kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

robert983    38

U mnie w okolicy biorą 15 zł za belkę siana.A słomę 13zł za sztukę,jeśli chodzi o kostkę to jak kolega wyżej pisał połowa ceny kombajnu za godzinę zegarową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

ile za zgrabianie karuzelą mfem 255 plus prasowanie jd6330 110KM+Mchale 125x123 15noży dobite lux plus owijanie ciagnikiem z samozaładowcza owijarka dobra folią (powerstretch) myslę że ok 50 zł za belę.....tam wchodzi dwie bele po sipmie i pocięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witajcie!

Mam 1h łąki za którą biorę dopłaty rolnośrodowiskowe - muszę ją w sierpniu odpowiednio wykosić. Poszukuję osoby która mi ją skosi najchętniej kosiarką bijakową - chyba, że ktoś potrzebuje sierpniowego siana i je uprzątnie. Łąka znajduje się w okolicy wsi Łapcie, woj. podlaskie. Zainteresowanych proszę o kontakt - mzed@tlen.pl lub priv. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

To sie nazywa polityka. Nie znosze takich ludzi którzy mają ziemie tylko po to aby brać dopłaty... Żałosne..


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6897

I niestety przez takich ludzi ziemia jest droga bo taki "ktoś" (delikatnie mówiąc) ziemi nie chce sprzedać, dopłaty bierze i jeszcze kasy od rolnika chce nabrać za dzierżawę a ludzie nawet nie liczą czy im się opłaci obrabiać to pole czy kupić gotowy plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Dokładnie Danielhaker@ a taki ,,ktoś" weźmie wynajmie np żeby ktoś mu zaorał rzuci czegoś troche i dopłate skur**** bierze. Agencja powinna to kontrolować a nie.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6897

Akurat u mnie w okolicy nie ma takich "warszawiaków" którzy łąki koszą raz w roku dla dopłaty ale jest mnóstwo takich co mieszkają w mieście a rolnikowi wydzierżawiają ziemię i nie chcą jej sprzedać bo za dopłaty i dzierżawy z tych 10ha przez kilka lat może sobie na samochód nazbierać a gdy dopłaty się skończą to oni tę ziemię jeszcze sprzedadzą i będą mieli jeszcze większy zysk. Po co im sprzedawać pole skoro póki są te dopłaty to dla nich czysty zysk. Tylko te zas**ne dopłaty ich trzymają ze sprzedażą ziemi.

 

Po ile bierzecie za usługi beczkowozem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Ale zabronicie lub zazdrościcie komuś tego, że potrafi wykorzystać przepisy? Jego ziemia i gospodaruje nią jak tylko chce. Też mam łąkę, z której nie korzystam. Nie potrzebne mi jest siano, bo mam inaczej ustawione gospodarstwo. Jak znajdę kupna na nią to z miłą chęcią ją sprzedam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

I ty kolego uważasz że jak masz łąke której nie użytkujesz to uważasz że na niej gospodarujesz? A mnie to nie obchodzi kto co robi z ziemią ale taki skur***l uważa że gospodaży na niej i dopłaty bierze. Żal mi takich ludzi. Powinni tępić takich.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ja pier*** ale masz człowieku problem - sprzedaj mućki i puść ziemie w dzierżawe kto Ci broni?? Też będziesz miał grosz gotowy. Nie rozumiem takich poj**bów którzy mają problem że ktoś ma hektary i sobie ciągnie dopłate. Jego ziemia - jego widzimisię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuko1997    29

ja biorę za bele 16zł siatką zetor 6245 i prasa metal-fach a jak sznurkiem to 15zł za bela (siatka moja sznurek tez) ciukowanie sipma z224 to 150zł za godzine koszenie c360 to 150zł za godzinę.

Przy belowaniu wychodzi 480/450zł na godzinę

a jak ktos bierze cały pak czyli belowanie zwożenie owinięcie i ułożenie na gromadzie to 45zł za bela folia moja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Mickas@ od pojeb** to sobie możesz szczylu brata wyzywać. Jak Ci się coś nie podoba to mord* w kubeł. A jak masz jakiś problem to na PW napisz to sobie możemy pogadać.

 

 

Poza tym troche odeszliśmy od tematu. Dużo u was podrożały w tym roku ceny za kombajnowanie?


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Akurat u mnie w okolicy nie ma takich "warszawiaków" którzy łąki koszą raz w roku dla dopłaty ale jest mnóstwo takich co mieszkają w mieście a rolnikowi wydzierżawiają ziemię i nie chcą jej sprzedać bo za dopłaty i dzierżawy z tych 10ha przez kilka lat może sobie na samochód nazbierać a gdy dopłaty się skończą to oni tę ziemię jeszcze sprzedadzą i będą mieli jeszcze większy zysk. Po co im sprzedawać pole skoro póki są te dopłaty to dla nich czysty zysk. Tylko te zas**ne dopłaty ich trzymają ze sprzedażą ziemi.

 

Po ile bierzecie za usługi beczkowozem?

U nas biorą 10- 12 zł za metr sześcienny, oczywiście jak pole blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Szuja może ktoś w okolicy zbiera takie badziewie na bio mase to sie do niego zgłoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie Danielhaker@ a taki ,,ktoś" weźmie wynajmie np żeby ktoś mu zaorał rzuci czegoś troche i dopłate skur**** bierze. Agencja powinna to kontrolować a nie.

 

Myślę, że trochę się zagalopowałeś z tymi gwiazdkami po skur. W moim przypadku było tak, że ziemia za którą zapłaciłem cenę rynkową leżała odłogiem kilka lat - sąsiedzi mogli ją kupić ale chcieli ją brać za naprawdę psie pieniądze. Chytry i skąpy dwa razy traci.

I zbastuj nieco z językiem - Prezesowi takie zachowanie po prostu nie przystoi. Pozdrawiam!

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Szuja@ no może masz i racje. Troche się zagalopowałem.

 

A skoro piszesz że zapłaciłeś za nią normalną cene rynkową to faktycznie powinieneś sprzedać ją również za taką a jeżeli dają Ci mniej to masz racje zwracam Ci honor.:) pozdrawiam.

 

 

 


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

ile mozna cenic za godzine pracy agregatem scierniskowym 2.6m?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Witam ile moge brać za godzine prasowania bez siatki i sznurka zestawem Mccormick mtx 135 + KUHN VB 2160 ? jest to prasa zmiennokomorowa z nożami z rotorem wydajność przy sianokiszonce 40-50 bel na godzine.

i ile moge brać za owijanie owijarką simpą os 7521 nie wliczając folii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

jest tyle innych usług a wy tylko ile za koszenie i belowanie

 

jest tyle innych usług a wy tylko ile za koszenie i belowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Witam ile moge brać za godzine prasowania bez siatki i sznurka zestawem Mccormick mtx 135 + KUHN VB 2160 ? jest to prasa zmiennokomorowa z nożami z rotorem wydajność przy sianokiszonce 40-50 bel na godzine.

i ile moge brać za owijanie owijarką simpą os 7521 nie wliczając folii

z godziny to 400zł będzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

50 bel na godz/?! :blink: coś ciężko mi uwierzyć w taką wydajność- owinąć, otworzyć komorę i zamknąć to zostaje niewiele czasu na zbieranie materiału :lol: :D:P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@mariuszd93

Na długim polu w dobrej słomie da się tyle wyciągnąć. Oczywiście przy owijaniu siatką.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2

Ile można wziąść za godzinę koszenia kosą spalinową? Teren nieużytki i trawniki.

Edytowano przez Lukrolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj