Zaloguj się, aby obserwować  
Gość JohnDeere6030

Provimi Polska vs. Sano

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Siema, zastanawiam się które z tych koncentratów jest lepsze. Widziałem wiele broszur Sano, i zamieszczonych w nim przyrostów itp. a broszurki Provimi jeszcze nigdy nie miałem w rękach ;) Ojciec od dawna stosuje Provimi, a ja z Sano nie miałem styczności :) Jak sądzicie, macie jakieś porównanie co do tych premiksów ? Sano chyba troszke droższe od Provimi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Odsadzenie z Sano drogie (mam na myśli koncentrat PreKern), z Provimi (Dobropasz) tańsze a różnicy nie widzę. Z Provimi współpracujemy już ok 8 lat.

 

To są tylko moje obserwacje, ogólnie parametry jakościowe zbliżone. Wiadomo każdy na czymś chowa i uważa że robi dobrze, myli się każdy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

My zaś 6 lat współpracujemy z Sano, no powiem wam nie są to tanie produkty ale zalety mają prosięta w 26 dni osmagają nawet masę do 8kg po zastosowaniu Bonni-M Forte w pierwszym tyg. życia.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sano lepsze od provimi. Provimi juz raczej nie kupie a to dlatego ze raz przyjdzie dobra partia koncentratu a drugi raz dobra.Osobiście nie stosuje już ani z jednej ani z drugiej firmy koncentratów;) I jestem zadowolony;] ;)


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

My stosujemy provimi, broszury są ale nie za wiele , jak dotąd nie narzekamy na to firmę , mieliśmy już kilka propozycji zmiany firmy(miedzy innymi na sano) ale zostaliśmy przy privim, cena troszkę niższa niż w sano ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My testujemy Schaumann'a po 3 miesiącach będą jakieś spostrzeżenia. Wprowadziliśmy natłuszczanie pasz dodatkowo. Wcześniej głównie LNB i Ferkel z Sano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Bobek_Farmer mam nadzieje że nie ma u Ciebie żadnego "Schamann'a" i żywienie obywa się bez czarów ;)

Myśle, że dużo zależy od składu aminokwasowego witamin i mikroelementów. Znam przypadek, gdzie w ogóle nie stosuje się koncentratów i dodatków paszowych. Bilans zawartości aminokwasów limitujących itd. a białko pochodzi z własnego gosp. Wychodzę z założenia, że skład "worka" można samemu modyfikować.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Błąd w nazwie, poprawiłem. Każdy pisze tańsze droższe, a patrzył ktoś na skład? Jeżeli na kg dodatku muszę dopłacić kilkadziesiąt groszy, a za to otrzymam 5% lizyny więcej, to nie ma o czym lamentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Pamiętajcie, że o opłacalności produkcji świń decyduje nie cena 1 kg paszy, lecz koszt uzyskania 1 kg żywca.

Osobiście stosuję produkty z Schaumana i Sano.

A czy Provimi lepsze od Sano? Wolę dołożyć kilka złotówek na Sano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co stosujesz od Schaumann'a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Do nas przyjeżdża zaprzyjaźniona przedstawicielka z sano i kiedyś porównywała składniki koncentratu z obu firm i stwierdziła że w provim jest troszkę taniej :lol:

Nie wiem tylko jak jest z innymi produktami tej firmy ale nas to nie interesuje bo stosujemy tylko koncentrat i dodatki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

@TOREZ SCHAUMANN nie produkuje tych koncentratów to jest ROLPOL

z Schaumann-a są premixy i koncentraty specjalistyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Zgadza się.

Zapomniałem dopisać + Rolpol.

Współpraca układa się im nie najgorzej a produkty są godne polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj