kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

momek    27

panowie ile myślicie brac za godz koszenia kombajem nh tc56

interesuje mnie cena z sieczkarnią i bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

A co za różnica jaki kombajn. U nas pewnie będzie max 300 zł za hektar bo więcej nikt nie da bo pójdzie do konkurencji a ta jest spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

@Rolnik1973 przy pogodach ostatnich żniw nikt nie czeka kilku dni na kogoś bo bierze np 20zł taniej. A cięcie na hektar to trochę po mojemu nieadekwatne do nakładów pracy sprzętu- co innego owies na ekologii a co innego pszenica na pierwszej klasie ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marrcnwlkp    0

ja biore za sianokiszonke ze swoja folia i siatka 35zł koszty to 2 zł siatka 9 folia 10 belowanie 7 owiniecie(16 obrotów bo folia 750mm) i 7 zaladowanie a na wsi jest gosciu co bierze 24zł za ten sam zestaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ja płaciłem 25 za komplet robienia sianokiszonki - belowanie , załadunek i owinięcie. Moja folia i sznurek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

jak myślicie ile brać za belowanie zestawem MTZ 82 +sipma 279/1 za belę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

U1212+Sipma279/1 8-8,5zł+sznurek

Belarus952+Pronar Z500 10zł (siatka)

Nh 5060+Nh BR6070 9-10zł (siatka)

tak to wyglada u mnie północna wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Za owijanie brałem 10zł, bez mojej foli.

A teraz ile brać za prasowanie JD 590? Za godzinę czy od hektara?


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

Ja bym bral od sztuki, w tym roku za 140cm balika zamierzam brac 17zl

Edytowano przez micro16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Tak dla jaj nazywam Sipme :) Sipma Simba ten z Króla lwa...taka tam gwara miejscowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

Panowie a ile wziąś za prasowanie siana i słomy MTZ 82 + Rollant 44 ze swoim sznurkiem?? czy jak wezme siano po 16 i słomę po 13 to będzie dobrze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Dla zamawiającego? :ph34r: Za godzinę można zrobić normalnym tempem ze 25 -30 szt razy 16 to 400 -480 zł za godzinę :blink: minus 40 zł za sznurek na te bele . To dla kogo to jest lepszy interes???? :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

po ile brać za godz zestawem zetor forterra 105 i prasa unia famarol 1.8 v ze swoja siatką ? Bede pierwszy raz prasował prasą zwijająca na usługach także niewiem po ile brać ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

Dla zamawiającego? :ph34r: Za godzinę można zrobić normalnym tempem ze 25 -30 szt razy 16 to 400 -480 zł za godzinę :blink: minus 40 zł za sznurek na te bele . To dla kogo to jest lepszy interes???? :P

chyba zapomniałeś o najważniejszym.. zużycie ropy i jego koszt. a to już nei jest takie wesołe. jak jest sucho to nie ma problemu ale jak w tym roku u mnie to kałurze na polach a wjechać trzeba to jak widze jak wynajmuje kogoś do balowania to ciągnik ledwo co jeździ a jak juz ma końówke beli to tylko czarny dym z komina wylatuje. takze nie zawsze jest tak pieknie. a też pamietaj ze to nie jest zabawka tylko prawdziwy sprzęt i za każdy wyjazd się niszczy aż wkoncu walnie a wtedy to juz nie jest tak wesoło jak się nie którym wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tak się składa że od ładnych kilku lat mam prasę zwijającą i jeżdżę na usługi [chociaż ostatnio to rzadko] ale wiem o tym dość dużo i nic mi się nie wydaje. W moich stronach[i nie tylko w moich] cena za godzinę prasowania jest to około pół ceny za godzinę kombajnu bizon.

Ja w ubiegłym roku brałem 160zł za godz teraz 180zł bez sznurka czy siatki ale nie 400!!!!


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jak dla mnie belowanie powyzej 10zł to kosmos( tym bardziej prasy bez noży!!) i zarzucenie ceny po to aby nikt go nie grał albo dlatego iz nikt w okolicy nie ma prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

Panowie mam pytanie odnośnie prasowania ile można wziąć za prasowanie zestawem Forterra 115 + NH Br 750... bele 120 i 150 słoma jęczmienna...siatka moja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj