Skocz do zawartości
kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

kat    7

Ile mogę wołać za prasę rolującą(Valtra+Sipma)? 140zł/h nie będzie za drogo?

timasz    52

ja w tamtym roku kasowalem za rolujaca sipme po 130 zl plus sznurek za godzine

dominik1989    4
Ile mogę wołać za prasę rolującą(Valtra+Sipma)? 140zł/h nie będzie za drogo?

Moim zdaniem to wprost przeciwnie. Sam parę postów wczęśniej pisałeś, że za kostkującą wołałeś 120zł/h. A Valtra ma znacznie więcej konikówi podejrzewam wydajność tego zestawu do C-360+Z-224 będzie jak porównanie helikoptera z odrzutowcem :):)

Wiadomość z agroFakt.pl

kat    7

U nas za zwijającą + 90KM biorą po 120zł/h. Za kostkę tyle brałem bo była to jedna z ostatnich w okolicy :) .

No nie wiem czy tak wydajnie da się jeździć. W końcu to Sipma. Wczoraj w godzinę zrobiłem 25balotów siana. Jechałem na max wydajności prasy więc nie wiem czy aż taki wydajny zestaw.

johny    2
Ja wziąłem 43 za sztuke i koleś był zadowolony :) A jeden bierze 35 :) Ale te bele nie przypominają beli :)

ale folia twoja i siatka też ??

u nas koleś bierze 40 zł od beli bela przeważnie 135x120 ( mogą być i większe :)) zestaw MF 3125 + krone vario pack 1500 - do owijania ursus 2812 ( albo ten większy) + owijarka mascar 5100 , i do zwożenia MF 6160 ( chyba ) + dwie platformy .

Jak myślicie czy to drogo ?

wsk125ccm    11

moja folia i sznurek. A zestaw masz konkretny.... :) U nas L85+ Welger rp200, 3512 + laweta (12sztuk + 2 warstwa jak trzeba) i 330 + zwykła owijarka.... :)

corrado    243

Właśnie koledzy ile w tym roku można kasować za kombajn. W tamtym roku kasowałem po 200zł za godzinkię. A w tym??? Jak myślicie?

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

endrju00711    11

Ja za mniej niż 240 zł za h nie pojade , nie zależy mi w tym roku na usługach , bo kombajn już zdążył się dwa razy spłacić :):):)

caseon    1

ja tez jak 250 zl za godzine nie dostane to pewnie nie wyjade kosic ale to jeszcze sie zobaczy

robertbara    57

U nas za CWS-a 1450 krzyczymy w tym roku 450 zł. Taniej nie jedziemy, niech stoi, paliwo tak posżło że hej.

Za prase Vicona około 300 zł/h czyli około 6,50 zł/belkę 1,2 m :)

lukotek    3

widzę że w tym roku każdy chce jechać po kosztach a zarobek?????

myślę że KOMBAJN to powinien kosztować jakieś 0,5 tony zboża wtedy by to była cena adekwatna do zysku no i oczywiście jakaś opłacalność z usługi by była za 250 PLN/h to nawet nie warto kombajnu odpalać niech sobie postoi = na dłużej wytrzyma

(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Marcin    2

Właśnie ciekaw jestem ile zamierzacie brać w tym roku za kombajn? Chodzi mi o rekord lub super. Ja w zasadzie problemu nie będę miał gdyż zawsze patrzy się na to co ustala u nas "kółko" czyli spółdzielnia a koszę niewiele bo tylko po znajomych ale jestem bardzo ciekaw cen usług w tym roku...

Kamyk514    1

U nas Bizonem w tamtym roku się brało 200zł z sieczkarnią w tym niektórzy mówią ze będą brać po 280zł z sieczkarnią to jeśli cena NO utrzyma się taka jak jest ok 4.70zł/litr to nawet 300zł będzie za mało.

W sianokosy za belowania Sipmą Z244 braliśmy 160zł i to ludzie mówili że tak niedrogo w porównaniu do zeszłego roku ponieśliśmy się o 40zł

jankris    10

W tamtym roku kosiłem po 200 zł/h przy cenie paliwa 3,6zł/l , to w tym przy cenie 4,6zł/l będę brał 210 zł/h . Przy założeniu że kombajn pali 10-11 l/h cena będzie tak samo rentowna jak w zeszłym.

1rajdzik    14

zauważ nie tylko wzrosła cena ON ale też olejów i innych gadżetów, które rok rocznie trzeba wymieniać. Wzrosła też cena robocizny. Biorąc to wszystko pod uwagę myślę że powinno się zaczynać od 250 zł/ha

all rights reserved

garek    67

ja w zeszłym roku brałem po 300 zł od hektara czyli 2,3 metra polifosk,i w tym też chce brać tylko dwa metry polifoski 6.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

LukaszP    2

@Jankris - jakim kombajnem będziesz brał 210 zł za godzinę? Bo według mnie zamieniasz się w Caritas. Ja Suprem poniżej 300 pln za godzinę BEZ SIECZKARNI nie wyjeżdżam z podwórka, niech stoi i gnije niż ma straty przynosić. Pozdrawiam

Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

jankris    10

Powiem szczerze, że napisałem tak trochę prowokacyjnie, ponieważ niektórych poniosła troche fantazja w marzeniach, ile to chcieliby brać drożej za usługę, skoro paliwo będzie ich kosztowało 15 zł drożej niż w zeszłym roku. Myślę że i tak o wszystkim zdecyduje rynek. Myślę, że za Do 78 wystawię 220 i 230zł/h + vat (7%).

lukotek    3

a znasz ty się trochę na ekonomice???

bo kombajn powinien być rentowny - a gdzie tu koszty pośrednie - amortyzacja - no i ZYSK !!!!!!!

no i w tym roku to lepiej brać za ha a nie za h bo z tego co zauważyłem na polach po suszy to ha w 45min przelecę

(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

morowa91    6

ja za niżej niż 280 złotych na godzine z podwóka bizonem niewyjade, i wiem na pewno że będe miał robote, bo u nas na wiosce tylko ja jeżdze kombajnem na usługach i można powiedzieć, że mam monopol. Prawde mówiąc niemożna z ludzi zdzierać ponieważ , każdy jest rolnikiem jak ja i ma takie same problemu, a u nas to już będzie 4 rok szuszy

jarekw    2

Jeśliby już tak trzymac się tej ekonomii, to pewnie wyszłoby na to, że połowa gospodarstw w Polsce przynosi tylko straty, a druga połowa wychodzi na zero.

Ja tam nie znam się na eksploatacji kombajnu więc nie chcę sie mądrzyc, ale myślę, że poczciwy Bizon to więcej niż 15 l na godzinę nie spali, licząc ON po 5 zł to mamy 75 zł + 35 zł dla operatora za godzinę. Czyli cena w granicach 250 zł/h to już moim zdaniem krzywdząca nie jest!

Jeśli ktoś uważa, że poniżej 300zł się nie opłaca to ja powiem tak, na pewno lepiej kombajn będzie się amortyzował stojąc w garażu i zarabiając zero zł 00gr !!!

Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

morowa91    6

Kolego, policz ile kosztuje utrzymanie kombajnu, my w zeszłym roku założyliśmy nowy silnik z "Rużopolu" a kosztował 6 tys. złotych, i powiedz kiedy ma się to zwrócić, jak tu ciągle coś innego a to łożysko, a to pasek a częsci za darmo nierozdają

andrzej2110    531

tak czytam i czasem nie cena przeraza. 280 zł/h za supra??? ;) tyle kosztował w tamtym roku BS z 5m chederem Rekord z 5m chederem 250 a super był po 200. W tamtym roku za 224/1 brałem po 110zł/h, teraz biorę 120zł/h.

PS nie biorę mniej jak 60zł :) po 30 zł to minie warto prasy przypinać :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez erni16pl
      kto wie niech napisze ile kosztuje pompa hydrauliki u korbanków oryginalna, mi wysiadła niedaje ciśnienia
      Najlepiej jak ktoś by sprawdził u korbanków
    • Przez innocent
      witam. mam na oku fahra 1200. chciałbym się Was zapytać czy części do tego kombajnu są bardzo drogie?
    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?

- KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
    • Przez lidka25495
      Witam . może ktoś mi pomoże otóż posiadam new holland td 5050 i chodzi mi o kalibracje skrzyni czy rewersu mechanicznego. jak to zrobić i czy da się samemu ?? jak włączam rewers np do przodu czasami jest szarpnięcie tak jakby ciągnik nie był dobrze wysprzeglony i słychać zgrzyt w skrzyni, ale nie zawsze się tak dzieje .skrzynia to Synchro Shuttle 12 na 12 ...  szukałem w instrukcji ale tego nie ma może obędzie się bez serwisu , a jeśli ktoś wie to niech da znać ile kosztuje taka kalibracja w serwisie .proszę o pomoc i z góry dzięki koszt