HUBERT22

OBORA KURTYNOWA

Polecane posty

HUBERT22    0

Jestem młodym rolnikiem chce budować obore dla opasów na 50 szt. Z jednej strony chce zrobić stanowiska uwięźniowe dla opasów a zdrugiej klatkowe dla mamek z cielakami. Nie chce brać kredytu i doszedłem do wniosku że zamiast ścian zrobić kurtyny za oszczędze na materiale co o tym sądzicie? Gdzie moge kupić takie kurtyny powietrzne i za ile i projekt by sie przydał na obore pomóżcie :D

Edytowano przez andrzej2110
Caps Lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Jeżeli chodzi o obory dla opasów to wystarczy wiata z zadaszeniem ściany możesz obić folią tanio i skutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

Kolego polecam firme i produkty Arntjen-a!!! www.arntjen.com tam znajdziesz potrzebne Ci informacje. Pzdr

 

 

Jeśli ma być tanio i chcesz zejść z kosztów to firma Arntjen odpada na starcie! zarówno dla opasów jak i dla mamek kurtyny to dobry pomysł wystarczy kilka rzędów bloczka betonowego ewentualnie cegły sylikatowej + kurtyna i ściany masz z głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman84    0

W ubiegłym roku przerobiłem wiatę na oborę na bydło, dobudowałem stół paszowy, wentylacje kalenicowa. Stół paszowy jest zasłonięty kurtyną którą sam zrobiłem. Materiał na kurtynę kupiłem w firmie rolstal. Jeżeli chcesz to mogę wysłać ci zdjęcie na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

A jak z tymi kurtynami zima jak wieje silny wiatr i jest -20C, bo sąsiad ma oborę kurtynową dla krów i przy tak niskich tem to woda zamarzała w rurach. Poidła ma podgrzewane ale rury przecież nie. A temp w oborze była ok -2, -5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Byłem w takiej oborze w Knyszynie na 240 krów, tam rury z wodą są poprowadzone ziemią po stanowiskami. Dodatkowo jest pompka obiegowa i podgrzewacz jeśli woda w obiegu by miała mniej jak 3-4 stopnie. Izolowane poidła stoją na dwóch rurach wodnych wychodzących z ziemi. To nie ma prawa zamarznąć chyba że jest brak prądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

Roman84 mógłbyś przesłać zdjęcia na adres dabee21@gmail.com.

Ja chce zmodernizować swoja aktualna oborę uwieziowa na wolnostanowiskowa. W starej oborze będę same legowiska i muszę dobudować obok starej obory obszar paszowy, czyli stol i kanał gnojowy kolo niego i myślałem żeby zrobić ściany z kurtyn i chciałbym zobaczyć jak ty zrobiłeś swoje kurtyny :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

@miroM1984 powiedz coś więcej o oborze którą masz teraz. Jaka masz w niej wentylacje? Masz strop betonowy nad nią? Jaki planujesz system udojowy? Planowałem zrobić coś podobnego ale policzyłem to 3 razy i zwyczajnie bardziej się opłaca postawić nowy budynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

Obora jest stara budowana w latach 70 jest strop nad krowami a na nim siano :lol:

Wentylacje mamy dwa wyciągi tylko nawiewów nie ma

Nie wiem czy postawienie nowego budynku jest bardziej opłacalne bo trzeba wydać pewnie z 10 tys na stanowisko a u mnie zrobię dobudówkę kolo stajni będzie jedynie koszt betonu na wylewki, postawienie ścian i nowy zbiornik na gnojówkę plus blacha na dach(dobudówka będzie bez stropu )i wygrodzenia, nie myślę kupować hali udojowej tylko zbudować sobie pomieszczenie do dojenia i kupić używana przewodówke, efekt będzie taki sam jak hala udojowa,

myślę ze wyniesie mnie to mniej jak premia z młodego rolnika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szamot    0

W ubiegłym roku przerobiłem wiatę na oborę na bydło, dobudowałem stół paszowy, wentylacje kalenicowa. Stół paszowy jest zasłonięty kurtyną którą sam zrobiłem. Materiał na kurtynę kupiłem w firmie rolstal. Jeżeli chcesz to mogę wysłać ci zdjęcie na maila.

Mam prośbę kolego interesuje mnie jak zrobiłeś ta kurtynę? Jak sprawuje się ona zima? To znaczy jak spełnia swoje zadanie? pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landwirt95    0

Dla opasów obora kurtynowa jest jak najbardziej odpowiednia gdyż one dobrze znoszą niskie temperatury zastanawia mnie jednak jak jest z krowami mlecznymi gdy zimą jest na zewnątrz -20 a w oborze tylko około 0 jak to się odbije na zdrowiu i wydajności mlecznej krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj