kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

bobik85    0

@gryfel dzieks za info ;)

Ja też liczę 300zeta za godz.nowym zestawem 160KM+przyczepa prawie60m3 z wałkami i osią skrętną,itp B)

Da się żyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal99166    0

A ile bierzecie za opryskiwanie 300 l za hektar- oprysk właściciela pola.

I ile za koszenie trawy rotacyjną. Wszystko c360.

Dzięki za wcześniejszą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza696    0

mam pytanie ile brac za orke belarus 820 i pług 3 obrotowa??? belarus i gruber 2,1m??? zestaw c-360 z cyklopem i belarus z rozrzutnikiem 3,5 t??? i ile stoi cena pokosówki rzepaku??? z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajo    1

jestem nowicjusz wiec na starcie zapytam się ile pali ON c-360+kosiarka polska (1,65m) ???? mam fuszkę u faceta 7ha do zjechania ....jak go kasować za godzinę(jak tak to ile? ) czy od hektara(jak tak to ile?).

 

2 ha gościowi załatwiłem (kasowałem 100zł/h) zawinął z tego sianokiszonke. teraz resztę ale na siano i i tu moje pytanie.bo koleś chce aby mu skosić te 5ha przewrócić (pewnie z 3 razy co najmniej)no i zwałować. kostkę będzie robił kto inny. No i może będzie chciał aby mu to zwieść. :blink: no i pytanie ile kasować za godzinę c-360+grabiarka 5gwiazdowa i no i jak kasować za zwózkę??? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no to ładne stawki macie. u nast byłao 250-280 za godzine supra pewnie bedzie blisko 300 za godzine bez sieczkarni. ja za case to niewiem jescze jak bede brał tak bede kalkulował zeby wyszło raczej taniej niz suprem :)

 

Będziesz chciał iść na ilość hektarów? Twój Case, raczej ma większą wydajność niż Z056.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no z tego co mówia to 2x super a jak w praktyce to sie okaze :) ilosci to raczej duzo wiekszej nie zrobi tylko nie chciałbym zeby po prierwszym sezonie zaraz wyszło ze ceny mam kosmiczne bo to ludzi odstrasza. I tak powiedziec u mnie komus 500zł za godzine to bedzie ciezki temat bede strał sie uzywac innej stawki :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja w zeszłym roku brałem 130 zł za godzinę w słomie, 145 zł w sianie za kostkę ze sznurkiem klienta(Ursus C-360 + sipma z-224) w tym roku ON w górę więc będę brał 135-140zł w słomie i 145-155zł w sianie.

 

a czemu w sianie drożej? Spala więcej na godzine? Mierzyłem i róznicy nie było ale wolniej w sianie się jeździ bo prasa ma co zbijać.

Ładny cennik tu widzę w okolicy ceny nie podeszły o wiele do góry Też narazie o 20 zł podniosłem i wiecej nie podniose za prasowanie rok temu było 110 teraz 130 ale za to mam duże ilości także wogóle ci co biorą 150 czy więcej mniej zarobią bo nikt ich nie chce :D A z prostych wyliczeń wyszło ze i tak wiele zostaje w kieszeni chociaż zestaw MTZ 82 i sipma Z-224/1 ale MTZ ma 540 na wom przy ok 1600 obr silnika także ja sobie pyrkam B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Siano to zazwyczaj małe kawałki i więcej jest kręcenia i dojazdu, aniżeli czystej roboty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A co tam kręcenie, godziny lecą a ciągnik odpoczywa :D Ja kocham takie duperelki taki zysk na tym jest :P Więcej kręcisz a godziny lecą


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

na belki juz nie jest tak kolorowo.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

ja tam tylko godziny. Godzina to godzina tyle spale na godzine tyle doliczyć zużycia i na dobrą flache i jest elegancko. Jak koledze kosił raz ktos rzepak na hektar liczył to połowa na polu została a co tam byle 10 ha odpękać szybko a jak na godziny to już by jechał możliwie najwolniej byle godzin nabić i sam mówił że lepiej jak by na godziny jechał. Ale na tamten rok juz kupił swoj stół :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

a u mnie za belowanie biorą 170 za godz.


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Chłopaki a ile liczyć za takie coś:

 

Dojazd na miejsce 5km

Załadunek ręczny

Zawiezienie ładunku 2km powrót i znowu ręczny załadunek( i tak ileś tam kursów)

Powrót do domu 5 km

 

Jak to liczyć? Na kursy czy na przepracowane godziny?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

to zależy jaki ładunek i jak byś się przy tym namęczył. jak w miarę lekki i wygodny do układania to bym brał z kursu. a jak coś wymagającego dużego wysiłku fizycznego to bym brał na godzinę a te 5 km dojazdu to jakoś oddzielnie bym policzył. lub wogule nie liczył jak dobry klient :)


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

drajwer12 zadał bardzo dobre pytanie mnie by interesowała cena za 1 ha w rzepaku i zbożach bo żniwa lada moment przynajmniej te jęczmienne


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwer12    0

no widzisz kolego zadałem pytanie i nikt nie chce odp ale poczekamy cierpliwie to nam może powiedzą . Koledzy Jeszcze raz pytam ile wołać za to koszenie za godz bizonem z sieczkarnią i bez ?? Jak cena ropy po 4.99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

u mnie 290 bez i 330 z sieczkarnią dziś gadałem z kumplem ile będzie liczył.


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek2711    0

Panowie mam kilka pytań.... mianowicie mam kilku klientów na orkę i ty moje pierwsze pytanie ile wołać za orkę ciągnikiem ok. 100km z obrotówką 4x50? :rolleyes: kolejna sprawa to na jaką głębokość orać tak aby klient był zadowolony? <_< i jeszcze jedno ile liczyć ciągnikiem farm-mot 250D z prasą kostkującą welger? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

100km i 4x50 to ty za długo nie poorzesz :) chyba ze podorywke :) Ja za 140km + 4x50 brałem 250 na wiosne za godzine


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek2711    0

dzięki za odpowiedź :rolleyes: w okolicy są w większości piaski i trochę gliny więc są lekkie ziemie... ale przy głębokiej orce ciągnik mimo że ma podpiętego tura to jedzie na dwóch kołach B) a jeśli mogę wiedzieć to na jaką głębokość ty orzesz? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj