Skocz do zawartości
kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    193

szkoda ze nie po 5zł jedziesz :) jaka ty w tym masz kalkulacje za taka kase robic. Chyba ze trzepiesz na ilosc tak jak jeden u nas jedna moja belka to trzeba 2 jego :)

danielek24    2

u mnie za sprasowanie belki slomy120x120 biorą 8-9 zł+ sznurek klijęta ale w sąsiedniej wiosce gdzie jest wiecej pras,biorą właśnie 7 zł.Ja tam nie wiem,bo już 2 sezony nie robie po zarobkach ale myślę,że mniej niż 10 zł to się nie opłaca.

a co do klepania na ilość- ostatnio u takiego gościa co marudził,że drogo biorę widziałem na łace 26 bel a jak ja robiłem to nigdy nie miał więcej niż 17. ale co tam zawsze 2 zł taniej od beli :)

Wiadomość z agroFakt.pl

cezar903    1

@seebek Policz cene za paliwo i dodaj zysk dla siebie. Oczywiście radzę liczyć na h a nie na ha. :rolleyes:

Daniel43    0

Witam jestem z mazowieckiego i za sprasowanie beli słomy biorę 13zl +sznurek klienta. Branie za bele poniżej 10zl to po prostu dokładanie z własnej kieszeni. A jaka jest u was cena załadunku i rozładunku beli bo nie wiem ile brać?

Rider    0

Prasowanie słomy 11zł/szt, moja siatka, ciągnik 90KM+ prasa pasowa NH

Edytowano przez Rider

Szymek123    1

Daniel43 ja za załadunek i rozładunek brałem w zeszłym roku 100 zł/h a w tym toku to nie bo nie mam czasu ale z pewnością więcej

zetor14    33

a orientował się ktoś z was już ile będą brać za cięcie kukurydzy na kiszonke?? :o bo powiem ze u mnie ziarno ma już fazę woskową i zaczyna schnąć po trochu :huh:

artos41    0

Witam :) ja mam taką sprawę. Mam ciągnik ursus c 330 i chciałbym się dowiedziećile mogę brać za usługi takie jak :

bronowanie,oranie,siew zbóż,sprężynowanie,koszenie rotacyjną,przewracanie siana karuzelą, oczywiście mi chodzi ile mogę braćna godzin... bo do tej pory to tak brałem można powiedzieć ile dali no chyba że bardzo mało... Proszę o odpowiedź.. z góry dzięki

Edytowano przez artos41

wojtas    73

ile brać za koszenie kostrzewy nasiennej .kosiarka dyskowa fella 270 i zetor 7211. dodam że próbowali to kosić dwóch zwykłymi bębnowymi kosiarkami , ale się nie dało. miała to być na nasienie ale było mokro i się wszystko osypało.

wojtek918    3

Powiedzcie ile wziąść za gruberowanie lemkenem smaragd 3metrowy+ MF 8110?? Czy liczyć na godzinę czy na hektar???

Lukasz12a    2

ile może kosztować zaoranie 1 ha zetorem 7711 + pług 4 skibowy zagonowy ??

W mojej okolicy kosztowało by to ok 150- 200 zł.

SLAWEK1987    2

chyba gdzieś dużo wcześniej w tym temacie czytałem że żeby dobrze wyjść to trzeba wartość zużytego paliwa pomnożyć razy trzy. ktoś tu chyba tak pisał.

Ja biorę tak:

-belowanie-sznurek klienta 10zł

-owijanie beli:10zł jak mój ciągnik, 5zł jak jego ciągnik, 20zł z moją folią+załadunek na owijarkę i ustawienie beli 5zł za sztukę.

-załadunek owiniętych beli na polu i ustawianie na miejscu:8 zł(jak dużo bel na raz, to trochę taniej)

-beczka 5000l+farmer 8244c2: 40 zł(najtaniej w okolicy, i podobno za mało :lol: ).

prawdopodobnie będę jeszcze ładował gnój kurzy turem i się zastanawiam ile brać. niestety na inne prace chętnych brak ;[

LeF    24

Za usługę koszenia zboża Claasem Tucano 320 płaciłem 330 zł za hektar.

Siew rzepaku broną czynną + siewnik wyniósł 150zł za hektar.

wojtek918    3

@gryfel dzięki kolego za info. W sumie też myślałem nad taką ceną. czyli 150 zl/ za godzinę pracy????? ( wolałbym od hektara te 150 zł :))

Bartek72511    41

Ja za Mfa z talerzówką 2.7, biorę 120 zł/ha, bo za godzinę to nie opłacalne bo 2 ha zrobie, i wyjdzie bardzo tanio w przeliczeniu na hektar;)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.