Zaloguj się, aby obserwować  
Radar

Zetor Forterra, co o nim sądzicie?

Polecane posty

krzysiu    5

20 litrów w pługu szczeże wątpie, ale mogę powiedzieć że na ugorze takiem około 10 latn nie robione małe brzozy rosły przejołem od gminy ładny kawałek była tam łąka kiedyś to z 4x48cm IBIS XXL na głebokość tak pomiędzy 25 - 28cm bo trzeba było jakoś to przykryć to na 4 polowej nawet niekiedy na żółwiku z całego gazu znaczy powinien iść na ok 2250obr/min to max 2000obr/min a jak dałem na 2000 to na 1800 lekko leciał i u mnie w takich warunkach max 18litrów na godzine zegarową ale naprawde to nie robiłem nigdy więcej takiej ciężkiej orki więc żeby 20l spalić to nie wiem może rotatiler z tyłu 3m glina gaz podłoga dym i 2 polowa lub sieczkarnia Kemper 1200 na wom 1000 kukurydza na 3 klasie ziemi gaz podłoga dym obroty lecą może wtedy by dało rade 20l choć nie byłoby lekko taki wynik zrobić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

tak na 100% to nie wiem czy akurat tylko 20 . ale wiem jedno znajomy ma zetora 3320 który mu spala od 5 do 8 litrów na mtg dodam ze zetorek ma ok 50 km to ja rollerem 60(60km)nie przekrocze 8 litórw nawet jak ma naprawde cięzko (w mokrym <błotko>z kultywatorem) z resztą każdy kto ma zetora z moich znajomych twierdzi że do lekkiej roboty to sie go nie opyla brać bo czy ciężko czy lekko zechla tyle samo :rolleyes: a poza tym to zetor tak potrafi :) z resztą forter forterowi nie równy <_<


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

tak zgodzę sie z tobą bo mam 3320 i faktycznie tak spala 5-8 literków, ale w orce jak dam mu w d.... to i 11-12 łyknie,ale robota idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

no tak co do zetora nie można powiedziec jak widze jak niektórczy orzą to wydaje sie czasem ze taki 5211 ma więcej niż te 50 km. nie no Forter z wyglądu jest oki ale z tego co widziałem w serwisie to dużo tych właśnie forterów do remontu było jeden to nawet miał zatarty silnik i miał niecale 500 mtg :angry:


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

tak dużo jest ich na serwisach, ale to tylko dlatego, że Zetor to ponad połowa sprzedawanych ciągników w Polsce. Na kupno Zetora trzeba czekać w kolejce, i te ciągniki dosłownie stoją na placach godziny, a inne mark to potrafią stać po miesiącu na placu i lepiej. Mówię to z pozycji woj. lubelskiego, ale nie sadzę żeby gdzie indziej było inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No to niezłe rekordy spalani apodajecie 5 - 8 l 3320 to ladnie ładniem, czy to na godzine zegarową też by tyle było? co do forterr czy ja wiem czy tak popularne w lubelskim>? i na placach stoją tak samo jak inne ciągniki, ale z tym czasem oczekiwania to jest jednak wkurzające i gdyby nie to to wiele więcej bylo by zetorów, pytałem ludzi dlaczego farmer czy farmtrac a nie zetor to najczęściej odpowiadali że były od reki a na zetora ze 2 miechy trzeba by było czekać,

 

ps. byly jakieś zmiany w forterrkach z normamli emisji spalin, czy te starsze z euro 1 czy tam euro 2 były oszcz edniejsze od tych euro 3 a pytam odnośnie nowych proxim bo dielerzy zachwalają ze te bedą oszczędniejsze czy można w to wierzyć> (przynajmniej na paierze jest mniejsze jednostkowe spalanie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12
tak dużo jest ich na serwisach, ale to tylko dlatego, że Zetor to ponad połowa sprzedawanych ciągników w Polsce. Na kupno Zetora trzeba czekać w kolejce, i te ciągniki dosłownie stoją na placach godziny, a inne mark to potrafią stać po miesiącu na placu i lepiej. Mówię to z pozycji woj. lubelskiego, ale nie sadzę żeby gdzie indziej było inaczej

hm bo ja wiem u nas w gminie to może ze 6-7 zetorów jest nowych tzn od 2004 roku.

no proxy też ponoć hlają dobrze paliwo. ale co do tego to pewnie zleży od modelu. jeden znajomu ma 7340 i mu mało pali a drugi też ma 7340 i mówi że chla jak smok tylko tyle że każdy z tych 7340 ma inny silnik :rolleyes:


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-k    0

Mam Zetora 11441 polecam!! 4 obraca i lecisz bez problemu nawet nie jeknie mam Lemkena 4 obrana odkładnice ażorowe. to ostatno probowałem to na 2 szosowej leciałem tylko ze skiba daleko leciała i starsznie pole wyglada głebokosc orki to 25 cm a tak normalnie 1 szosowa bez poł biegu. U mnie we wiosce od 2005 jest juz na dzien dzisiajeszy 4 sztuki tego modelu. i wszyscy sobie chwala. ale trzeba czekac troche na nowgo. osobiscie jak go brałem w 2007 to 5 misiecy czekałem dostałem krotko przed zniwami. Mam do niego jeszcze agrerat wirnikowy Lemken Zircon 9 3M i jescze do tego jest Amazone D-8 3M to dostaje w dupe ostro to 20/ha wsorbie paliwa a przy orce to ok 15l/ha. i to tyle jak cos to piszcie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Jak każdy z 7340 ma inny silnik? Dwa zawsze jeswt tak, że jeden mówi to drugi to. Myślę, ze przyczyna famy zetorów spalania leży w tym, ze dużo ludzi w latach 80-90tych przesiadło sie na Zetory z c-330, c-360 i fakt szczególnie uderzenie ze spalaniem serii 7 powalało, ale każdy też powiedział, że robota idzie........ Następna sprawa, nieprawda jest że zetor w robocie, czy na luza spali tyle samo..... tego chyba nie trzeba tłumaczyć choć fakt Zetor na luza nie należy do oszczędnych :rolleyes: A co do sprzedaży Forterry? U mnie jest na każdym kroku i proxima 8441, mniejszych nie widzę <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

@TomaszKK

 

Wiesz na razie nie chcę atakować b. mocnymi argumentami i podważać aż tak Twoich wypowiedzi, powiem tak może zerknij np. do nowego Top Agrar jest fajny test bierze tam udział także bogato wyposażone Lambo i zauważ że do bradzo szczędnych go nie zaliczyli a i ten taki wg Ciebie paliwożerny Zetor naprawde tani w stosunku do tego Lambo ma dużo do zaoferowania więc trzeba troche uważać wg mnie na to co się pisze bo wiesz wydaje mi się że troche się podśmiewasz że nawet więcej niż 20 a ile to Lambo w tym teście paliło bo nawet 80KM nie ma. Troche argumentów jak się chce coś ganić trzeba mieć w zanadrzu.

 

Lamborghini R3 moc max. 70,6KM na WOM zużycie paliwa 344g/kwh co dało średnio 21,1l na godzine pieknie normalnie pięknie moment obrotowy max. 300Nm.

Zetor 8441Proxima moc 74,7KM na WOM zużycie paliwa ok. 300g/kwh co dało średnio 18,9l/h a tu moment obrotowy max. 331Nm.

 

Wow chyba z połowe mniej miał spalić Lambo np. w pługu 4x40TUR albo Agregacik kombi 3,2m

 

Coś choćbym już nie napisał że lepszy ten Zetor ale i taki gorszy w pracy nie będzie, troche mniej wygody a bagatela mniej o 50tys brutto może Ciebie to nie powala ale są ludzie co reagują na czynnik ceny/jakość moc/zuzycie palwa.

 

Pozdrowionka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar3k17    0

ja tam także w 100% jestem za forterra sam kupiłem i nie moge nażekać bo spisuje się świetnie a z ładowaczem to jest cudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

No i ja mam-nie taka ona straszna jak ja maluja :huh: Ze spalaniem jest jak ew innych markach, małoawaryjna jest i wszechstronna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek25    1

Z tego co mówią znajomi co maja ten traktor to wnioskuje ze jest dobry,tylko mógłby troszke mniej palic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar3k17    0

spalanie nie jest takie duże tylko zetorek troche skacze jak mu sie przydusi troche:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
spalanie nie jest takie duże tylko zetorek troche skacze jak mu sie przydusi troche:/

Prawie każdy ciągnik skacze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Zetor to taki traktor - 3xP prosty, popularny, paliwozerny :-) OD biedy moze byc :) klepią juz je pół wieku i od czasu do czasu wstawia jakieś bajery, lampki, wyprofiluja inaczej maskę i chłopy jak muchy na lep idą :-) TE SPO-PROW to nic innego jak promocja prywatnych PGR-ów, suma dotacji powinna byc podzielona dla WSZYSTKICH rolników a nie dla Wybranych. "bo wujek w Agencji pracuje" :-)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

skad Wy takie spalania bierzecie, w mojej 11411 max to 12 przy 4skibowym unii grudziadz a przy kosiarkach 5m szer. 8.5/h co daje 4l/ha a przy szambowozie 6l/h a przy przyczepie samozbierajacej 10t deutz-fahr 6,5l. Nie wiem dlaczego macie rozbierznosci w spalaniu, sprawdzam zawsze tak ze leje do pelna i po skonczonej pracy do pelna dystrybutorem,.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ82    3

zetory według mnie to cieniasy nie lepiej pronara

 

Ban na 14 dni!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

czlowieku ty wiesz co mowisz wogole !!!!!!! wez ty sie stuknij w leb co ????????????? i lepiej usun ten post bo jak zobaczy to @robertbara to masz murowanego bana na 15 dni


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

u mnie we wsi ma zetora 12441,niepowiem ladny cisgnik ale pali do hoja paliwa i jak goscio podczepil go do 4 obracanej to felga sie poluzowala i tak jest ponąc w kazdym nowym ciagniku marki zetor. osobiscie bym wolal ursusa a pronar moim zdaniem to to nie najlepszy traktor tyle ze jest ponąc oszczedny

 

 

sory ze nie na temat ale niechcem nowego tematu zakladac; poszukuje zdjec nowego ursusa w srodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja bym prosił jak ktoś pisze że Zetor dużo pali o podparcie ile to dużo BO gorzej jak te np. 9641 Forterra nie spali więcej niż inne w średniej cenie marki np. NH, JD, Clas albo będzie kosmetyczna różnica to co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863
u mnie we wsi ma zetora 12441,niepowiem ladny cisgnik ale pali do hoja paliwa i jak goscio podczepil go do 4 obracanej to felga sie poluzowala i tak jest ponąc w kazdym nowym ciagniku marki zetor.

 

Ja to proponuję nie wypowiadać się o ciągnikach sąsiadów, znajomych itp. bo ja tak samo mogę napisać w kilkunastu tematach o Ursusach że dużo palą i się bardzo często psują i specjalnie im opinię psuć tylko dla tego, że ta marka mi się nie podoba. To jest bez sensu.

 

Jeżeli jest tak w każdym nowym ciągniku marki zetor to dlaczego u mnie nic takiego się nie wydarzyło i jak jeździłem do znajomych pytać o opinię zetora bo chciałem go kupić to ŻADEN nic nie wspomniał o tych felgach?

 

Pali "od hoja paliwa" w porównaniu do t-25, 5211 czy 3p którymi pole orząc można zasnąć a tutaj w pół godziny hektar jest zaorany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój kolega ma takowego zetora i spisuje mu się dobrze ma napsztykane ponad 100mth i nic mu się jeszcze nie popsuło, wiadomo że zetor troche przykopci i spali ale to nie jest prawda że dużo spali bo jemu w 4 45cm pługach spali 12l na godzine na 2 klasie, (ja tak samo przymieżam się do kupna jakiegoś ciągnika i myślałem rownież o farmtraku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj