Skocz do zawartości
kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Ferdek07    62

jak miałbym za koste po 150zł płacic to ja już woleuczepic starą przyczepe zbierającą i wypchac sterte pociąga, mniej się narobie jak przy zwozeniu kostki i jeszczekupa kasy mi zstanie.

kombajn u nas byl po 240zł oficjalnie a nieoficjalnie po 220 zł bo jest ogromna konkurencja a z roku na rok coraz więcej kombajnów

ps. po ile berze się za talerzówkę 2,8m z ciagnikiem 80km, np. za talerzowanie ścierniska a ile za talerzowanie łąki?

sebe1033    62

Ferdek to macie dobrze z tym koszeniem u nas było w tamtym roku 230-240 a w tym 270 za bizona .Tylko że sąsiada bierzemy ,ale w tamtym roku marudził (3-4 dni spóżnienia ) a w tym sam przyjeżdżał prawie ,Tylko że w tym roku odeszło mu ze 20 ha i w tamtym roku lataliśmy szukać kombajnu .A drugi bizon podobno słabo kosi ,kombajnista se leci,trzeci to stare volvo 3 m i się sypie a operator nie ma zbytnio też czasu,no i jescze na wiosce coraz częściej kręci się class z drugiej wsi.

Wiadomość z agroFakt.pl

yacenty    557

widzicie ja za kombajn placilem na poczatku 350zl od ha - tyle mi kazal gosc od NH, DF i JD, końcóke jak dokaszał mi gosc bizonem to chciał 300zl/h a 2.5ha kosił 6 godzin, dlatego mam tego po dziurki w nosie i powoli szukam kombajnu

yacenty    557

na cała kose - problem z tym, ze miałem "lekko" powalone - czytaj górna warstwa zboża i słomy była na jakies 5-8cm nad ziemia, a ze pszenica sypała 8ton to 20ton kosił 3ha wiec nie jakos tak bardzo tragicznie

dawid12    10

Unas sasiad bierze po 350zł/h z sieczkarnią i bez i jak narazie jest on najdroższy w okolicy ale jeszce niewidziałem żeby stał(oczywiscie jak pada deszcz to stoi) a facet medionem 310 bierze 600zł/h co wychodzi jakies 300zł/ha

quercus    6

No to u mnie za godzinę Bizonem bierzemy 220-240. Zależy czy z sieczkarnią czy bez. ;)

KAROL0905    1

My za claasa dominatora 66 braliśmy 270zł za godzinę sieczenia bez rozdrabniacza W godzinie hektar zboża w dobrym kawałku kłade

petes    0

ile brać za godzinę ursusem c330 i prasą Fortschnit K442/1 i z moim sznurkiem jest tego 1ha dzięki za pomoc

morowa91    6

widzę że kolega ma taką samą prasę jak moja ;) ;) ja w tym roku brałem na godzinę 80-90 złoty, ale sznurek tego co prasuje ;)

Rafal180    2

zgłosił sie do mnie koleś z ofertą czy bym mu zaorał 2ha. Ile mam mu za to zaśpiewać?? ciągnik to ursus -360 i pług uni 3*35 .

pawel24    1

W tym sezonie braliśmy bizonem super 260/godz z sieczkarnia i 240/godz bez sieczkarni, z możliwością rabatu przy większej ilości ;)

mirasek    7

Potrzebuję orientacyjnej ceny za usługę transportu - zwożenie kukurydzy na pryzmę, ciągnik 95KM + przyczepa 21m^3 (może być jakiekolwiek odniesienie)

Hinco    0

@mirasek 50-60zł/h ?

U mnie przy wywózce ziemi spod koparki w sposób ciągły takie są ceny.. ale ziemia to nie kuku ;]

JA za wożenie spod mini koparki(2 kursy wywrotką po 5t na godzine-2x ok 5 ton) ustaliłem cene na wysokości 30zł/h(ciągnik 50km i przyczepa 4m^3)

mirasek    7

Przeliczam to co zaproponowaliście i wychodzi całkiem podobnie, z dużą tolerancją ;) Praca będzie raczej ciągła, ciągnik ma co targać ale ok. 60% czasu to jazda obok sieczkarni, pewnie obróce ze 3 razy w ciagu godziny...

Nie zależy mi żeby zedrzeć z kolegi ale też nie chce mu robić prezentów :)

mirasek    7

Dopiero w czwartek będe wiedział ;) Narazie zaproponuje koledze te trzy formy rozliczania i niech sobie wybierze którą chce, jak wyjdzie tak wyjdzie, płakał nie będe :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.