Skocz do zawartości
kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

WHATEVER

st220    12

To u nas przy akcji kukurydza byly takie stawki:

NH T 5060 z turem za rozgarnianie i ugniatanie kiszonki 80 zł na godzine

Zestaw sieczkarnia claas jaguar 860 + ursus 1614 z T88 oraz NH TD95D z T88 za godzine pracy calego zestawu 850 zl przy wydajnosci 1,8 ha na godzine

Jakim cudem wydajność 1,8ha na godzinę? Albo kukurydza 2 metry lub grubo kosi. U mnie kosił 860 to hektar 55 minut cena 500zł za hektar, znajomy ma 930 to 1,5 ha w godzinę kosi 600zł za hektar, a jak z dowozem to 900zł.

Edytowano przez st220

Maniek    5

Ile może kosztować godzina gruberowania ciągnikiem Mtz 82 z gruberem 2.1 (5 łap, rząd talerzy i wał)??

Wiadomość z agroFakt.pl

k61wp    0

Witam, ile kasować za:

MTZ82 + wał Cambrigde 6m

NH T6070RC + OVERUM CX 4skiby

NH T6070RC + brona aktywna Rabe 3m i siewnik KONGSKILDE stopkowy ??? Na hektary czy godziny???

timasz    52

Jakim cudem wydajność 1,8ha na godzinę? Albo kukurydza 2 metry lub grubo kosi. U mnie kosił 860 to hektar 55 minut cena 500zł za hektar, znajomy ma 930 to 1,5 ha w godzinę kosi 600zł za hektar, a jak z dowozem to 900zł.

Ja wiem ze moze szokowac taka wydajnosc kukurydza miala 3 metry pryzma oddalona od pola o 50 m zrzucane na 3 pryzmy zero przestojow gnal ile mogl wiec szybko skosil(rozrzutniki mialy przerobiony posow z hydraulicznego na walek wiec wywalanie kukurydzy z jednego T 88 nie zajmowalo wiecej jak 20 sekund) Nawet brat wlasciciela stwierdzil iz teraz bedzie koszone wolniej bo szybko poszlo hehehe

A co do tych kasujacych od ha to tez mamy takiego jednego kasuje z odwozem 850 zl za ha to clasem jaguarem 840 na godzine skosi z bieda 1 ha wiec wszystko zalezy od firmy

d4r4s    3

Ja biorę za orkę zestawem JD 6620P + Kverneland EM 100 + Packomat od 250zł do 300zł za godzinę wszystko zależy od wielkości areału i rodzaju gleby

d4r4s    3

sami się zgłaszają mam ogłoszenie a to ktoś komuś powie... w tym roku mało usług zrobiłem bo każdemu za drogo a ja nikogo dorabiać nie będę a wyjść na swoje też muszę w tym roku tylko około 150ha zrobiłem na samych usługach a teraz to już zostały orki zimowe i mam jeszcze jakieś 30ha usług do wykonania w tamtym roku usługowo 280 ha usługo zrobiłem od połowy sierpnia do początku grudnia w moich stronach jest bardzo dużo chętnych a jeszcze więcej takich co by chcieli za pół darmo

danielhaker    823

skąd wy bierzecie tych chętnych na usługi? :) u mnie w okolicy każdy sam robi wszystko bodaj c-330 ale sam :P

U mnie to samo :P Sąsiad ma zestaw T-25 + pług UG 2*25 :lol: Wczoraj pół dnia orał hektar pola za stodołą

emilko    19

W moich stronach jest problem z płatnościami. Znajomy co ma kombajn opowiadał, że są tacy co mu juz 3 lata kasę wiszą.

DanielFarmer    108

inne rejony, produkcja roślinna na dużą skalę duże areały...u nas gospodarstwa małe rodzinne to i inaczej to wygląda a chętnie bym komuś gnojówkę wywiózł czy zaorał pole,przyjemna robota jak masz dobry sprzęt i grosz nie mały a tak sprzęty stoją niewykorzystane ;)

W moich stronach jest problem z płatnościami. Znajomy co ma kombajn opowiadał, że są tacy co mu juz 3 lata kasę wiszą.

To Twój znajomy ma nie wesoło. Sam pamiętam że kiedyś (jak mało kto miał zwijającą prasę) ojciec na kasę od gościa za prasowanie słomy z 5 ha to czekał 8 miesięcy. I od tej pory moja prasa tam nigdy nie była. O tej pory ja się w usługi nie bawię szkoda maszyn bo szybciej się zużywają, niż tą sobą robotę i w tym samym czasie robiły by u mnie. Bo w większości robiły by u rolników którzy nie zawsze mają pola utrzymane w dobrej kulturze. I ludzie często lubią ciągnąć się z zapłaceniem za usługę.

Koledzy ile wziąć za wywóz obornika zestawem Farmtrac + tandem 6t i załadunek c330 + cyklop? Bo nigdy nie woziłem na usłudze a teraz kilku chętnych mam i nie wiem jak i ile liczyć :mellow:

Lukaszjarm    4

200 zł/godz orki ciagnikiem 90km i plugiem 3x48cm to duzo ?

nie wiem czy duzo moim zdaniem w sam raz ja za orke pronarem 1221A 130 km + plug 4x45 biore 250 zł godzine i wydajnosc to 1 ha

i tak samo za uprawe i siew . nie ma co robic za darmo paliwo 5,34 dzis tankowalem ;[ :o

andrzej2110    529

Koledzy ile wziąć za wywóz obornika zestawem Farmtrac + tandem 6t i załadunek c330 + cyklop? Bo nigdy nie woziłem na usłudze a teraz kilku chętnych mam i nie wiem jak i ile liczyć :mellow:

Ja za załadunek rozrzutnika 4t biorę 15zł.

Rozwozić to nie woziłem usługowo wiec nie wiem ile brać.

Alwidas    0

Witam! A ja ciągnikiem ZTS 12245 z Kvernelandem AD-85 4-skibowym biorę 120 zł/ godzinę orki. Jak fajne kawałki są to bez problemu robię 1,3-1,5ha/ godzinę. A spalanie nie przekracza 10 litrów/godzinę. Klientów też mam co nie miara.

mateo12    0

W jaki sposób kasować za rozsiewania wapna wraz z załadunkiem?? Zestaw jd+brzeg RCW3000 ładowanie ursus 1014. Oraz talerzowanie, 4m zestawem wydajność sięgająca 2,5ha/h.

kusy    0

Witam ile może kosztować 1 mtg ciągnika 130 km w transporcie

Edytowano przez kusy

k61wp    0

Pytanie: ciągnik 80KM MTZ + przyczepa 6 ton i wożenie około 6 tonowego ładunku.

Praca na godziny (9godz dziennie) nie zawsze ciągnik jedzie... czasami stoi - gość na dziś zaproponował 40PLN za godzinę???

Co myślicie?? Trochę mało chyba

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.