kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

kilonek    0

mi sie niedługo kroi odwus buraków ciagnikiem 120 koni i 2 przyczepy 6 ton z pod stola V202 ile mam brac??

za godzine czy za ha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

mówisz 100zł, ja jeszcze jestem niedoświadczony, niewiedziałem za co ile brać ,za sianie brałem 30zł/ha, i niebardzo mi się to widziało, ale jak mówisz stówa, to tak moge robić, jeszcze jedno pytanko kupiłem opryskiwacz 600l, ale ustawiony po 250l/ha, czyli za 1 napełnienie mam na 2 ha,

ile brać za pryskanie 1 ha, dodam że brałem 20zł/ha???????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

suzuki550e

Pryskanie 20 zł/ha- przyjeżdżaj do mnie. Nie opłaca mi się nawet zaczepiać opryskiwacz no i przebywać w tej truciźnie. :)

Ps. Przypadkiem nie dopłacałeś do interesu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

1. Opłaca się wam czepiać sprzęt gdy stawka jest poniżej 100PLN/godzinę? Nie ważne przy jakiej pracy.

 

2. Sporo osób przelicza usługę na hektary - opłaca się to wam? Pytam bo jeśli miałbym komuś obsiać 10hektarów pszenicą - wg mnie fajna robota bo niemały kawałek itp - ale gość nie ma całości zboża zaprawionego i trzeba czekać lub ganiać po 2-3km do niego po zboże bo nie przywiezie na pole to czy wtedy jest sens liczyć stawkę na 1ha? Przecież marnuje się dużo czasu. Wyjdzie że siania będzie kilka godzin a 2-3 godziny zejdzie na dojazdy itp za co gość zapłacić nie będzie chciał.

 

 

Ostatnio przyszła do mnie kobitka i chciała abym coś jej przewiózł przyczepami - pytam się czy wie ile kosztuje taka usługa i że zawieźć mogę ale liczę od godziny (pół dnia by ładowali a drugie pół rozładowywali i sprzęt by stał większość czasu), zrezygnowała jak usłyszała po ile liczy się transport dwoma przyczepami.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

suzuki550e

Pryskanie 20 zł/ha- przyjeżdżaj do mnie. Nie opłaca mi się nawet zaczepiać opryskiwacz no i przebywać w tej truciźnie. :)

Ps. Przypadkiem nie dopłacałeś do interesu ???

kurcze no widzisz niemiałem pojęcia ile brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ile można brać za wożenie kukurydzy przyczepą objętościową np. T088 z max nadstawkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

witam czy z usług mógł bym spłacić sprzęt który bym zakupił w tym celu. U nas jest paru rolników którzy wolą nająć kogoś do zaorania i zasiania zboża bo nie mają swojego sprzętu dosyć dużo wyjazdów przyczepami do lasu. ładowanie obornika turem itp. jak myślicie czy było by to opłacalne przy dzisiejszych cenach paliw myślę też o nawiązaniu współpracy z różnymi firmami usługowymi ładowarko-koparką. I zimą usługowo wywozić śnieg :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

jak bys mial klientow to czemu nie

ja kupilem sobie kombajn na uslugi i bede wynajmowal kombajniste a sam nadal bizonem bede u siebie kosil tylko rano do poludnia claas napelni przyczepy zbozem a pozniej na uslugi pojedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas za wykoszenie jednego hektara kukurydzy sieczkarnią samojezdną biorą 500zł


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

za ładowanie obornika to brałem po 10zł/rozrzutnik 3.5T czyli wrzucałem po 3-5 krokodyli i cały, u stałego klienta a tak to po 15 mozna brać,

koszenie kukurydzy ok. 500zł/ha a wożenie na z 4x4 i takie wieksze przyczepy jak rozrzutnik 6t+ nastawki powyżej siatki a godzina wożenia na 2 ciagniki to godzina koszenia


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Ile byście wzięli za Orkę 90km traktorem z pługiem 4x45 zagonowym, z Agregatem 4.20 i Opryskiwaczem 1500 18m ? za godzinę oczywiście?


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

właśnie tak jak poprzednik interesuje mnie cena orki 90koni i 4x40 i 3x40 (ostra glina) od godziny, podpowiedzi potrzebuję na jutro :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

ja za 125 km z pługiem obrotowym 4x40 cm biorę 170 zł za ha i w godzinie jak dobry kawałek zrobię 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja za 140km i 4x48 obrotowy biore 200zł za godz. Troche mało ale nie wiedziałem jak bedzie mi wychodziło na hektar. Na przyszły rok podniose bo w ładnym kawałku hektar robie 45min.

 

Sanie uprawowo siewnym talerzowy + siewnik talerzowy 200zł za godz. hektar z zasypywaniem około 30min


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

koledzy mam pytanko, ile brać za godz koszenia kosiarką rotacyjna samasz 2,10 m,dodam ze kosiarka współpracuje z ciągnikiem 95 KM, proszę o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj