Skocz do zawartości
kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

corrado    217

Ile mam sobie liczyc za cięcie kombajnem Consul? Bo w tym roku brałem po 200 bez cięcia słomy i 220 z cięciem. Miałem tyle klientów ze przez 2 tygodnie prawie nie gasiłem silnika :rolleyes: , teraz zastanawiam się czy może brałem tak tanio??? Bo przeciesz na okolicy nie jestem jedynym który mam kombajn.

czarnyyyy    1

U nas prasa rolujaca to ceny sa w granicach od 85 zl/h do 110 zl/h. Zalezy od tego jaka prasa,ile hektarow i kiedy platnosc.

Wiadomość z agroFakt.pl

corrado    217

U nas za prasę rolującą kasuje sie od balotu po 8 zł za słome i siano a sianokiszonka to po 15 z owinieciem a po 20 z załadunkiem na przyczepe

Sebastian    0

a ile kosztuje uslugowy zior przyczepa samozbjerajaca u was sianokiszonki? ( ilu tonowe te przyczepki i czy razem z ugniataniem?)

Kamyk514    0
Ile mam sobie liczyc za cięcie kombajnem Consul? Bo w tym roku brałem po 200 bez cięcia słomy i 220 z cięciem. Miałem tyle klientów ze przez 2 tygodnie prawie nie gasiłem silnika :rolleyes: , teraz zastanawiam się czy może brałem tak tanio??? Bo przeciesz na okolicy nie jestem jedynym który mam kombajn.

To drogo ja Bizonem z sieczkarnią brałem 200zł/h

andrzej2110    529
a ile kosztuje uslugowy zior przyczepa samozbjerajaca u was sianokiszonki? ( ilu tonowe te przyczepki i czy razem z ugniataniem?)

ja miałem wynając tako usługr to powiedział mi 100zł/h. Pronar 82 a przyczepa krone (nie znam pojemności ale nie taka wielka)

Sebastian    0

a jak myslicie oplacalo bys ie smigac na uslugach ttakim sprzetem ? (belarus 952.2 90koni + 6tonowa samozbjerajaca?)

Arek    113

Panowie przeczytałem cały temat ale nie znalazłem odpowiedzi ile średnio zaorzecie przez 1 godz?

Więc zapytam ile bierzecie za orke na 1 godz i ile średnio w tym czasie zaorzecie?

MarcinPykuS    62
Panowie przeczytałem cały temat ale nie znalazłem odpowiedzi ile średnio zaorzecie przez 1 godz?

Więc zapytam ile bierzecie za orke na 1 godz i ile średnio w tym czasie zaorzecie?

Moim zdaniem zależy jakim ciągnikiem i jakim pługiem się orze... :D

Więc napisz jaki masz zestaw (tzn. ciągnik i pług)...

POZDRAWIAM...

Arek    113

Pytam ogólnie jak to średnio wygląda, u nas członkowie grupy warzywniczej czy sadowniczej mają orke po 100 lub 120zł za 1 godz, orka Johnem 6620 z obrotówką unii 4x40 i podobno ok 1ha/1godz robi.

Ja mam zamiar robić Fendtem 514 + Ibis 4x48

kat    7

Jeszcze dużo zależy od ziemi i wymiarów działki. Bo jak by mieli orać 2ha w kwadracie to na pewno nie osiągną takiej wydajności ;) .

Jesienią brałem 160zł/ha i na dłuższych działkach 1ha orałem szybciej niż 1h ciągnikiem Valtra N111 i IBIS 4x48.

Jak ceny ropy się tak utrzymają to od wiosny będę chyba brał koło 200zł/ha :P

lukotek    3

przy takich cenach mat. eksploatacyjnych to chyba trzeba brać więcej w porównaniu do np. ceny 1 t pszenicy?!!

za orkę zimową 250zł/h/ha w myśl że 1ha zaorzesz w 1 h

Cichy007    0

My w kurniku jak ładujemy usługowo c330 z turem to bierzemy ok. 50-60zł/h zależy od kogo.

Pozdrawiam Cichy007

kat    7

100-120zł/ha to na pewno. A jeśli wolisz na godziny to musisz sobie przeliczyć ile ha dasz radę w godzinę zrobić ;)

@lukotek

U mnie tyle by nikt nie zapłacił. Ziemia lekka i nie aż tak urodzajna :P .

zetmen    1

w moich okolicach za belowanie to po 7zł za słome a z siana suchiego to 8zł a załadunkiem 10zł od sztuki. a za mokre to po 15zł z o winieciem, a załadunkiem 20zł.

za ciecie kukurydzy 700zł z worzeniem trzy traktory woziły a jak jeszcze z gnieceniem to 750zł od hektara.

MarcinPykuS    62
u nas za jaguarem z dwoma ciągniczkami facet bierze 520zł

A ile skosi za godzinę...??? ;)

Jaki to był Claas Jaguar...??? ;)

kamieniak89    27

@zetor7745 musisz sobie przeliczyć ile wykosisz w godzinę, np znajomy TSA 135A z Pottingerem Novadisk 350 bierze 120 zł/ha ale wiadomo mi że kosi raczej ''dopłatowe'' łąki i pola, więc nie są one zbytnio zadbane, uważa że opłaca się to ponieważ w godzinę średnio skosi ok 3 ha powierzchni. Ja jak jadę kosić to biorę zalerznie od tego komu kosze, no i w jakim stanie jest dany grunt. Od hektara podobnie stawka wynosi 120 zł, w godzinę zetorem z Pottingerem Novadisk 305 zrobie ponad 2 ha- 2,5 ha w miarę normalnych warunkach, ale jest też tak że wezme 170 zł za godzinę ale to już na sajgonie gdzie wolno jeżdże i w godzinę może hektar wykosze. Przelicz też spalanie, bo na normalnych moich łąkach wychodzi mi 5l/ha, a ekstremalnie na usługach podchodzi pod 10l/ha ale wtedy turbo gwiżdże.

tedi2    0

moze wiecie ile moge wziąść od talerzowania zetorem 7245 z talerzówką akpil2 40 na ha lub lepiej na godzinę bo to nieużytki i szybko raczej nie pójdzię chwasty są dosyć duże gość w styczniu postanowił że po 5latach trzeba coś z tym zrobić

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.