kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

pawel885    2279

Cena usługi zależy od ilości maszyn w okolicy....Jak jest jedna prasa na powiat to można dyktować cenę :) W ubiegłym sezonie ustaliliśmy z paroma znajomymi 13zł/bele 120 a znalazł się desperat i za 10 zł robił. Ja w tym roku biorę 16zł siano/słoma (moja siatka), sznurka nie chcę widzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

też planuje za siano brać 15/16 zł/bela (120x120)sipma - ale nie jestem pewien czy to nie za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

właśnie stoję przed wycenieniem moich prac mam prasę lely rp 445 i tylko ja tu mam taką maszynę kilka starszych i tak się zastanawiam ile brac za bele 120x120 siano słoma a ile za kiszonkę bierzecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mobilek    1

Ja w tym roku przyjąłem nastepujące ceny przy minimum 10belach:

-Prasowanie sianokiszonki/siana 18zl za bele (moja siatka)

-Prasowanie słomy 16zl za bele (Moja siatka)

-Owijanie 10zl(folia klienta) 22zl(z moją folią)

-Praca ładowaczem 120zl za mgh

Mniejsze ilość tylko przy okazji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nom przyznam ze kolego mobilek ceny to masz ze ho ho :) U nas w sumie kazdy ma swój sprzet ale mam 2 stałych klientów po kilkadziesat belek na rok ceny mam troszke nizsze. Za prasowanie po 12 zł moja siatka nie wazne czy słoma czy kiszonka, owijanie 8zł praca NH T5040 z ładowaczem 120 za godzine przy ukłądaniu i załadunku na owijarke wychodzi jakies 3zł do belki. Dzis owijałem troszke ponad godzine 40 belek jesli moja folia to 12zł od belki. Jesli robi kompleksowo klint tylko podjezdza swoimi przyczepami ja ładuje to biore 45zł/szt wszystko moje. Zauwaz ze ta prasa która ty masz czy ja spokojnie 30 belek kiszonki zrobisz na godzine w słomie udało mi sie 45sztuk/godz klepnac w łądnej słomie. i jak sie to pomnozy to wychodzą i tak łądne stawki godzinowe.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nasze prasy maja komore 125x120


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Prasowanie zestaw Zetor 7211/Proxima 85 & Welger Blanchot (rp12) 10zł za belkę ze swoim sznurkiem. Siano i sianokiszonka ta sama cena. Zeszłej jesieni brałem po 11 ale warunki były ekstremalne. W okolicy raczej sporej konkurencji nie mam bo chyba zestaw i cenę mam najlepszą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

W tym roku jak prasowałem gościowi siano to brałem 17 zł od bala. Prasowałem Claas Variant 385& Claas Arion 640. U nas ogólnie tak biorą. Zazwyczaj sie w usługi nie bawie bo nie mam czasu ale trzeba było pomóż sąsiadowi hehe :D


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mobilek    1

W Krasnymstawie nie ma pras i owijarek że takie ceny? mieszkam niedaleko i o 30 % taniej

Hmmm u mnie w okolicy są tylko polskie warfama, metal-fach, sipma, iz jedna używana gallignani, i biorą po 14zl tylko jak oni zbijają to moich wychodzi 2 razy mniej, wiec i tak im sie bardziej opłaca u mnie, a kompleksowo tylko ja mam wszyskie maszyny a tak mają albo owijarkę a w rodzinie praseę. Juz sporo osób się przekonało że lepiej dożej za bele ale jest ich mniej i wolą do mnie, nie ma porównania do polskich pras, A zgiot i tak jest tylko na 60%, a u siebie nawet na 80% prasuje. Stawka fakt ładna wychodzi w 3h sprasowałem 120 bel, a słoma kiepska była i dużo latania po 14km/h i liczyc rok temu po 14zl, to chciało się jechać , w tym roku mam do prasowania 30ha na zarobku, tylko głównego farmera muszę przekonać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

U mnie sąsiad prasowal siano 2 tygodnie temu, prasa sipma bele dos zbite bo nie oszczedza sprzetu i dobija mocno sznurek mój placilem 10zl, drozej niz w tamtym roku o 2zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Witam Panów.

 

Zastanawiał się ktoś ile w tym roku za kombajn brać ? Nabyłem NH cx6080 i zastanawiam się czy brać od godziny tak jak zwykle, czy może liczyć od hektara? dodam że w mojej okolicy ludzie mają od średnich do słabych plony wieć sie na ha nie narobi zbytnio.

I przy okazji chciałbym zapytać ile brać za słome, Variant365 z moją siatką ? Rok temu za 120cm brałem 12zł. chyba w tym roku trzeba podnieśc stawkę... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

witam mam pytanie ile brać na godzine za koszenie łąk ursusemc-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

100zł za godzinę

100zł za godzinę koszenia? :blink: To na paliwo i nożyki i niewiele zostanie :lol:

Ja nie koszę raczej na zarobek za wiele, w ubiegłym roku 150 brałem tyle że zetorem 7211 trochę szybciej chodzi i 1ha w równym kawałku za40- 45 min kosi


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w tamtym roku brałem 90zł za godzinę chyba że jakieś nierówne łąki albo kamieniste to więcej. W tym roku nie kosiłem nikomu ale jak ktoś się trafi to 100 będę brał. Ropy na godzinę spale za niecałe 40zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj