Skocz do zawartości
MarcoWzu

Fend 412 vs NH T 6070

Polecane posty

MarcoWzu    4

O NH troche wiem ale o Fendzie mam mało pojęcia dopiero sie z nim zapoznaje...może ktoś zna ogólne dane techniczne Fenda czyli mic itp...a może ktoś zna przybliżoną cene jednego modelu i drugiego...i co sądzicie o tych ciągnikach i jaki byście wybrali???

Z góry dzięki za odp...

Wiadomość z agroFakt.pl

prolnik    1

Ludzie lecą na Fendta, bo mają skrzynie 50km/h i dużo elektroniki. NH wcale nie gorszy, a nawet można powiedzieć, że mniej awaryjny. To nie to samo, lecz jakość podobna. Zależy jak na to patrzeć.

Avendrion    39

Hmm NH mniej awaryjny? Możesz to udowodnić czy są to słowa rzucone na wiatr?

Jakby były jakościowo podobne to Fendt nie był taki drogi.

GSX    0

Ludzie lecą na Fendta, bo mają skrzynie 50km/h

z tym że korbanek nie chętnie zdejmuje blokade pozatym NH też mają skrzynie 50 km/h

np. Range command 19/6

Popraw tytuł. Fendt 412 ma 110 KM (ECE) znamionowych, a NH T6070 chyba 140, ale ISO.

-Fendt 125 km (ece r24 czy jakoś tak :) )

-New ok.135km. (tam jeszcze dochodzi nadwyżka mocy)

-New holland w porównaniu do fendta ma 6 garów.

Według mnie to traktory do troszeczkę innych zastosowań.Noi wydaje "mi" się że new więcej spali paliwa niż fendt.6 garów na pusto nie pracuje.W mojej 312 średnie spalanie przy orce wyszło ok.7,5 litra, to w 412 będzie zbliżone.Ale to już wątek do innego tematu :D Szkoda tylko że pomiędzy new hollandem a fendem jest spora rozbierzność cenowa.Fenda 412 cenią sobie tam ok.70tyś euro.New holland chyba taniej :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

7,5 litra w orce? wolne żarty. :D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ostatnio czytałem, że wzrost głębokości orki o 1cm powoduje wzrost spalania paliwa na ha średnio o 0,3-0,6litra.

GSX    0

kiedyś wyczytałem że zgłębienie orki o cm (np. z 24 do 25cm) powoduje odwrócenie około 200 ton ziemi na ha. Oczywiście na glebach lekko-średnich.

A wracając do tematu to chyba jednak tak się niekfapi do zdejmowania blokady ;/

MarcoWzu    4

no właśnie ta cena...ale Fendt ma tużo rzeczyw standardzie...

ale jak by nie patrzył za Fendta ok 120 km można miec Nh ok 140 km i to jest ten ból ale Fendziki to super maszynki i wg.

Nh też nie jest dużo gorszy ale chce sprawdzic jaka by była różnica Fendta 140 km i NH 140 km no i troche je porównac...

limousine    4

@adrian300895 napisał 7,5l pewnie na godzine,np. jak zapniesz pług 3-skibowy to ha zrobisz w 2godz, czyli wychodzi 15l/ha. Więc nie osądzajcie pochopnie.

Co do porównania fendt 414 i T6070, to jeżeli potrzebujesz do ciękich prac to bierz NH, ajeśli do różnych prac to fendt.

A cenowo to będzie jakieś 60tys różnicy

statek    137

i NH i Fendt maja te sama mase wlasna, udzwigu fendta nie znalazlem na stronie korbanka ale podejrzewam ze jest podobny. Co bys nie wybral bedzie dobrze ale do Fendta bedziesz musial sporo dolozyc

instas    10

Czy znalazł ktoś dane odnośnie NH t6070 chodzi mi o jego masę z obc. lub bez.

kris14    259

ok 5300kg z osią SuperSteer 300kg więcej. Wiadomo że inne ogumienie i wyposażenie masę zmieni, ale bazowa wynosi ok 5300 zależnie od skrzyni.

michalhr    0

Z tego co pamiętam to w homologacji 414 ma 5400 lub 5600 kg. Myślę że przy lekkich pracach Fendt będzie dużo oszczędniejszy od NH. Średnie spalanie w 414 na mth/godz. to 7-9 ltr. W orce średnia gleba pług 1,8-1-9 m 16 ltr/ha. Talerzowanie 9-10ltr/ha

rolstudent    96

seria 400 teraz ma 6 lat gwarancji, na skrzynie i silnik, a tak naprawdę płaci się za skrzynie, wsadz do nh bezstopniówke i cena robi się ta sama, dozyc to tego sterowanie hydraulika elektryczne i nagle tani nh robi się droższy jak fendt

FOX2    16

NH AC (EHRy są już wtedy standardem) nigdy nie będzie kosztował więcej niż Fendt. Skąd masz takie dane?

Życzyłbym sobie żeby kupić 412 Vario na pełnym wypasie za 300000zł netto.

rolstudent    96

no to dorzuć jeszcze 55 i po prostu kup, bo naprawdę warto, zwłaszcza przy tym finansowaniu co teraz jest

ehr jest standardem to wiem, ale sterowanie hydraulika z tego co kojarzę to chyba opcja,

Edytowano przez rolstudent

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dami99
      Witam planuje zakup ciągnika ,oglądałem ciągnik reanult ergos 95 z automatyczną skrzynią biegów . Czy mógłby ktoś wyrazić opinie na temat tego ciągnika?
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .