Skocz do zawartości
kuzi160

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach

Polecane posty

romek6340    203

I na co to komu? jedynie do napędzania jakiś maszyn z hydraulika na postoju które większej wydajności hydrauliki potrzebuję. W normalnych pracach polowo-łąkowych problem braku samego podnośnika nadal zostaje.

locke    291

Nic bez celu nigdy nie stworzono.Jak by to było w nowych ciągnikach to by ludzie gadali że dobra rzecz.Ja osobiście nie korzystałem ;)

michal1993    350

Mi się przydawało jak ciąłem codziennie na zielono trawę dla krów rotacyjną i nie składałem jej do odpinania. Mogłem przy przypinaniu od razu założyć wałek i jechać z wyłączoną kosiarką w drugi koniec pola.

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    582

Napęd zależny od biegów pompy w 60-ce (jak i równoczesny napęd pompy i wom) to jeden z bardziej kretyńskich pomysłów polaków. Nawet porządnie zetora nie skopiowali, musieli namieszać.

Nie znam żadnej maszyny w której by się to przydało, żadnego innego ciągnika który coś tak bezużytecznego by posiadał za to kupę przykładów w których równoczesny napęd wom i pompy przeszkadza.

milanreal1    290

I na co to komu? jedynie do napędzania jakiś maszyn z hydraulika na postoju które większej wydajności hydrauliki potrzebuję. W normalnych pracach polowo-łąkowych problem braku samego podnośnika nadal zostaje.

W owijarce akurat się sprawdza. Silnik na niskich obrotach a pompa śmiga.

maximus099    2

Witam. Pytanie do znawców, czy istnieje możliwość zamontowania do 360 skrzyni z zetora np 70xx i pochodne czy 69xx i pochodne, taką z WOMem 540/1000? Generalnie chodzi mi o taką opcje WOMu 540/1000 w 360, czy trzeba montować całą skrzynie o zetora czy wystarczy pokrywę górną z zębatkami, wałkami tak aby to chodziło. Wiem że taka skrzynia pasuje do silnika, ale czy pasuje do mostu, czy wałki będą pasować. Jeśli ktoś posiada wiedzę to chciałbym wiedzieć wszystko o takiej przeróbce WOMu. Z góry dzięki za odpowiedź.

Bakik125    1

Witam! ostatnio myślałem nad założeniem kabiny do c360 i użekły mnie kabiny od zetorów tylko chodzi mi o te nowsze modele 7211 1990+, i w związku z tym mam pytanie czy ta kabina pasuje do "sześdziesiątki" czy trzeba coś przerabiać, i ilę taka kabina może kosztować. Naglak nie wchodzi w grę!

pawel885    380

Wątpię czy znajdziesz kabinę od takiego zetora, te ciągniki są drogie na rynku używanych i nikt nie rozbiera ich na części tylko remontuje, picuje i na handel....

tomeq    6

Jak masz chęci i czas to można przerobić tylko troche zabawy jest z tym. Z tego co kojarze to tam podłoga jest równa to trzeba przedłużać pedały albo robić podwieszane tak jak w zetorze i masa innch pierdół typu mocowania itd

Bakik125    1

A bak też razem z kabiną? i czy deskę rozdzielczą trzeba kupować od zetora bo w nich jest dość daleko z tyłu kierownica.

FINN    994

lepiej kup od starszych zetorów , kupisz za 2-3 tys i nie bedziesz prawie nic przerabiał... a od nowszych typu 72xx to raz , że za mniej niz 5 tys nie kupisz to jeszcze mase przeróbek bedziesz miał... i co do czego to sie narobisz a efektu nie bedzie , bo tu bedzie dziura ,a tam bedzie podwiewało ;)

muflon19    0

Kolega wyzej ma racje. Jak chcesz mieć komfort to sprzedaj 360 i kup zetora lepsze rozwiązanie.

kubala    0

Święte słowa Seweryn co do tego rozwiązania zapewne rozwiązanie wałka/pompy i wygodności załączania rzutuje i na ilość wypadków w rolnictwie, np zapachanie się kombajnu czy kopaczki albo zakladanie sznurka w prasie po zerwaniu, zamiast wyłaczyć wałek a potem załaczyć jak np w zetorku to cyka sobie tak powolu

tku traktorek i się działa.... a potem pochwycenie itp

osobiscie przydaje mi sie jednak to rozwiązanie podczas podniesienia glebogryzarki jak opadnie podnosnik np stoję na utwardzonej powierzchni czy podnoszenie lejka z nawozem po załadunku, po co ma mi się tarcza kręcić i rzucać nawozem czy ziarem polponu kiedy rozłaczam skrzynię na reduktorze potem czwóreczka czy 3 i pompa zalezna od kół i maszynka w górę ale przebić się do tego ustawienia na dżwigni wałka a potem ponownie w położenie neutralne przyprawia o palpitację

Edytowano przez kubala

Marioboss    28

Takie pytanie do kumatych osób.Czy pompa od zetora 4-cyl np 7211 podeszła by do c-360?Tutaj mam na myśli mocowanie i wycięcia na sprzęgiełku itd. Dawki paliwa na pewno muszą być inne i jak z ustawieniem wtrysku paliwa?Ogólnie działało by to?Ma ktoś coś takiego?Bo o pompach rozdzielaczowych,to wiem,a mi chodzi o sekcyjną pompę Motorpala.Może by była lepsza od tej mieleckiej.

locke    291

No to ponoć podejdzie takie coś.Na YT jest filmik pracy silnika S-4003 właśnie z pompą z zetora.

case845xl    0

Witam! Panowie mam taki problem: Zmontowałem u siebie przedni napęd do mojego C360. Przewałkowałem cały wątek takiej modyfikacji, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi co zrobić aby napęd działał również na biegach terenowych (redukcyjnych)? Podobno trzeba zmienić wałek główny skrzyni biegów na zetorowski (z Zetora starszej serii) ale o jaką serię chodzi? Czy taka modyfikacja pomoże? Będę wdzięczny za każdą radę.

Buszmen11    0

ktoś może powiedzieć czy głowice od 7540 będą mi pasowały na blok 60 i dziury 102?

a i czym się różnią zestawy 3, 4 pierścieniowe? wszystkie są na 102

Edytowano przez Buszmen11

pawel040686    0

Witam jestem tu od niedawna. Lubię przeróbki które potrafią uprościć pracę, mowa tu o C-360, dlatego mam pytanie czy jest możliwość zamontowania dżwigni zmiany biegów aby mieć między nogami, szukam od kilku dni informacji na ten temat, wiem, że jest szansa zrobienia czegoś takiego, tylko nie wiem czy pasuje od Zetora?

romek6340    203

Jak dla mnie takie rozwiązanie jak w oryginale jest sporo wygodniejsze. JA tak bym niczego nie przerabiał...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ludwik1977
      Witam wszystkich użytkowników forum. Mam jedno pytanie do wszystkich czy ktoś zna lub widział na pokazach model URSUS 3120 HL i coś może powiedzieć o wadach i zaletach byłbym wdzięczny
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:

Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Patryk3600
      Witam i proszę o poradę. Wiosną mam zamiar kupić ładowacz czołowy 3 sekcyjny i mam wybur, lepiej go kupić do Ursusa c360 czy massey fergusona 255? Będzie on robił prace takie jak: ładunek/rozładunek okrągłych bel słomy (120x120cm), ładunek obornika na rozrzutnik, i kilka prac z szuflą takich jak przewiezienie drzewa i piasku. Podajcie proszę plusy i minusy. Z góry dziękuję
    • Przez Mariusz123456
      Witam. Potrzebuje kupic najlepiej uzywany badz zlece wykonanie plugu do mojego ursusa 1614. Najlepiej z jakims atestem lub homologacja o ile jest cos takiego. Potrzebuje to na wlasny uzytek bo mam prawie 2 km do asfaltu a gmina nie odsnieza bo droga jest prywatna itp. Dodatkowo uslugi.

Ps. Jakie sa stawki za odsniezanie bez faktury? Chodzi o drogi i parkingi. 
    • Przez newholland28
      witam mam problem ze sprzęgłem w ursusie 5714 czesto ździera sie tarcza 1 stopnia ciągnik posiada tura słyszałem o tarczach porcelanowych czy warto w nią inwestować i co przy tym jeszcze  warto wymienic  zeby w miarę długo pochodziło 
      proszę o dobre rady z góry dziękuje