kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

micro16    21

Ja w tamtym roku za hektar orki bralem 250zl/h w tym roku wiadomo ze to 10 20 zl drozej bedzie, Jak ma sie robic za pol darmo to mysle ze lepiej maszyne postawic niech stoi i sobie spokojnie browara wypic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

ile wziąć za prasowanie prasa sipma 120/120 + c-360 u kolegi ilość ponad 100ha słoma chodzi mi ile jest minimalny koszt chodzi sznurek ,paliwo amortyzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Apacz@ to ten twój kolega jakiś zacofany chyba... Skoro na ponad 100ha słomy tak jak piszesz wynajmuje prase w dodatku sipme+ c-360. :D. Skoro ma tyle ha to chyba na prase go stać według mnie :D


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja w tamtym roku za hektar orki bralem 250zl/h w tym roku wiadomo ze to 10 20 zl drozej bedzie, Jak ma sie robic za pol darmo to mysle ze lepiej maszyne postawic niech stoi i sobie spokojnie browara wypic:)

Za hektar orki brałeś 250 zł na godzinę?? nie wiem jak inni ale ja tego nie rozumiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Wychodzi na to że 1ha orze w godzine. Z tego co zrozumiałem. :D


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

w mojej okolicy za oranie nikt by tyle nie zapłacił ,hektar 250 zł to ile trzeba brać za hektar kombajnowania chyba 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ja brałem 250zł za godzine okrki 4 obrotowa 4x50 i 140km hektar robie około 40-45minut to daje około 200zł hektar i nie jest to drogo według mnie bo wystrczy samo paliwo policzyc co daje 1/3 kosztów a gdzie amortyzacja elementy robocze włąsna praca i marza ? WWykonywanie usług to nie jest harytatywna zabawa tylko to ma przynosić zysk. ludzie którzy robia za póldarmo tylko zachecaja pseudo rolników do trzymania ziemi dla dopłat bo wezma dopłaty po taniosci obrobia i sie ciesza z dopłat.

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Swięte słowa... niech ktoś podejdzie np do taksówkarza i powie że da mu na paliwo albo nawet dwa razy tyle...

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

 

Nie ździeram z ludzi jak to robią niektórzy...

 

Z ciekawości zapytam się ile za prasowanie brali u Ciebie jakieś 8-10 lat temu bo u mnie własnie w tedy brali 120zł/h gdzie ropa była połowę tańsza sznurek też i sama prasa jak kupiłem w 2001 nówkę to kosztowała 23tyś chyba teraz ponad 40tyś. Więc tak na prawdę dokładasz do interesu może tego nie widzisz bo jak się nic nie psuje to jest ok ale jak spotka Cię jakaś awaria do za części zedrą z Ciebie konkretną sumkę. A wiem ile kosztują części do prasy bo miałem już jedną grubszą wymianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

co niektórzy nie potrafią liczyć-no cóż to ich sprawa i niema co nad tym dalej się pochylać,....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zapomniałem napisać,że sznurek nie jest mój tylko osoby u której jadę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

w mojej okolicy za oranie nikt by tyle nie zapłacił ,hektar 250 zł to ile trzeba brać za hektar kombajnowania chyba 500 zł.

W mojej okolicy podobne są ceny od jakiś 180 do 250 za hektar orki. wg mnie to nie jest aż tak dużo. Ja osobiście zeszłego roku jesienią brałem 200zł za hektar orki. i nikt się nie krzywił jak przychodziło do wypłaty. Trzeba mieć jakiś z tego zysk a nie tylko samą przyjemność nabijania mtg w maszynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Kto was bierze do orki? Bo u mnie w okolicy nigdzie nawet nie słyszałem żeby ktoś kogoś najmował do orki. Praktycznie nawet ci najmniejsi gospodarze mają swoje pługi. Jedynymi usługami jakie w mojej okolicy można robić to: koszenie kukurydzy, zbóż, owijanie i niewiele prasowania bo teraz ludzie wolą dać nawet kilkanascie tys. za prasę i mieć swoją niż czekać na kogoś. Praktycznie każdy ma swój sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

ile brać za belowanie słomy chodzi mi o najniższą możliwą cenę bo koledze będe robił 120/120 c-360+ sipma ponad 100 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Apacz@ po raz kolejny zadajesz to samo pytanie... Ten twój post mnie śmieszy troche :D.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

Kto was bierze do orki? Bo u mnie w okolicy nigdzie nawet nie słyszałem żeby ktoś kogoś najmował do orki. Praktycznie nawet ci najmniejsi gospodarze mają swoje pługi. Jedynymi usługami jakie w mojej okolicy można robić to: koszenie kukurydzy, zbóż, owijanie i niewiele prasowania bo teraz ludzie wolą dać nawet kilkanascie tys. za prasę i mieć swoją niż czekać na kogoś. Praktycznie każdy ma swój sprzęt

U nas także praktycznie każdy ma swój pług, i jakieś tam maszyny. Ja mam jednego klienta któremu orze, uprawiam i sieje. Choć ma swój ciągnik 3P ale stoi rozebrany na kawałki :P Tak to uprawy polowe w mojej okolicy przeważnie każdy robi sam. Popularne usługi to tak jak wszędzie kombajn, prasa bo nie każdy ma swój sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

najbezpieczniej liczyć na godziny: paliwo + amortyzacja (wartość ciągnika/10 000) + amortyzacja pługa (wartość/ 5000) + pozostałe koszty eksploatacyjne (około 20zł na ciągnik i 30zł na pług) + płaca traktorzysty + twoja marża (10-15% wszystkich kosztów)

Dla mnie bez sensu takie liczenie. Na godzinę ok ale z punktu widzenia klienta dlaczego ma dopłacać za to że po jego polu jeździ nowy ładny traktor z nowym pługiem? Tą samą robotę zrobi sprzęt 10 razy tańszy


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

dlatego więc w większości każdy płaci od hektara a nie na godzinę, oczywiście chodzi mi o te usługi gdzie to jest możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marrcnwlkp    0

witam ile brac za 1 bele słomy ze swoja siatka??? prasa sipma farma2 bela 120x120 w tamtym roku jechalem po 7,50zł za balot a w tym nie wiem ale cos kolo 9-10 by musailo byc. a wy po ile bierzecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Minimum 10zł, u nas nikt poniżej 10zł już w zeszłym roku nie schodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

ile zamierzacie w tym roku brać za koszenie kombajnem?? bo mój sąsiad stwierdził że zboże będzie drogie i będzie brał po 600zł za godzinę..... :blink:


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj