Skocz do zawartości
kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hinco    0
100km to ok 3 godziny jazdy trzeba przyjąć a ze spalaniem to zależy jakim ciągnikiem i co ciągasz

pisalem 5211+ wywrotka 4-5t+ górki i ładunku od 1 do 5t

semos    11

ile brać za robienie sianokiszonki razem z owijaniem (sznurek i folia moja) ??????

qazi    57
pisalem 5211+ wywrotka 4-5t+ górki i ładunku od 1 do 5t

ok wiem

a co do ceny to chyba tak jak wcześniej pisałeś te 100zł za godzinę bo to wyjdzie na te 100km te 300zł czyli 3 zł na km

Wiadomość z agroFakt.pl

Gorzupiak    0

U nas siał kukurydze po 90zł/na hektar <_< ale on w niektóre dni obsiewał do 26-27 hektarów <_<

robertbara    57

Jakim siewnikiem? Pewnie nadrabiał prędkością, albo siewnik bez nawozu i redliczkowy zamiast talerzowy Jesli jeździł powyżej 8 km/h to juz duży błąd. :angry:

Za 90 zł/ha to niech mój siewnik stoi w garażu <_<

lukotek    3

mam pytanie czy podnieśliście cenę usług wraz ze wzrostem ceny paliwa???

jeśli tak to o ile procent??

Hinco    0
mam pytanie czy podnieśliście cenę usług wraz ze wzrostem ceny paliwa???

jeśli tak to o ile procent??

ja sie podniosłem o cene paliwa nic więcej, chociaz w tamtym roku jeździłem ciapkiem a teraz 5211 i ze stawką godzinną jest zupełnie rózna historia to mając spisane ceny od konkretnych kawałkow średnio o ok 10% sie podniosłem. W tamtym roku płaciłem za litr ON 3,70 pamietam jak dziś na początku roku a teraz bede sie tankował po 4,65zł za litr.. porażka z tym paliwem..

garek    67

najgorzej nie mieć swojego siewnika do kukurydzy. Przyjedzie taki popiernicza po polu a potem wychodzi 10 tys mnije niz powinno i jeszcze jakieś pieniądze za to chce. Skoro ja najmuje siewnik i ustalam ile siejemy + granice błędu to tak powinno byc a nie teraz ide po polu i szukam kukurydzy

robertbara    57
najgorzej nie mieć swojego siewnika do kukurydzy. Przyjedzie taki popiernicza po polu a potem wychodzi 10 tys mnije niz powinno i jeszcze jakieś pieniądze za to chce. Skoro ja najmuje siewnik i ustalam ile siejemy + granice błędu to tak powinno byc a nie teraz ide po polu i szukam kukurydzy

Wszystko fajnie tylko jak polską odmianę siejesz to właśnie ma takie wschody że pożal Boże.

U mnie Pionierem sieje idealnie a polskimi np Sanem jak zasiałem to już nie ma takiej wschodowości, może te 80 % :angry:

LowRider    33
a ile wziąć za zbieranie kiszonki przyczepa samozbierającą claas quantum4700p??

250zł/ha - cena z ostatnich lat

Wypożyczenie przyczepy w firmie Asprim kosztuje ok. 100zł/ha - własny ciągnik do tego...

kat    7

Jeżdżąc na hektary można sie nacią. Bo nigdy nie wiadomo ile masy będzie do przywiezienia z 1ha i dużo zależy jak daleko będziesz jeździł <_<

rollek    0

co do siewu kukurydzy to musisz wiedziec iż zasianie to tylko 1/5 sukcesu.reszta zależy od klasy gleby,odmiany ,ilosci opadów i słońca,nawożenia,przedplonu i WLASCIWEJ uprawy gleby.

co roku sieję usługowo ok150 ha i to co widzę na polach.swiadczy tylko o gospodarzu.

sieję w elegancko uprawioną ziemie z zimową orką a także w świeżo 'uprawioną' gruberem orkę na oborniku.a efekty niestety widac potem.a co do ilości siewu to zawsze się pytam ile ktoś chce mieć zasiano :od115tyś do 65tyś nasion.a odmian to polecam zwykłe polskie na kiszonkę i lg2244,2243,2232, nk(veritis)na ziarno.

co do ceny usługi przyczepą samozbierającą to w okolicy biorą 300zł/ha poetinger profi2.sądzę iż to optymalna cena.

Piotras    2

Jak w tym roku usługi z presowanie ile za balot jaki rozmiar 120x120 150x120 175x120 otrzywiście cana z sznurkiem i bez i to samo z siatką proszę o wasze opinie

endrju00711    11

Ja dzisiaj pojade po 6 zł - prasowanie 120x120 ( sznurek klienta ) , z sznurkiem to po 7 zł , a za owijanie beli sianokiszonki to 6 zł ( folia klienta ) , a z folią to chyba 17-18zł za bele ( nikt tak nie chciał )

Bamboocha    7
Ja dzisiaj pojade po 6 zł - prasowanie 120x120 ( sznurek klienta ) , z sznurkiem to po 7 zł , a za owijanie beli sianokiszonki to 6 zł ( folia klienta ) , a z folią to chyba 17-18zł za bele ( nikt tak nie chciał )

To tanio u nas taka impreza gdzie do niczego sie nie dotykasz i nie kupujesz żadnego sznurka i folii to 35 zł od beli chcą ja biorę różnie bo właściwie do obcych na usługi praktycznie nie jeżdżę... Ceny z tamtego roku...

Piotras    2
To tanio u nas taka impreza gdzie do niczego sie nie dotykasz i nie kupujesz żadnego sznurka i folii to 35 zł od beli chcą ja biorę różnie bo właściwie do obcych na usługi praktycznie nie jeżdżę... Ceny z tamtego roku...

To u Ciebie po ile kasują ??

Bamboocha    7

Jak ode mnie kasują przecież mam swoja belarkę itd. ja biorę za sprasowanie i owiniecie(bez swojego sznurka i folii) 25 zł ( w tamtym roku) a jeżeli sznurek i fola moja to tak jak pisałem 35 zł. w tym roku to nie wiem czy drożej nie będzie.

Piotras    2
Jak ode mnie kasują przecież mam swoja belarkę itd. ja biorę za sprasowanie i owiniecie(bez swojego sznurka i folii) 25 zł ( w tamtym roku) a jeżeli sznurek i fola moja to tak jak pisałem 35 zł. w tym roku to nie wiem czy drożej nie będzie.

nio oki a za słome ile nierzesz od balota si siano i jakie rozmiary balota?

kat    7

Śmiało 120zł/h. A nawet i więcej bo tyle w zeszłym roku braliśmy :lol: .

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.