kuzi160

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach

Polecane posty

kuba330m    2

Ja spotkałem się kiedyś z ursusem c-362 i też miał silnik od Zetora chyba 7211. I podobno dobrze chodził. :)

@Filipkowski15 jak nic ciężkiego nie robisz tą 360 to wsadź tam silnik od 6211. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Dętki zalać wodą czy płynem do chłodnicy tak jak ja mam w c-330 i z pługiem 4x30 spokojnie pójdzie, noi oczewiście silnik zetora 7211 czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

zdaje się ze on ma w 30 detki zalane woda czy płynem i jakby tak zrobic w 60 to z pługirm 4*30 pójdzie tak mi się wydaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Masa 60 wtedy będzie wynosić ok 3 ton, może radzić albo nie.... Ale raczej w orce na 3 biegu by można pomarzyć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

jakby załozyć jeszcze na tył 16,9 nom ale 3 bieg odpada chyba ze wiekszy silnik ale na jak długo 60 to nie czołg:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Ja miałem wał indyjski w Ursusie 912. Nie polecam!!!

Może podam przebieg rozmowy ze sprzedawcą w sklepie, w którym go kupiłem:

 

-Witam chcę kupić wał

*Indyski mamy

-Indyjski to ja miałem już od was

*I co sie stało?

-Się rozj*bało! <_< Pękł sobie panie

*A ile lat pan go miał?

-5 lat

*Ooo to bardzo długo panu wytrzymał!!! Zazwyczaj zacierają się albo pękają po 3 latach. Weż pan czeski za 3 tys lub czeski po szlifie za 1200. Hahaha

 

Wziąłem ten za 1200.

 

Yyy sorry proszę o usunięcie tego posta bo mi sie pomyliły tematy miałem otwarte kilka kart i napisałem nie tam gdzie miałem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Lewa wajchę od WOM podciągasz max do góry, prawa ustawiasz pośrodku ze rozłączyć napęd. Wrzucasz bieg najlepiej 3, wajchę do podnoszenia do góry i puszczasz sprzęgło. Musi podnieść <_< Nie używaj do tego na wstecznym i 5 biegu bo rozwalisz pompę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kzarczyn    0

A jak chcę pracować z rozsiewaczem nawozu tzw. lejkiem.

Opuszczam lejek, sypię nawóz, lewa wajcha max do góry, prawa na środku, wbijam trójkę podnoszę lejek, prawa wajcha max do góry, lewa między 1 i 2, jadę na pole, lewą opuszczam działa pompa i WOM.

Da się jakoś prościej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chyba nie B) Chyba że dłużej się zastanowię i może coś jeszcze do głowy mi przyjdzie :lol:


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

milanreal1 czego akurat na 3? w instrukcji jest napisane że pompa daje najwięcej oleju na 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bo daje więcej, tylko jak dasz 4 i sporo obrotów to pompa może tego nie wytrzymać, jak używałem 4 ale na min obr i podnosiło bardzo szybko, więc nie szaleć z obrotami :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D0m3l    0

Witam, czeka mnie wymiana zestawu kół przekładni głównej tylnego mostu w c-360. Słyszałem i wyczytałem, pasuja z Zetora, a podobno pracuja o wiele ciszejwiec przy okazji takiej naprawy, mozna byu wyeliminowac hałas tej przekładni. Googluje od kilku godzin i nie moge sie doszukać, pytanie jak w temacie: Z jakiego Zetora koło talerzowe z kołem atakującym przekładni głównej do 60-ki? Dokładniej z jaich mniej wiecej modeli pasuje? Znalazłem coś takiego: Koło talerzowe z kołem atakującym Zetor/C-360 Czy któs to montował? Jaki efek? jest ciszej? I jak z trwałością? BO cena jest zachecająca. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Nie montowałem, ale jeśli chodzi o trwałość to czesi mówią żeby nie montować ich kół zębatych (np. w skrzyni) z naszymi polskimi. Bo czeskie zęby zjedzą polskie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

O ile dobrze pamiętam to pasuje od zetorów 5211-7211. A ciszej z pewnością jest, w końcu zetory nie wyją jak głupie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Owszem, pasują, ale trzeba mieć dodatkowe podkładki pod koło ataku. Pisze na jednej z aukcji allegro:

http://allegro.pl/para-kol-atak-zetor-5011-7445-ursus-c-360-i1455924838.html

Ja właśnie z tej aukcji kupowałem ten zestaw, ale jeszcze nie zakładałem (brak czasu). Te co kupiłem to są tryby polskiej firmy KORURS, cieszącej się raczej dobrą opinią, a te za dwieście pare złotych to import jakiś - wiem, bo też do nich dzwoniłem. Oryginalne ZETOR na FARM-EXPERT to ok. 700 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Jak się nie mylę to od zetora 7011. Byłem tym kiedyś zainteresowany i chciałem kupić most i dzwoniłem do czerniejewa to gościu mówił że od zetora 7011 pasuje. Za most kąpletny ze zwolnicami chciał około 2 tyś, ale dokładnie nie pamiętam. Pozdrawiam.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D0m3l    0

Ok, dzieki panowie za szybka odpowiedź. @piotrz mysle ze kupie ten zestaw co ty. Pytanie mam jeszcze jedno: Jak to przenitować do mechanizmu róźnicowego? podejmować sie tego w domu, czy zlecic jakiemus warszatowi? jezeli tak, to w jakich cenach kształtuja sie takie usługi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Kiedyś jak robiłem tylny most to dałem mechanikowi do zanitowania, było to z pięć lat temu, wziął chyba 40 zł. Podejrzewam że robił to na prasie. Ale i tak idealnie prosto nie przynitował. Samemu myślę że też dało by radę to zrobić, ale trzeba by podgrzewać te nity i dopiero zaklepywać. Przedtem warto przykręcić koło talerzowe do obudowy na śrubki (chyba 8-mki, na klucz 13), a potem po jednej wykręcać i w to miejsce nit, a potem znowu nit na przeciwko, itd.. W ten sposób na pewno prosto będzie przynitowane. Powodzenia i proszę o info jak poszło składanie i jak pracuje na nowych częściach.

Edytowano przez piotrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D0m3l    0

Ok, opiszę napewno. pomysł z nitowaniem we własnym zakresie całkie fajny, jeszcze przemyslę czy robic samemu, czy oddac do warsztatu. dzieki za pomoc, po skończonej robocie opisze jak poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj