MarcoWzu

Fend 412 vs NH T 6070

Polecane posty

MarcoWzu    4

O NH troche wiem ale o Fendzie mam mało pojęcia dopiero sie z nim zapoznaje...może ktoś zna ogólne dane techniczne Fenda czyli mic itp...a może ktoś zna przybliżoną cene jednego modelu i drugiego...i co sądzicie o tych ciągnikach i jaki byście wybrali???

Z góry dzięki za odp...


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A może by tak napisać temat w odpowiednim dziale??

 

 

przenoszę


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

A może by tak napisać temat w odpowiednim dziale??

 

 

przenoszę

a no tak... heh... sorki za pomyłkę... :D


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Popraw tytuł. Fendt 412 ma 110 KM (ECE) znamionowych, a NH T6070 chyba 140, ale ISO.

Fendt dużo lepszy.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

czyli jaki Fendt ma przybliżona moc do NH którego wymieniłem wyżej???


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

Ludzie lecą na Fendta, bo mają skrzynie 50km/h i dużo elektroniki. NH wcale nie gorszy, a nawet można powiedzieć, że mniej awaryjny. To nie to samo, lecz jakość podobna. Zależy jak na to patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Hmm NH mniej awaryjny? Możesz to udowodnić czy są to słowa rzucone na wiatr?

Jakby były jakościowo podobne to Fendt nie był taki drogi.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Przecież NH nie jest taki zły, ale fendt jest lepszy, myślałem że to każdy wie, tylko ta cena!


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Ludzie lecą na Fendta, bo mają skrzynie 50km/h

 

z tym że korbanek nie chętnie zdejmuje blokade pozatym NH też mają skrzynie 50 km/h

np. Range command 19/6


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popraw tytuł. Fendt 412 ma 110 KM (ECE) znamionowych, a NH T6070 chyba 140, ale ISO.

 

-Fendt 125 km (ece r24 czy jakoś tak :) )

-New ok.135km. (tam jeszcze dochodzi nadwyżka mocy)

-New holland w porównaniu do fendta ma 6 garów.

Według mnie to traktory do troszeczkę innych zastosowań.Noi wydaje "mi" się że new więcej spali paliwa niż fendt.6 garów na pusto nie pracuje.W mojej 312 średnie spalanie przy orce wyszło ok.7,5 litra, to w 412 będzie zbliżone.Ale to już wątek do innego tematu :D Szkoda tylko że pomiędzy new hollandem a fendem jest spora rozbierzność cenowa.Fenda 412 cenią sobie tam ok.70tyś euro.New holland chyba taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

7,5 litra w orce? wolne żarty. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ostatnio czytałem, że wzrost głębokości orki o 1cm powoduje wzrost spalania paliwa na ha średnio o 0,3-0,6litra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

kiedyś wyczytałem że zgłębienie orki o cm (np. z 24 do 25cm) powoduje odwrócenie około 200 ton ziemi na ha. Oczywiście na glebach lekko-średnich.

A wracając do tematu to chyba jednak tak się niekfapi do zdejmowania blokady ;/


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

no właśnie ta cena...ale Fendt ma tużo rzeczyw standardzie...

ale jak by nie patrzył za Fendta ok 120 km można miec Nh ok 140 km i to jest ten ból ale Fendziki to super maszynki i wg.

Nh też nie jest dużo gorszy ale chce sprawdzic jaka by była różnica Fendta 140 km i NH 140 km no i troche je porównac...


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

@adrian300895 napisał 7,5l pewnie na godzine,np. jak zapniesz pług 3-skibowy to ha zrobisz w 2godz, czyli wychodzi 15l/ha. Więc nie osądzajcie pochopnie.

Co do porównania fendt 414 i T6070, to jeżeli potrzebujesz do ciękich prac to bierz NH, ajeśli do różnych prac to fendt.

A cenowo to będzie jakieś 60tys różnicy


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

i NH i Fendt maja te sama mase wlasna, udzwigu fendta nie znalazlem na stronie korbanka ale podejrzewam ze jest podobny. Co bys nie wybral bedzie dobrze ale do Fendta bedziesz musial sporo dolozyc


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Czy znalazł ktoś dane odnośnie NH t6070 chodzi mi o jego masę z obc. lub bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

ok 5300kg z osią SuperSteer 300kg więcej. Wiadomo że inne ogumienie i wyposażenie masę zmieni, ale bazowa wynosi ok 5300 zależnie od skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalhr    0

Z tego co pamiętam to w homologacji 414 ma 5400 lub 5600 kg. Myślę że przy lekkich pracach Fendt będzie dużo oszczędniejszy od NH. Średnie spalanie w 414 na mth/godz. to 7-9 ltr. W orce średnia gleba pług 1,8-1-9 m 16 ltr/ha. Talerzowanie 9-10ltr/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

seria 400 teraz ma 6 lat gwarancji, na skrzynie i silnik, a tak naprawdę płaci się za skrzynie, wsadz do nh bezstopniówke i cena robi się ta sama, dozyc to tego sterowanie hydraulika elektryczne i nagle tani nh robi się droższy jak fendt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

NH AC (EHRy są już wtedy standardem) nigdy nie będzie kosztował więcej niż Fendt. Skąd masz takie dane?

Życzyłbym sobie żeby kupić 412 Vario na pełnym wypasie za 300000zł netto.


"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

no to dorzuć jeszcze 55 i po prostu kup, bo naprawdę warto, zwłaszcza przy tym finansowaniu co teraz jest

 

ehr jest standardem to wiem, ale sterowanie hydraulika z tego co kojarzę to chyba opcja,

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj