Gorbaczow

UNHZ-750 - czeski ładowacz

Polecane posty

rafff24    27

witam, może mi ktoś z grubsza objaśnić "wajchologię" tego ładowacza (UNHZ 750), na zdjęciach widziałem, że jakieś pedały ma w podłodze, cyklopa mam w 1 palcu, ale unhz-em nie pracowałem nigdy

szukam jakiegoś ładowacza i chyba przejadę się oglądnąć to cudo, zwrócił moją uwagę tym, że stoi bez koziołka, tj. łapy trzymają, i na wygląd jest jako tako kompletny,

na co szczególnie zwrócić uwagę przy oględzinach/próbie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

"Wajchologia" to : pedały są od otwierania i zamykania chwytaka, Skrajne wajchy od podpór, środkowa od głównego siłownika góra-dół, na lewo od niej obrót, na prawo wysięgnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

Od niedawna jestem posiadaczem takiej maszyny i tu jest takie pytanie. Do czego służy wajha przy samej ziemi koło lewej nogi?

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

no ta wajha zchodzi pod kabinę i tam łączy sie z 3 innymi i nimi obraca więc to może byc to :) potrzebne to wgl? zapychają się te filtry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek87    0

Mam pytanie odnośnie prędkości wałka, czy można pracowac z cyklopem przy pręskości 1000 obrotów czy lepiej 540.

 

Chodzi o czeski cyklop UNHZ 750.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Tematy połączone

 

Witam, posiada ktoś z was instrukcję obsługi do tego ładowacza;>??

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1862    0

Witam 

 

Mam problem z ładowaczem UNHZ 750. Po rozruchu w tym roku zauważyłem, że sekcja (siłowniki) za którą jest odpowiedzialna jedna z pomp nie pracuje (przez chwilę zauważalny był nieznaczny ruch na siłownikach). Po odkręceniu i zamianie węży, które wychodzą z pomp  sekcja ta działała natomiast druga już nie pracowała. Wymieniłem pompę na nową (zamiennik hydrotor PZT 40 W http://www.hydrotor.com.pl/index.php?id=6&jp=2&jl=3&idw=PZT-40&idg=Pompy%20z%C4%99bate&idg2=Do%20%C5%82adowaczy%20rolniczych ). Po zamontowaniu nowej pompy, sekcja za którą ta pompa  odpowiada nadal nie działa. Pompa dodatkowo bardzo szybko się nagrzewa. Z zbiornika oleju wychodzi niewielka ilość dymu. W tej chwili ładowacz właściwie w ogólnie nie wykonuje żadnego ruchu. Po przytkaniu ręką wlotu oleju do zbiornika wyczuwalne jest delikatne zasysanie lub wypychanie powietrza.

 

Proszę o pilną pomoc

Edytowano przez radek1862

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ile oleju wchodzi do zbiornika w unhz 750?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grgrzes80
      Jestem bardzo zadowolony z ładowacza UNHZ 500 i mam pytanie czy ktoś ma informacje czy gdzieś są dostępne nowe tego typu ładowacze ? Do polskiego cyklopa nie jestem przekonany , a unhz-a nie mogę znaleść nowego .
    • Przez guziu330
      Witam.
      W moim unhz nie trzyma obrót .
      Jak puszcze wajchę od obrotu to po chwili ramię ucieka w jedną lub w drugą stronę .
      Co może powodować takie zachowanie ?
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Zidane105
      problemem są pękające na spawie gazowym stalowe rurki przy siłownikach skrętnych, dodatkowo przy skręcie w lewo nie chodzi płynnie.
    • Przez Krzysiu1233
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o pomoc w sprawie nujn unhz 100. Mianowicie jest taki problem że gdy olej się nagrzeje to maszyna nie ma siły i nie da się nie pracować. Dodam że pompa została wymieniona i nic się nie zmieniło, olej zimny jest ok, po dłuższej pracy brak siły. Gdy zamknę lyche to się lekko otwiera , a jak podniose do góry to powoli opada. Czy jest problem w rozdzielaczach? Jest tam jakieś uszczelnienie? Da się samodzielnie to naprawić? Proszę o pomoc.
      Z poważaniem
        
    • Przez b0ss
      Witam potrzebuję instrukcji obsługi w języku polskim czechosłowackiego ładowacza UNHZ 750 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj