kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Gość cycek933   
Gość cycek933

ja w zeszlym roku kosilem wszystki łaki trojka ursusem c-360 i kosilem 1ha gdzies w 40-50min a w tym roku powiedzialem o nie jak ja mam cala maszyne remotnowac i ciagnik to wole kosic 2 biegime bo za naprawe pozniej mi nikt nie zaplaci a ja mam c360 z ta szybsza przekladnia tzn ma jeden zab wiecej na zwolnicy takze u mnie dwojka to tak jak w tych drugich trojka i wczoraj kosilem na uslugach caly czas drugim biegiem obroty na liczbie 18 i kosilem 1,5ha w 1godz i 45 min tyle ze to bylo w dwuch kawalkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Ile brać za przewracanie siana karuzelową iursusem c 330 bo nigdy tego nie robiłem ?


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jaką karuzelową? c330 to ja myślę że jak ktoś zechce dać 120 za godzinę to tylko brać a jak da 100 to też dobrze.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ile płaciliście/żądaliście w zeszłym sezonie za zbiór zbóż i rzepaku? ile w tym roku można żądać za zbiór claasem 88maxi z 5 metrowym hederem za rzepak (stół+2 kosy) i zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian00    0

Witam

Panowie tak piszemy na temat cen usług, a czy spotkał się ktoś z was że klient zażyczył sobie rachunek na wykonana usługę?

Dzisiaj miałem taką sytuację że klient stwierdził, że za dużo mu powiedziałem za prasowanie zestawem c360-sipma224 za godzinę 180zł (sznurek mój).

Zechciał abym mu policzył za belki, które mu pasowały nie miał żadnych zastrzeżeń do nich, małe, lekkie, zresztą siana się nie zbija tak jak słomę.

Policzyłem mu po 80gr za belek, a było ich 210 i tu rachunek 168zł, gdzie na czas miałby 100zł z czym nie mówiłem mu ile wyszło za godzinę bo cena była ustalona za belki, jeszcze telefonicznie przed usługą, bo był pewien że na belki wyjdzie go taniej. Jak sobie zażyczył rachunku to gościa wyśmiałem, nie wiedziałem co mam mu mówić :) nie poważny koleś. Kombajniści też wystawiają rachunki za usługę?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja sipmą 224/2 i ursusem 2812 biorę 180zł/h jak by mi ktoś powiedział że za drogo to bym mu odpowiedział kup sobie własną prasę jak drogo. po 120 się prasowało ale ropa była po 3 sznurek po 23 i części tańsze.

Choć rok temu zdarzyło się że klient powiedział że za mało policzyłem za prasowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Ja jak płace za prasowanie (niemam własnej prasy) to u mnie liczą od jednego snopka i ceny wahają się od 70 do 90 gr za belkę. Nigdy nie spotkałem się żeby było po złotówce albo więcej ;)


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter76    0

Ja w zeszłym roku płaciłem 1zł za kostkę ;[ Ale prasował mi kolega ;[ .Ciekawe ile w tym roku sobie policzy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Taniej wychodzi zbelować, tylko trzeba mieć sprzęt żeby zwieść.

 

 

Witam

Panowie tak piszemy na temat cen usług, a czy spotkał się ktoś z was że klient zażyczył sobie rachunek na wykonana usługę?

Dzisiaj miałem taką sytuację że klient stwierdził, że za dużo mu powiedziałem za prasowanie zestawem c360-sipma224 za godzinę 180zł (sznurek mój).

Zechciał abym mu policzył za belki, które mu pasowały nie miał żadnych zastrzeżeń do nich, małe, lekkie, zresztą siana się nie zbija tak jak słomę.

Policzyłem mu po 80gr za belek, a było ich 210 i tu rachunek 168zł, gdzie na czas miałby 100zł z czym nie mówiłem mu ile wyszło za godzinę bo cena była ustalona za belki, jeszcze telefonicznie przed usługą, bo był pewien że na belki wyjdzie go taniej. Jak sobie zażyczył rachunku to gościa wyśmiałem, nie wiedziałem co mam mu mówić :) nie poważny koleś. Kombajniści też wystawiają rachunki za usługę? :D

 

Jak ktoś ma działalność to rachunek wystawia tak jak np. osoby które kupowały maszyny na różnicowanie.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiksi    4

Koledzy cena 150/h zestawem sipma z224/1 i ursus c-360 jest do przyjęcia czy może wołać po 160?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do przyjęcia.Ja w zeszłym roku jak jeszcze miałem tą prasę to wołałem po 120,a konkurencja 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

120/na godzinę???To może jeszcze w tej cenie pomagałeś zwozić??? :lol: :lol:

 

podziwiam takich ludzi jak TY kamil123472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

no tez właśnie ile brać za presowanie siana sipmą z-224/1 ciągnikiem 85KM z moim sznurkiem i ile za belowanie metal fach 562 z rotorem i nożami a ile bez noży balot 120x120 ciągnik 85KM ? Ile planujecie za bizona zo-56 bez sieczkarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Ja w zeszłym roku płaciłem 1zł za kostkę ;[ Ale prasował mi kolega ;[ .Ciekawe ile w tym roku sobie policzy :o

to ja dziś za25 minut zrobiłem 186 kostek to jak bym liczył od kostki to bym miał 400zł za godz., a ja wziąłem po 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

Witam wszystkich

mam pytanie ile brać za zgrabianie siana zgrabiarka 4.2m + zetor 7211 albo john deere 5090r ?

myslałem sobie że za godzine bo od hektara to nie wiem jeszcze jakie równe pola tam są

tak myślałem sobie koło 100 zł za godzine będzie git?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

@damian00

jak tkoś zazyczy sobie fakture to ja wystawiam tylko od razu muwie ze ustalona cena plus podatek VAT i klijent sobie myśli i mówi a to moze lepiej już nie :)

Edytowano przez bocecek087

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

witam wiem ze to moze nie pora na taką usługe i takie pytanie ale mam w okolicy takiego rolnika tzw. Warszawiak i chce zebym mu orał na usługe a ze ten zestaw który mam mam od niedawna to nie wiem ile brać Zetor forterra 135 + pottinger servo 25 4 skiby (obracany) i czy brac za godz czy z ha

???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

najbezpieczniej liczyć na godziny: paliwo + amortyzacja (wartość ciągnika/10 000) + amortyzacja pługa (wartość/ 5000) + pozostałe koszty eksploatacyjne (około 20zł na ciągnik i 30zł na pług) + płaca traktorzysty + twoja marża (10-15% wszystkich kosztów)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

najbezpieczniej liczyć na godziny: paliwo + amortyzacja (wartość ciągnika/10 000) + amortyzacja pługa (wartość/ 5000) + pozostałe koszty eksploatacyjne (około 20zł na ciągnik i 30zł na pług) + płaca traktorzysty + twoja marża (10-15% wszystkich kosztów)

Ładnie rozpisane ;) A jak policzyć amortyzację innych maszyn? (Beczkowóz, prasa, owijarka, itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie znam żywotności tych maszyn, ale można wyznaczyć utratę ich wartości, bądź użyteczności na podstawie wieku/przebiegu (tutaj potrzebne są dane), nie orientuję się tutaj mogą wystąpić wartości, ale jestem przekonany, że dla prasy można przyjąć okres amortyzacji 5000h (przy odpowiednim koszcie eksploatacji - tutaj dojdzie sznurek/siatka, części, opony itd) a dla owijarki i beczkowozu tak jak dla ciągnika 10000h, oczywiście wielkości te powinny zależeć od marki, albo inaczej bez względu na markę godzinny koszt eksploatacji z uwzględnieniem amortyzacji powinien być podobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

120/na godzinę???To może jeszcze w tej cenie pomagałeś zwozić??? :lol: :lol:

 

podziwiam takich ludzi jak TY kamil123472

 

Nie ździeram z ludzi jak to robią niektórzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zdzierasz z siebie w ogóle za same paliwo róbcie, nikt chyba nieliczy ze zajechać na pole podczepić maszynę nasmarować to wszystko też kosztuje

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj