Skocz do zawartości
farmerjohndeere3640

Jaki olej do John Deere 3640 do hydrauliki i silnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Olej
hermes    0

Oleje tej samej klasy mogą się zmieszać ,tylko widzisz np: Ty masz świeży po wymianie, pożyczysz przyczepy o kogoś kto ma właśnie olej do wymiany i tu jest problem .Olej do skrzyni np. nasz musi mieć oznaczenie że obsługuje sprzęgła i hamulce mokre w tedy można być spokojnym że nic się nie stanie.

mirasek    7

Przed chwilą spuściłem olej z przekładni mojego 2140 i zastanawiam się czy wlać oryginał czy Fuchsa. Zalałbym oryginał ale, że wszyscy dookoła mają zalanego Fuchsa i jakby mi przyszło kiedyś coś pożyczyć to by mi się trochę wymieszały. Dobrych olei również nie wolno mieszać?

Jeśli ten Fuchs podchodzi parametrami pod ten ciągnik to po prostu lej to co tańsze. Generalnie te "dobre" oleje mogą się mieszać, nawet te "złe" z "dobrymi" poniekąd też, zależy to od ilości i samego ciągnika, przynajmniej jakaś tolerancja jest - spraktykowane na jakże wrażliwym MF i mniej wrażliwym Ursusie :lol:

jasko26    0

Jeśli ten Fuchs podchodzi parametrami pod ten ciągnik to po prostu lej to co tańsze. Generalnie te "dobre" oleje mogą się mieszać, nawet te "złe" z "dobrymi" poniekąd też, zależy to od ilości i samego ciągnika, przynajmniej jakaś tolerancja jest - spraktykowane na jakże wrażliwym MF i mniej wrażliwym Ursusie ;)

Generalnie Fuchs nie odbiega od oryginalnych JD które podobno robi shell. Ostatnio trafiłem na fajną promocję w Pasłęku w Agroserwisie, w Starym Polu rozdawali oferty. Muszę przyznać że ceny za***iste. Tyle że to dotyczy 205 jednak złożyłem się z sąsiadem i jestem zadowolony. Ale każdy może lać cokolwiek aby o tych samych parametrach. A pytanie mam jeszcze takie czy do starego dziadka mogę wlać hydramot 1030 zamiast 1040. bo różnica cenowa jest znaczna?

Wiadomość z agroFakt.pl

masey    1

Witam Wszystkich.

Od nie dawna jestem posiadaczem jd 2140, wszystko jest ładnie, pięknie, poprostu jestem w niebo wzięty ale nie ma co się dziwić bo przesiadłem się z perkinsa, ale nie o tym chciałem pisać. Olej w silniku wymieniłem na Turdus, do skrzyni zalałem hydrauliczno-przekładniowy bo daj że Agrol +, a teraz przyszła pora na przedni most i nie mam pojęcia jaki olej mam tam zalać czy wystarczy Hipol, jeśli nie to jaki i o jakich parametrach?

MichalR    33

Może być Hipol GL-5 85w140, lub olej innego producenta o podobnych parametrach.

Jeżeli chcesz lepszy olej to dobry będzie jakiś klasy typu LS 80w90, ale kosztuje 2-3 razy tyle co ten wyżej.

masey    1

A co myślisz np. o agrolu przekładniowym. Olej chyba dość dobry i cena jest w miarę przystępna.

MichalR    33

Ja zaproponowałem to co uważam za odpowiednie do przedniego mostu/zwolnic, ja osobiście leje Titana Supergear 85w140, czyli olej o podobnych parametrach do tego Hipola.

Masz na myśli ten olej? W sumie zalecany jest bardziej do skrzyń biegów, ale jak już tak bardzo chcesz oszczędzić, to raczej nie powinien zaszkodzić. Z drugiej strony nie lejesz tam 50 czy 80 litrów tylko kilka, więc te parę złotych więcej za lepszy olej nie zrobi dużej różnicy.

masey    1

No w sumie to masz rację bo to tylko około 6, może 7 litrów.

W takim razie wielkie dzięki za pomoc, nakierowałeś mnie jakich parametrów oleju szukać jeszcze raz dzięki.

przemek1995    0

witam ma jd 1640 86rok z ładowaczem i mam pytanie czy w silniku i skrzyni biegów jest ten sam olej ?? wnioskuje to po tym że czujnik jest na kryzie . może sie myle . drugie pytanie ile oleju i jaki polecacie do hydrauliki . zamierzam wymienić cały . prosze was o dokładną markę i parametry oleju i jeszcze jakby ktoś wiedział mniej więcej ile wchodzi do hydrauliki ,skrzyni, silnika .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się