kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
st220    20

To u nas przy akcji kukurydza byly takie stawki:

NH T 5060 z turem za rozgarnianie i ugniatanie kiszonki 80 zł na godzine

Zestaw sieczkarnia claas jaguar 860 + ursus 1614 z T88 oraz NH TD95D z T88 za godzine pracy calego zestawu 850 zl przy wydajnosci 1,8 ha na godzine

 

Jakim cudem wydajność 1,8ha na godzinę? Albo kukurydza 2 metry lub grubo kosi. U mnie kosił 860 to hektar 55 minut cena 500zł za hektar, znajomy ma 930 to 1,5 ha w godzinę kosi 600zł za hektar, a jak z dowozem to 900zł.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Ile może kosztować godzina gruberowania ciągnikiem Mtz 82 z gruberem 2.1 (5 łap, rząd talerzy i wał)??


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

Witam, ile kasować za:

 

MTZ82 + wał Cambrigde 6m

NH T6070RC + OVERUM CX 4skiby

NH T6070RC + brona aktywna Rabe 3m i siewnik KONGSKILDE stopkowy ??? Na hektary czy godziny???


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Jakim cudem wydajność 1,8ha na godzinę? Albo kukurydza 2 metry lub grubo kosi. U mnie kosił 860 to hektar 55 minut cena 500zł za hektar, znajomy ma 930 to 1,5 ha w godzinę kosi 600zł za hektar, a jak z dowozem to 900zł.

 

Ja wiem ze moze szokowac taka wydajnosc kukurydza miala 3 metry pryzma oddalona od pola o 50 m zrzucane na 3 pryzmy zero przestojow gnal ile mogl wiec szybko skosil(rozrzutniki mialy przerobiony posow z hydraulicznego na walek wiec wywalanie kukurydzy z jednego T 88 nie zajmowalo wiecej jak 20 sekund) Nawet brat wlasciciela stwierdzil iz teraz bedzie koszone wolniej bo szybko poszlo hehehe

A co do tych kasujacych od ha to tez mamy takiego jednego kasuje z odwozem 850 zl za ha to clasem jaguarem 840 na godzine skosi z bieda 1 ha wiec wszystko zalezy od firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

Ja biorę za orkę zestawem JD 6620P + Kverneland EM 100 + Packomat od 250zł do 300zł za godzinę wszystko zależy od wielkości areału i rodzaju gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

sami się zgłaszają mam ogłoszenie a to ktoś komuś powie... w tym roku mało usług zrobiłem bo każdemu za drogo a ja nikogo dorabiać nie będę a wyjść na swoje też muszę w tym roku tylko około 150ha zrobiłem na samych usługach a teraz to już zostały orki zimowe i mam jeszcze jakieś 30ha usług do wykonania w tamtym roku usługowo 280 ha usługo zrobiłem od połowy sierpnia do początku grudnia w moich stronach jest bardzo dużo chętnych a jeszcze więcej takich co by chcieli za pół darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

W moich stronach jest problem z płatnościami. Znajomy co ma kombajn opowiadał, że są tacy co mu juz 3 lata kasę wiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

inne rejony, produkcja roślinna na dużą skalę duże areały...u nas gospodarstwa małe rodzinne to i inaczej to wygląda a chętnie bym komuś gnojówkę wywiózł czy zaorał pole,przyjemna robota jak masz dobry sprzęt i grosz nie mały a tak sprzęty stoją niewykorzystane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach jest problem z płatnościami. Znajomy co ma kombajn opowiadał, że są tacy co mu juz 3 lata kasę wiszą.

To Twój znajomy ma nie wesoło. Sam pamiętam że kiedyś (jak mało kto miał zwijającą prasę) ojciec na kasę od gościa za prasowanie słomy z 5 ha to czekał 8 miesięcy. I od tej pory moja prasa tam nigdy nie była. O tej pory ja się w usługi nie bawię szkoda maszyn bo szybciej się zużywają, niż tą sobą robotę i w tym samym czasie robiły by u mnie. Bo w większości robiły by u rolników którzy nie zawsze mają pola utrzymane w dobrej kulturze. I ludzie często lubią ciągnąć się z zapłaceniem za usługę.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ile wziąć za wywóz obornika zestawem Farmtrac + tandem 6t i załadunek c330 + cyklop? Bo nigdy nie woziłem na usłudze a teraz kilku chętnych mam i nie wiem jak i ile liczyć :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

200 zł/godz orki ciagnikiem 90km i plugiem 3x48cm to duzo ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

co do obornika to ja za 8t tandem cynkometa biore 100zł od sztuki z załądunkiem ładowaczem nh lub zetorem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

200 zł/godz orki ciagnikiem 90km i plugiem 3x48cm to duzo ?

 

nie wiem czy duzo moim zdaniem w sam raz ja za orke pronarem 1221A 130 km + plug 4x45 biore 250 zł godzine i wydajnosc to 1 ha

i tak samo za uprawe i siew . nie ma co robic za darmo paliwo 5,34 dzis tankowalem ;[ :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Koledzy ile wziąć za wywóz obornika zestawem Farmtrac + tandem 6t i załadunek c330 + cyklop? Bo nigdy nie woziłem na usłudze a teraz kilku chętnych mam i nie wiem jak i ile liczyć :mellow:

Ja za załadunek rozrzutnika 4t biorę 15zł.

Rozwozić to nie woziłem usługowo wiec nie wiem ile brać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alwidas    0

Witam! A ja ciągnikiem ZTS 12245 z Kvernelandem AD-85 4-skibowym biorę 120 zł/ godzinę orki. Jak fajne kawałki są to bez problemu robię 1,3-1,5ha/ godzinę. A spalanie nie przekracza 10 litrów/godzinę. Klientów też mam co nie miara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ale biznes robisz :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0

W jaki sposób kasować za rozsiewania wapna wraz z załadunkiem?? Zestaw jd+brzeg RCW3000 ładowanie ursus 1014. Oraz talerzowanie, 4m zestawem wydajność sięgająca 2,5ha/h.


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kusy    0

Witam ile może kosztować 1 mtg ciągnika 130 km w transporcie

Edytowano przez kusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

Pytanie: ciągnik 80KM MTZ + przyczepa 6 ton i wożenie około 6 tonowego ładunku.

 

Praca na godziny (9godz dziennie) nie zawsze ciągnik jedzie... czasami stoi - gość na dziś zaproponował 40PLN za godzinę???

 

Co myślicie?? Trochę mało chyba


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj