Gorbaczow

UNHZ-750 - czeski ładowacz

Polecane posty

Gorbaczow    0

w związku z tym ze nasz cyklop ma już 30 lat musimy go wymienić na cos nowszego - ale nie nowego bo za drogo - myślałem o ładowaczu produkcji czeskiej UNHZ-750 (ND-4) co o nim wiecie - czy warto się pąkować w ten sprzęt

 

Powód Edycji: ortografia, edytowane przezNikita_Bennet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawoo86    0

Ja mam UNHZ ten mniejszy chyba model 550 i jak u mnie sprawuje się bez problemow,a kupilem go z przetargu on tam wcześniej nie był dbany.Jak narazie jedyną usterką było pęknięcie węza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

a jak przecieki - bo gadałem z gościem z pobliskiego PGR-u i tam kiedys mieli 2 takie to im czesto pompy siadały i przecieki były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawoo86    0

Pompa bez zarzutów.

Jedyny przeciek co są to z tych łap podporowych. Kolega wytoczył takie tulejki ale nie pomogło, nadal są jakieś przecieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Miałem kiedyś taki ładowacz, tylko nie pamiętam jaki to był model. jeśli chodzi o załadunek to był bardzo sprawny, ale ciągle miałem kłopoty z łapami podporowymi. Nie trzymały ciśnienia oleju i w transporcie po krótkiej chwili same opadały, było to bardzo męczące, poza tym troche niebezpieczne, bo nie raz przez te łapy, ładowacz by się wywrócił na bok.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

jestem szczesliwym posiadaczem ladowaczy uhnz-500 i uhnz-750 z tym pierwszym nie ma zadnego problemu, chodzi on codzinnie, a ten drugi piekna sprawa 2 pompy robia swoje, zasieg dobry tylko u nas juz jest zgwalcony rama co sie zaklada osprzet(widly,lyche) a tak to bardzo polecam, nie chce obrazac posiadaczy cyklopow polskich ale zanim kupilismu 750 to mielismy 2 tyg cyklopa i to nie to samo co 750. polecam ci go!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

a jaki ciagnik musi byc do niego podchaczony?

czy c 330 wystarczy czy musi byc wiekszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja widziałem jak Belarus 820 pracował z nim to potrafił puścić dymka.

C-330 jest wg. mnie za słaby (2 pompy i masa ładowacza).

Ursus 451x to wg. mnie minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

A ja będę miał taki ładowacz na sprzedaż, gdyż jego pracę zastąpi ładowacz czołowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

ja mam unhz550 i jestem z niego zadowolony mam go 17 lat jednej co winiłem to pompę mu mam parę minusów on jest strasznie wywrotny mam te 2 wajchy ale jak trochę po robi na polu to idzie sie nauczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

Ja miałem kontakt z polskim cyklopem, trolem i czeskim unhz 500 i powiem, ze ten unhz500 - jest silny, sporą ma wydajność i cały czas mu łapy "puszczały" więc łatwo go było wywrócić, a moim zdaniem ma słaby zasięg zwłaszcza jak trzeba w dół i pod siebie (tutaj najlepszy jest trol ale on jest słabiutki) za to super obrót. I co jeszcze było jego mankamentem to ciągłe wycieki ale to mogła być bolączka modelu bo już wiekowy i w nienajlepszych rękach.

W UNHZ500 brakowało mi obrotu wokół osi samego nabieraka - ale nie wszyscy to uważają za plus.


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no tylko ze chodzi w tym temacie o ten większy model czyli UNHZ - 750 - a wycieki to niestety chyba normalka w czeskich ładowaczach :) a UNHZ - 500 to jest rzeczwiście troche "wywrotny" bo jest nie dość ze długi to jeszcze wąski :) i trzeba z nim delikatnie


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Użytkujemy UNHZ (chyba ten mniejszy model) juz kilkanaście lat i musze powiedzieć że jest duuużo lepszy od cyklopa, bo tylko z nim miałem porównanie. Wiadomo, sprzęt juz wiekowy ale pompa chodzi, niektóre przewody są już powymieniane. Przy kupnie zwróć uwage na stan oczek siłowników, moga być mocno rozbite a to lipa przy intensywnej pracy. Ja swojego używam już tylko do kopania piachu bo wszystkie inne prace wykonuje tur na u912.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Chce kupić ładowacz UNHZ -750 najchętniej nowy lu coś w tym stylu. Nie wiem tylko czy jeszcze coś takiego produkują bo szukałem i nic nie znalazłem. Może teraz inaczej sie nazywa?

Pomóżcie ludziska :P .

Dzięki z góry.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

z tego co się orientuję to takiej maszyny juz nikt nie produkuje - jego producent obecnie specjalizuje się w ładowaczach czołowych - a z nowych ładowaczy chwytakowych to raczej tylko cyklop, troll i mikrus kture sa jeszcze w ofercie


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tylko ,że UNHZ 750 miał większy udźwig...

 

@deer po co Ci taki przeżytek??? B)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Nie rozumiem - przeżytek ? B)

Każda maszyna jest do czegoś przeznaczona i nie można np: w pewnych sytuacjach zastapić ładowacza chwytakowego ładowaczem czołwym. Ja np: rozładowywuje nim big-bagi z asmochodów, później ładuje na przyczepę, którą ciągne za ładowaczem. Na wiosnę, gdy wszedzie mokro nie musze uwracać ład. czoł. (no i potrzeba miejsca) tylko hop z dróżki bez uwracania na rozsiewacz 4 big-bagi. Na wiosne kupuję horscha pronto z nawozem (może lemkena compact soltaira) no i zbożę i nawóz będę ładował z big-bagów, no i ład. czoł. kupa uwracania, a tak cyk i załadowane, no i ład. czoł. będzie problem z załadunkiem (3,5 m wysoko i 2 m w poziomie od brzegu maszyny otwór załadowczy siewnika).

 

Bo problem jest zjeść schabowego łyżką B) . Ale z drugiej strony dla chcącego nic trudnego B)


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tak tylko pytam, bo ostanio jest moda na ładowacze czołowe, różne ładowarki...i nie widziałem, zeby ktoś kupił nowego cyklopa B)

 

oczywiście zgadzam się, że chwytakowy jest czasami nie zastąpiony np. ładowanie obornika w ciężkich warunkach (błoto po kolana B) przy czołowym jeszcze bardzie się rozjeżdża... pomimo to nie kupie już ład. chwytakowego B)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a jaki to ma udźwig? to takie coś co jest jeszcze w popegeerowskich gospodarstwach?

 

 

@deere jakiej szerokosci te siewniki masz zamiar kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
a jaki to ma udźwig? to takie coś co jest jeszcze w popegeerowskich gospodarstwach?

 

 

@deere jakiej szerokosci te siewniki masz zamiar kupić?

 

Udźwig wg. instrukcji to 750 kg. , ale ja np: swoim obecnym unhz podniosłem i zdjąłem bolka (kombajn do ziemniaków ;) ) ze stara. No ja tego co ma to też kupiłem z byłego pgr (chodowo).

Szerokośi chyba 4 m, bo wersja 4 m u każdego producenta jest tylko o ok. 10% droższa od 3 m, a szerokośc większa o 30%.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tak sobie myślę ;) że jakiś używany HDS z samochodu byłby lepszy...zawsze kawałek ramienia z teleskopem :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

No i w całej rozciągłości tego zawiłego tematu z tobą sie zgodzę ;) .Bo od dawna rozglądam sie również w temacie hds -a, i co nieco sie orientuję, no więc jest tylko małe ale, różnica w cenie. Skromnie liczą przynajmniej 2 razy drożej jak nie 3 razy drożej wychodzi hds.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

HDS zawieszany na belki do ciagnika i za tym jeszcze przyczepy? Jaki miałby udźwig, ile ramie wysunie(rozumiem ze do tych siewników wystarczajaco)? jak byłby napedzany (WOM czy hydraulika ciagnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grgrzes80
      Jestem bardzo zadowolony z ładowacza UNHZ 500 i mam pytanie czy ktoś ma informacje czy gdzieś są dostępne nowe tego typu ładowacze ? Do polskiego cyklopa nie jestem przekonany , a unhz-a nie mogę znaleść nowego .
    • Przez guziu330
      Witam.
      W moim unhz nie trzyma obrót .
      Jak puszcze wajchę od obrotu to po chwili ramię ucieka w jedną lub w drugą stronę .
      Co może powodować takie zachowanie ?
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Zidane105
      problemem są pękające na spawie gazowym stalowe rurki przy siłownikach skrętnych, dodatkowo przy skręcie w lewo nie chodzi płynnie.
    • Przez Krzysiu1233
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o pomoc w sprawie nujn unhz 100. Mianowicie jest taki problem że gdy olej się nagrzeje to maszyna nie ma siły i nie da się nie pracować. Dodam że pompa została wymieniona i nic się nie zmieniło, olej zimny jest ok, po dłuższej pracy brak siły. Gdy zamknę lyche to się lekko otwiera , a jak podniose do góry to powoli opada. Czy jest problem w rozdzielaczach? Jest tam jakieś uszczelnienie? Da się samodzielnie to naprawić? Proszę o pomoc.
      Z poważaniem
        
    • Przez b0ss
      Witam potrzebuję instrukcji obsługi w języku polskim czechosłowackiego ładowacza UNHZ 750 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj