kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
deutz12    2

Ile brać za wywożenie obornika ursus C-355 i 4,5 t rozrzutnik Warfamy? Pryzma na polu i ładuję kolo koparko-ładowarką jcb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

powiem ci tak ja w tym tyg byłem na usludze i tak

ursus 5314

warfarma 6 t

ladowarka przegubowa

2 ludzi

wziełem 300 zł /godz

 

obornik był wybierany z pryzmy i do tego był jeszcze jeden rozrzutnik gospodarza i raczej ten na ladowarce sie nie przemeczał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

za każdy hektar kopania ziemniaków kombajnem karlik zapłaciłem 200,-

 

mi się za 800zł/ha nie opłaca wyjeżdżać kombajnem, hektar kopię w 3-4 godziny, ale największym problemem są awarie spowodowane nieprzewidywalną zawartością gleby, z mojej wiedzy wynika, iż koszt wynajęcia anny z 60km ciągnikiem to 150zł/h, więc 200zł/ha to cena bliższa omłotowi zbóż, niż kopaniu ziemniaków, usługę musiał Ci świadczyć dobry znajomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Ziemniaki kopał mi faktycznie dobry znajomy-rozliczaliśmy się w usługach(on mi odrabiał prasowanie)....ile czasu schodził hektar??Trudno powiedzieć ale 4 hektary kopaliśmy 3 dni z dużymi przerwami,awarii żadnej nie było a ziemniaki rosły na kawałku na którym jest piaskowa ziemia i praktycznie bez kamieni.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Ile zapłacić za 1 zestaw (z 3) zwożący kukurydzę mtz 82 + rozrzutnik 4 tony? Do zwiezienia przez 3 transporty 4 tonowe 4,5ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ja wam powiem tak. Zawsze jak komuś robię usługi ( a zdarza się to sporadycznie.) to biorę od znajomych dwukrotność kosztów paliwa a od obcych trzykrotność. Myślę że nie jest to zły przelicznik. Zdarzają się oczywiście również takie przypadki że biorę jedynie za spalone paliwo ale to najbliższym znajomym i sąsiadom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

kolega wyżej rozwikłał moje wszelkie wątpliwości, dobry pomysł :D

 

panowie tak zapytam jeszcze z ciekawości ile w waszych stronach wołają za usługę kosiarka rotacyjną?

Edytowano przez Kondziu1832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek7211    0

ja za kosiarke rotacyjna biere 150 zł kosząc zetorem 7211, a ile tak mniej a więcej za kopaczke elewatorową z 330

 

ja za kosiarke rotacyjna biere 150 zł kosząc zetorem 7211, a ile tak mniej a więcej za kopaczke elewatorową z 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Za użyczenie RCW na dobę 200.

Kilka osób chciało abym im zaorał pola, ale odmówiłem - w orce swoich 24ha złamałem dwa lemiesze i dwa pokrzywiłem. Jak bym krzyknął z 150/mth to by mnie wyśmiali, więc wolałem nie zarobić aby nie dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

ile brać za orkę ursusem c-360 + UG 3 i od siewu ursus 360 + poznaniak 5 oraz od uprawy ursus c-360 + agregat uprawowy 2,2m ,za godzinę lub od 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na interesujące mnie pytanie. Otóż chodzi mi o ugniatanie kukurydzy na pryźmie ciągnikiem 100 KM. Jak można odnieść się do pracy, w wymiarze godzinowym najlepiej? W jakiej cenie można taką pracę przedstawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

firmy robiące usługę cięcia w moich okolicach liczą sobie ok 900 zł za cięcie hektara i przywóz i biorą dopłatę100zł za uformowanie i ugniecenie pryzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy wiadcząc usługę ponosimy jakąs odpowiedzialnosc za uprawę klijent straszy sądem bop mu kontrola nie przeszła w ekologi bo aronie pousychały, aronie rosły na klasie 6Zet a usługa to talerzowanie międzyrzędzi talerzówka zostawiała bruzdkę obok rzedu aronii które po 8 latach jak rosną mają po max 30-60cm wysokosci i tak są na wpół suche, 3ci rok z kolei ta usługa a wielki raban bo kontrola nie przeszła czy szukać juz adwokata hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Powedz gosciowi zeby sie opamietał :) Ty mozeszm iec problem jedynie ze skarbówka nic wiecej ale to i tak moze byc nie mało :( Przeciez chciał talerzówke to mu zrobiłes talerzówka jakby chciał glebogryzałka to bys mu zrobił itd.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

czy wiadcząc usługę ponosimy jakąs odpowiedzialnosc za uprawę klijent straszy sądem bop mu kontrola nie przeszła w ekologi bo aronie pousychały, aronie rosły na klasie 6Zet a usługa to talerzowanie międzyrzędzi talerzówka zostawiała bruzdkę obok rzedu aronii które po 8 latach jak rosną mają po max 30-60cm wysokosci i tak są na wpół suche, 3ci rok z kolei ta usługa a wielki raban bo kontrola nie przeszła czy szukać juz adwokata hehe

 

szanowny kolego. To po 8 czy tam 3 latach on cię jeszcze straszy sądem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w tym roku miał kontrolęi nie przeszło, a ta plantacja ma 8 lat a drzewka mają po 30-60cm tak to wygląda na 6tej zet, a są w nowym pakiecie od 3 lat, i już 3ci rok robię usługę talerzowania w międzyrzędziach i poprzednio było super bo tanio i szybko a w tym roku kontrola nie przeszła to moja wina bo pousychały bo niby kozonki popodcinało, gdzie w poprzednich latach tak samo robiłem i się podobało a plantacja bida z nęndzą same badyle tak było od 3 lat to mnie nie dziwi nawet że nie przeszło, a teraz jak dopłaty przyjdzie oddawac za 3 lata do tyłu to szuka winnego

 

Powedz gosciowi zeby sie opamietał :) Ty mozeszm iec problem jedynie ze skarbówka nic wiecej ale to i tak moze byc nie mało :( Przeciez chciał talerzówke to mu zrobiłes talerzówka jakby chciał glebogryzałka to bys mu zrobił itd.

Włanie jak to jest z tym skarbowym co może a co nie to wystarczy byc na podwójnym krusie czy się rozliczac, a tak bez niczego to jakie kary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

No niestety jesli cie podskarży to skarbówka ma prawo naliczyc do 5lat wstecz zaległy podatek vat i dochodowy plus odestki ustawowe od tych sum przez cały okrews teoretycznego zalegania. Co do wartosci usług to moga naliczac powiedzmy tylko to do czego sie przyznasz lub beda szukali jakichs dowodów na to ile zrobiłes usług w tym okresie. Nie wiem jak to wyglada w takiej sytuacji bo mam doswidczenei ale w innym przypadku nie usług tylko towarów. tu mysle ze jakby co to warto isc na układ i powiedziec ze powiedzmy kilak godzin temu i tamtemu zrobiłem i tyle. wtedy dochodowego raczej nie bedzie jedynie vat ale to tez nie duze kwoty no i jeszcze grzywna :( Ale patrzac na to ze nie bedzie to w tysiacach uszczuplenie skarbu panstwa to nie bedzie to doktliwa sprawa jesli nawet bedzie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Panowie, ile za koszenie kukurydzy na ziarno bizonem Z056 z przystawką z docinaczem. Dodam że docinacz rypie przy samej ziemi, ładne równe pole zostawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Chciałbym prosić o namiary na usługi holmerem, ropa na terenie małopolski lub ościennych woj, możeby dojechali ? Ile u Was biorą za wykopanie 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj