kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

dawidg2    31

miałem klienta na gniecenie kukurydzy moją ładowarką powiedziałem mu 100zł/h niestety się nie zdecydował. Miał 8ha. Taniej się już nie da. Spalanie wychodziło 7L/h jak u wuja ugniatałem z wciąganiem ciągników na końcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Pronar 1/3 zbiornika spalił. czyli 40 litrów razzyyy cztery 160*5=800. Stówe może wytargował xP u nas spalone paliwo razy cztery to koszt koszenia kukurydzy u niektórych.


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transport kukurydzy NH T60050+ to-88-120zł/h

zetor 7745+ d-55 z nadstawkami 90zł/h

ursus c-360,mf 255+rozrzutniki 4t z nadstawkami 80zł/h:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padelec    1

witam, Pany, a ile brać za wywalanie gnoju widłąmi fiskars z głębokiego chlewa, gdzie stały byki i podeszła woda co w efekcie zrobiło z gnoju skałę? pytam ile brać za dzień pracy od świtu do zmierzchu bez jedzienia i picia, dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

hehehe :D pytanie konkretne. Rozwalił mnie tekst "pytam ile brać za dzień pracy od świtu do zmierzchu bez jedzienia i picia" to jakiś obóz pracy? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

jutro jadę ugniatać kukurydzę i rozgarniać turem,a później wozić farmerem 8244c2+n-218/2 warfamy. ale u nas to raczej na odrabianie jeden u drugiego. wczoraj orałem farmerem+unia tur 4x40 160zł/h


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jakie są u was stawki za godzinę pracy ładowarki teleskopowej przy rozsuwaniu i ugniataniu kukurydzy?

 

witam, Pany, a ile brać za wywalanie gnoju widłąmi fiskars z głębokiego chlewa, gdzie stały byki i podeszła woda co w efekcie zrobiło z gnoju skałę? pytam ile brać za dzień pracy od świtu do zmierzchu bez jedzienia i picia, dzieki za odp

 

Za mniej niż 150 nie rób, ale skoro to ma być bez jedzenia i picia to równie dobrze może być bez wynagrodzenia też :lol:

A co do wideł, jak cały dzień masz wywalać to ja bym wolał zwykłe niż fiskarsy, bo są po prostu ciężkie jak się nimi cały dzień robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ile wziaść za orkę zimową głębokość pracy ok 25cm pronarem 82Tsa + pług unia tur 4*40 zabezpieczenie sprężynowe za godzinę lub hektar? jakie stawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

ja farmerem 80 km brałem 160 zł/h przy spalaniu ok 8l/h. masz trochę wyżej napisane. tylko mój na resorach.


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

witam czy zena za prace pronarem 1221A + gassner 4x45

+ agregat unia kombi 5,6

+ talerzowka 3M brix polzawieszana

+ uprawowo siewny unia ares + famarol 3m

250 zł za godzine to dobnra stawka bo praca na ha mnie denerwuje bo za kazdym razem u luidzi dana dzialka ma inna powierzchnie wiec teraz chce na godziny brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

to jakie spalanie wyszło Ci na ha? trochę tanio mi się wydaje.

na ha to nawet sporo,bo pole zarośnięte, krótsze, niż szersze, gleba ciężka. więc dlatego liczyłem na godziny. 3 godzinki=480zł.


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

To u nas przy akcji kukurydza byly takie stawki:

NH T 5060 z turem za rozgarnianie i ugniatanie kiszonki 80 zł na godzine

Zestaw sieczkarnia claas jaguar 860 + ursus 1614 z T88 oraz NH TD95D z T88 za godzine pracy calego zestawu 850 zl przy wydajnosci 1,8 ha na godzine

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Ja cię kręce, ale u was stawki. U nas Jaguarem po 420zł z ha tnie, a gościu co tnie jaguarem i daje do wożenia 3 duże objętościowe przyczepy i jeden ciągnik z kierowcą bierze 600 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krycho18    0

Koledzy mam do was pytanie. Przyszedł do mnie facet aby mu rozrzucić ziemie rozrzutnikiem. Załaduje mnie koparka a ja mam ja mu tylko rozrzucić po podwórku. Mówi że roboty jest na cały dzień bo ziemi jest sporo. Będe to robił Ursusem C-330M + rozrzutnik do obornika. Ile mam mu powiedzieć za godzinę takiej usługi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

koparką nie może porozwozić? swoim rozrzutnikiem(świętej pamięci :lol: :lol: ) raz zwalałem ziemię bo przyczepa by się nie zmieściła. dwa rozrzutniki i połowa szczebli do wymiany. weź tyle żeby drugi kupić :)

u nas różnie z tym koszeniem. NH1905 400zł/ha.

Krone Big X + 3 tandemy +zator z turem 750 za ha. ha przez pół godziny wali. ale nie idzie tam gdzie słupy. bierze 7,5m.

JD(numeru nie pamiętam, kemper 4,5m) 500/ha+100 za każdy rozrzutnik.

Edytowano przez SLAWEK1987

KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Kurcze to srogo u was cenia za koszenie kukurydzy choc u nas tez jest kolo ktory podobno kasuje po 850 zl za ha lecz ja prewencyjnie nie korzystalem z jego uslug hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krycho18    0

chodziło głownie o to aby torf z chwastów otrząsnąć. Jako że torf jest lekki a była ładowana tylko jedna łycha to bardzo fajnie to szło ;) chwasty leciały daleko a torf zaraz za koła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian315    4

witam ile mogę brać za godzinę:

orki c360 + pługi 3

siania siewnik podwójny konny + c330

bronowania brony 5 + c360

agregat 2.1 + c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj