kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

A co masz wozić i na jak długi dystans? i czy po asfalcie czy nie. Myśle że 40zł troche mało. Ja nawet traktora nie pale jak 80zł/h nie zarobie. Poza tym sprawdź ile ci łoi ropki na godzine i czy przy tej stawce wogóle ci coś zostanie na czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

40zł chłopie to chocby palił te 5l to jestes praktycznie na zero szkoda czasu ciagnika!!!!!!!! wiesz po ile jest ON :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

jazda praktycznie po obsianych polach - praca przy gazociągu (wożenie takich betonowych obciążników 50x85x50cm 16 sztuk na przyczepę)

 

MTZ przez 9h powinien się zmieścić gdzieś w okolicach 30-40 l

 

no ale jakby nie patrzył to te 40 PLN to za mało


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

za mniej niż 50zł to nikt nawet nie odpali ciągnika, panowie co przewuidujecie na przyszły ork ja co bym nie robił ciągnikiem 80km to 160zł liczyłem to co na przyszły rok wychodzi mi 200zł/godz tylko ludzi eteż okrutnie skąpi się zrobili to ja nie wiem złoty środek 180zł ale czy warto za tyle zużywać sprzęt ja wiem kryzys ale mimo wszystko zapoponjecie stawki na przyszły sezon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego do przyszłego sezonu ropa może 6,50 kosztować więc teraz gdybanie o stawkach za usługi troche mija sie z celem. Wiem jedno; trzeba się cenić odpowiednio bo jak robić za paliwo to lepiej nie robić wogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

U mnie sąsiad rozwoził obornik New Holland tm155 i Unia 18, 14ton ładowności i ładowarka to 130 od sztuki i trochę drogo ale może być. Jak słysze że za orkę c360 brać 100zł za godzine to głupi by takiego wziął. NH 4 skiby z pakomatem zrobi 180zł/ha to wyjdzie taniej niż c360 na godziny i od razu można siać bez uprawiania, albo 15zł za załadunek jednego rozrzutnika 4t. To się nie kalkuluje!!! Pomyślcie zanim coś napiszecie.

 

Po ile u was balotowanie słomy/sina u mnie nową prasą za 120tyś/zł balot 120*120 bierze 8zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To u ciebie robi się za paliwo chyba.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

U mnie sąsiad rozwoził obornik New Holland tm155 i Unia 18, 14ton ładowności i ładowarka to 130 od sztuki i trochę drogo ale może być. Jak słysze że za orkę c360 brać 100zł za godzine to głupi by takiego wziął. NH 4 skiby z pakomatem zrobi 180zł/ha to wyjdzie taniej niż c360 na godziny i od razu można siać bez uprawiania, albo 15zł za załadunek jednego rozrzutnika 4t. To się nie kalkuluje!!! Pomyślcie zanim coś napiszecie.

 

Po ile u was balotowanie słomy/sina u mnie nową prasą za 120tyś/zł balot 120*120 bierze 8zł

ja brałem 10 zł 120x120, owijane siatką, i powiem że jakoś się wychodziło, (JAKOŚ) , ale powiem przy obecnej cenie ropy jak się utrzyma będę brał 12zł, kombajn 300zł od hektara, no ale jeszcze do sezonu daleko , zobaczymy jak ropa będzie kosztować,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

NH 4 skiby z pakomatem zrobi 180zł/ha

 

 

a to ciekawe , ja takim zestawem to nie wiem czy za 300 zl bym wogole wyjechal !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

za te pieniądze to on nie zarobi na wymianę części roboczych w pługu co jakiś czas . a kverneland nie jest taki tani w utrzymaniu wiem po sobie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

U mnie sąsiad rozwoził obornik New Holland tm155 i Unia 18, 14ton ładowności i ładowarka to 130 od sztuki i trochę drogo ale może być. Jak słysze że za orkę c360 brać 100zł za godzine to głupi by takiego wziął. NH 4 skiby z pakomatem zrobi 180zł/ha to wyjdzie taniej niż c360 na godziny i od razu można siać bez uprawiania, albo 15zł za załadunek jednego rozrzutnika 4t. To się nie kalkuluje!!! Pomyślcie zanim coś napiszecie.

 

Po ile u was balotowanie słomy/sina u mnie nową prasą za 120tyś/zł balot 120*120 bierze 8zł

Te ceny to z przed 3 lat chyba są.

 

Rozwożenie mówisz że drogo???? ja uważam że prawie darmo

U nas orka 4 skiby 260zł/h

Prasowałem 10 zł/belke sznurkiem, kolega 11-12 zł/siatką

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1025    56

Witam! A ja ciągnikiem ZTS 12245 z Kvernelandem AD-85 4-skibowym biorę 120 zł/ godzinę orki. Jak fajne kawałki są to bez problemu robię 1,3-1,5ha/ godzinę. A spalanie nie przekracza 10 litrów/godzinę. Klientów też mam co nie miara.

Hehe...nie przekraczasz 10l/h w orce?? To co to za zetor?..na perkinsie czy Sisu?? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnykriss    0

Witam! u mnie w tym roku brałem takie ceny:(Małopolska, okolice Oświęcimia-Chrzanowa)

280zł.- bizon BS

140zł.- prasowanie (kostka)

120zł.- kosiarka rotacyjna 1,85m

100zł.- kosiarka rotacyjna 1,65m

 

zajmuje się też usługami komunalnymi:

Odśnieżanie 90-200zł/godz. zależy czy droga, czy parking.(kiedy w końcu spadnie ten śnieg...?)

kosa spalinowa 45-65zł/godz.

ceny innych usług zależą od tego jak wypadnie przetarg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

280zł.- bizon BS

za godzine czy za ha??

u nas w tym roku bizon

z56 300zl/h ,320zl/h z sieczkarnią

Edytowano przez wsiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

ile wziąść za usługę transportu ciągnikiem i przyczepą za 100-120 km drogi w obie strony transportowałbym zboże a myślę jakieś 500 zł i paliwo trzeba się przepić przez łódz dzisiaj ojciec tam był tylko dla nas wzioł a teraz chcą żeby przywióżł znajomemu i ile wołać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

byle solówka bierze 3 od km licząc od bazy(czyli puste km tez sie liczą) wiec cena słuszna zwłaszcza ze samej jazdy bedziesz miał jakies 5 mth...


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Panowie,rozwozi ktoś z Was wapno Piastem? Jeśli tak to zdradzcie cenę usługi.Ja rozglądam się razem z dwoma kolegami za kimś kto by to zrobił u nas, ale jeden ma popsuty,a z niego taki gospodarz,że może za rok naprawi,drugi

mieszka daleko od nas ale też ma popsuty, i myślę żeby kupić samemu i usługi świadczyć,albo na spółke w trzech

czy czterech.Tylko pytanie jaka stawka z zetorem 60 KM.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja za prasowanie 170zł/h a biorą i drożej od kolegi słyszałem że nawet 190zł.

I na przyszły rok zapowiadają się podwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

kosze

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

to ile ty kasujesz?? opłaca ci sie? W przyszłym roku to chyba przy cenach ON bedzie 400zł

U mnie facet woził osad tytanem 14 plus do tego ładowarka teleskopowa JD to 250 za godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

3

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj