kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

bialy2005    582

szkoda ze nie po 5zł jedziesz :) jaka ty w tym masz kalkulacje za taka kase robic. Chyba ze trzepiesz na ilosc tak jak jeden u nas jedna moja belka to trzeba 2 jego :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

u mnie za sprasowanie belki slomy120x120 biorą 8-9 zł+ sznurek klijęta ale w sąsiedniej wiosce gdzie jest wiecej pras,biorą właśnie 7 zł.Ja tam nie wiem,bo już 2 sezony nie robie po zarobkach ale myślę,że mniej niż 10 zł to się nie opłaca.

 

a co do klepania na ilość- ostatnio u takiego gościa co marudził,że drogo biorę widziałem na łace 26 bel a jak ja robiłem to nigdy nie miał więcej niż 17. ale co tam zawsze 2 zł taniej od beli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U nas powyzej 10. Ja biore 11 z moja siatka. tylko prasuje ciagnikiem 140km i prasa case rb344


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@seebek Policz cene za paliwo i dodaj zysk dla siebie. Oczywiście radzę liczyć na h a nie na ha. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel43    0

Witam jestem z mazowieckiego i za sprasowanie beli słomy biorę 13zl +sznurek klienta. Branie za bele poniżej 10zl to po prostu dokładanie z własnej kieszeni. A jaka jest u was cena załadunku i rozładunku beli bo nie wiem ile brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Prasowanie słomy 11zł/szt, moja siatka, ciągnik 90KM+ prasa pasowa NH

Edytowano przez Rider

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

witam móglby ktoś napisac ile kosztuje gruberowanie , agregatem scierniskowym 2,1m ?


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Daniel43 ja za załadunek i rozładunek brałem w zeszłym roku 100 zł/h a w tym toku to nie bo nie mam czasu ale z pewnością więcej


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

a orientował się ktoś z was już ile będą brać za cięcie kukurydzy na kiszonke?? :o bo powiem ze u mnie ziarno ma już fazę woskową i zaczyna schnąć po trochu :huh:


Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artos41    0

Witam :) ja mam taką sprawę. Mam ciągnik ursus c 330 i chciałbym się dowiedziećile mogę brać za usługi takie jak :

bronowanie,oranie,siew zbóż,sprężynowanie,koszenie rotacyjną,przewracanie siana karuzelą, oczywiście mi chodzi ile mogę braćna godzin... bo do tej pory to tak brałem można powiedzieć ile dali no chyba że bardzo mało... Proszę o odpowiedź.. z góry dzięki

Edytowano przez artos41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ile brać za koszenie kostrzewy nasiennej .kosiarka dyskowa fella 270 i zetor 7211. dodam że próbowali to kosić dwóch zwykłymi bębnowymi kosiarkami , ale się nie dało. miała to być na nasienie ale było mokro i się wszystko osypało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

ile może kosztować zaoranie 1 ha zetorem 7711 + pług 4 skibowy zagonowy ??


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

Powiedzcie ile wziąść za gruberowanie lemkenem smaragd 3metrowy+ MF 8110?? Czy liczyć na godzinę czy na hektar???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

ile może kosztować zaoranie 1 ha zetorem 7711 + pług 4 skibowy zagonowy ??

W mojej okolicy kosztowało by to ok 150- 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

chyba gdzieś dużo wcześniej w tym temacie czytałem że żeby dobrze wyjść to trzeba wartość zużytego paliwa pomnożyć razy trzy. ktoś tu chyba tak pisał.

Ja biorę tak:

-belowanie-sznurek klienta 10zł

-owijanie beli:10zł jak mój ciągnik, 5zł jak jego ciągnik, 20zł z moją folią+załadunek na owijarkę i ustawienie beli 5zł za sztukę.

-załadunek owiniętych beli na polu i ustawianie na miejscu:8 zł(jak dużo bel na raz, to trochę taniej)

-beczka 5000l+farmer 8244c2: 40 zł(najtaniej w okolicy, i podobno za mało :lol: ).

prawdopodobnie będę jeszcze ładował gnój kurzy turem i się zastanawiam ile brać. niestety na inne prace chętnych brak ;[


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Za usługę koszenia zboża Claasem Tucano 320 płaciłem 330 zł za hektar.

Siew rzepaku broną czynną + siewnik wyniósł 150zł za hektar.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Prasowanie w kostki 140zł/h

Załadunek obornika (ciapek z turem) 15zł/rozrzutnik (4t)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

@gryfel dzięki kolego za info. W sumie też myślałem nad taką ceną. czyli 150 zl/ za godzinę pracy????? ( wolałbym od hektara te 150 zł :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja za Mfa z talerzówką 2.7, biorę 120 zł/ha, bo za godzinę to nie opłacalne bo 2 ha zrobie, i wyjdzie bardzo tanio w przeliczeniu na hektar;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj