kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
macursus    122

trzeba skosic bo sa łaki podane do dopłat :( I pytam ile waszym zdaniem powinno kosztowac koszenia ha?


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avant98    0

Weż normalnie ile bierzesz za godzinę pracy, kosiarka strąci tylko czubki, ziemi sie nie kosi. Jezeli bedzie awaria lub noze bedą uszkodzone bo właściciel chce niżej to umów sie że to dodatkowy koszt ale po robocie ocenisz ile więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam panowie ile brać za koszenie łąk zestaw to Ursus 3512 + kosiarka rotacyjna 1.65 dodam że paliwo będzie od tego kolesia a mój tylko ciągnik oraz ja jako operator i myślę że 130 zł od ha oczywiście paliwo będzie mi dowoził co o tym myślicie waszym zdaniem drogo czy tanio to będzie jeszcze nie wiem ile mu powiedzieć za tą usługę a do koszenia conajmniej 10 ha a nawet i do 20 moge mu skosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jak twój tylko ciagnik to 100/h to według mnie sporo. ja brałem zetorem 80km z 2.10 150 za godzine i nic nikogo nie obchodzi.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Panowie ile policzyć za pryskanie Mfem 3085 i opryskiwacz 800 l, lance 15 ? Do pryskania około 10 ha kukurydzy, tylko kawałek bym musiał dojechać. Liczyć cenę z paliwem czy cenę usługi + paliwo oddzielnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Dziwne pytania dajecie! Toż jak jedziesz na usługi to co to za robota by gość dawał ropę (h.j wie jaka),może jeszcze olej na dolewkę i płyn do chłodnicy. Ja jak coś robię to wszystko moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Chodziło mi o tankowanie na stacji, przecież nie wezmę od niego z jakiś śmiesznych beczek na podwórku. Przecież nawet jak jest ten cennik usług co ktoś wcześniej wrzucił link to tam różnie jest liczone, z paliwem i bez paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

a u nas za belowanie i owiniecie folia i ładowanie belek to biora 60zł za 1 belke.

 

 

 

Gdzie są takie głupki co tyle płacą? Jak ja bym miał dać komuś 60zł za belowanie/ładowanie/owinięcie a dodatkowo jeszcze nawozy na łąkę, koszenie itp to wolał bym łąkę oddać w dzierżawę i gotowe bele kupić.

U mnie za belowanie i owinięcie biorą 20-25zł tylko chętnych brak bo każdy ma swój sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosman    0

Za 20 złoty to nie opłaca się kupować prasy ani owijarki tylko najmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gizun1992    0

Ile bierzecie za prasowanie prasą pasową z nożami bel na kiszonkę 120/120 ze swoją siatką lub sznurkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161
Napisano (edytowany)

Robisz bela za 10-12zł za szt + 5zł owinięcie?? :blink: Skąd jesteś mam dla ciebie zlecenie na kilka tysięcy bel. u nas bela mokrego materiału typu na sianokiszonkę + owinięcie to 40-60zł zależy jaka prasa czy wypasiony class rotocut czy jakieś badziewo z lat 80-tych.

 

Zapomniałem dodać że gwarantuje ci nocleg przepyszne śniadanio-obiado-kolacje i uchlaj na umór codziennie, normalnie Ibiza.

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie mam prasy za prasowanie sianokiszonki płace 10zł(claas roland 46). A za owijanie biorę 5zł. A za 60zł to kupowałem gotowa zimą tak że o czym ty chłopie piszesz.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

U nas za zrobienie balota sianokiszonki placimy 25 zl z tym ze sznurek i folia swoje. Cena obejmuje prasowanie, zaladunek na przyczepe, owijanie i poukladanie juz gotowych balotow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gizun1992    0

Ja w tym roku zacząłem użytkowanie nowej prasy( JD 854 MaxiCut) i zastanawiam się nad cennikiem usług. Wcześniej za prasowanie sipmoską prasa i owijanie brałem 20zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek80a    1

Witam mam pytanie jak wyglądają w tym roku stawki za prasowanie bel na sianokiszonkę razem z owinięciem folią (prasa to metal-fach Sokółka) wydaje mi się, że przy tych cenach paliwa to nie mniej niż 30 zł trzeba wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian00    0

Witam

Panowie, ile w tym roku ceni się prasowanie prasą sipma z224/2+ursus 360?

Na godzinę i na belki. Dodam, że paliwo jest droższe niż w zeszłym sezonie.

A sznurek to szkoda gadać, rok temu w połowie czerwca kupiłem po 26zł (TYTAN 500).

Natomiast wczoraj dzwoniłem do faceta to powiedział mi po 35zł :blink: (jedna rolka).

Pozdrawiam, proszę odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj