kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

aadams7    0

ok to za ta informacje to dzięki, bardzo drogo, u nas taniej, natomiast ile krzyczeć za podorywkę kosem 3m??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

W mojej okolicy (południe świętokrzyskiego) za godzinę kombajnu(supra) bez sieczkarni bierzemy 300zł a z sieczkarnia 350zł. Inaczej się nie opłaca. Pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

U nas wychodzi około 200 - 250 zł z sieczkarnią za godzine. W zeszłym roku kolega kosił mi zyto dominatorem 76 z sieczkarnią za 500 2,4 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Koledzy za godz koszenia Z056 bierzecie po 300zł? Bo jak tak to drogo mi się wydaje...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Nam nie zależy na wielkiej liczbie klientów, zreszta ludzie płaca czasem przed następnym sezonem. Więc ja ich nie proszę o to żeby przyszli. Poza tym co roku remont samej SKRZYNI pochłania około 1400zł (już nie wspominam o łożyskach wałkach, wałach, cepach itd) tak że 300 to wg mnie nei jest wygórowana stawka zwłaszcza przy cenie ON ~ 4,50zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

naprawde przegięcie u nas jeden brał 300zł 514 kosil i każdy sie odwrocił bo inny kupił też 514 ale brał 250 i mówił kasytrzepie jakta lala kombajn bezawaryjnie 2 sezonyleciał bo tyle go ma. 514 spali w godzine 10-12 litrów to max juz jest powiedzmyze po 5 zł ropa spali gdzieś 60 zł na godzine 190 zostanie. wiadomo zuzycie częsci i wogóle ale tego co u nas na kombajnei zarobia przy takich stawkach rocznie to zrobi kapitalke calutkiego kombajnu i zostaniea jakwiadomo co rok nie rozsypiesie cały. Także niektórzy przeginaja z cenami. Ja tam licze ile spali mi ciagnik na godzine, wiemile maszyna wytrzymuje i wyliczam sobie aby było git majonez na ewentualne naprawy było i w kieszeni na lodówke z piwem zostało :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nam nie zależy na wielkiej liczbie klientów, zreszta ludzie płaca czasem przed następnym sezonem. Więc ja ich nie proszę o to żeby przyszli. Poza tym co roku remont samej SKRZYNI pochłania około 1400zł (już nie wspominam o łożyskach wałkach, wałach, cepach itd) tak że 300 to wg mnie nei jest wygórowana stawka zwłaszcza przy cenie ON ~ 4,50zł

Co roku robisz remont skrzyni? To ile Ty kosisz w sezonie? Lub inaczej powiem, może nieumiejętnie się nią posługujesz...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

tak wogóle to przez ostatnie 3latacena ON ww wakacje jest powyzej 4.50 ale ludzie twierdzą drozeje wiec stawki w góre a tak naprawde prawie tak samo co sezon :D Inne lata fakt 3.50 i nizej ale ostanie 3 lata cena tak samo wysokaa co rok drożej wołają


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

U mnie biorą 340-350 zł za godzine.Ja będe brał 330zł ze stołem kosą i sieczkarnią kosimy oczywiście suprem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakim kombajnem? Jak za hektar po 300 zł, to chyba można sobie wyznaczyć po ile. Za kombajn o wydajności około 12t/h 400zł/h wydaje się być ceną uczciwa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

@milanreal1 w moich stronach rzadko można spotkać kawałek równego pola, zazwyczaj są to stoki o dość dużym nachyleniu i czesto jeszcze jeszcze pochylone, zazwyczaj co sezon wyrobi się jakieś łożysko, koło zębate chociaż u nas plagą są ukręcające się półosie:/ jeśli chodzi o użytkowanie to jest wg mnie prawidłowe, bo i sprzęgło się stosuje;) i stara się nie szarpać, ale czasem skrzynia jest jedynym hamulcem, bo jakie hamulce ma Super to chyba większość wie. a w sezonie kosi się niewiele względem zachodu, ale tak 80-110ha skosi (oczywiście 80% to usługi) Już sobie postanawiam i postaram wstawić zdjęcie z ukształtowaniem terenu aby poprzeć to co mówię. A co do cen, nie patrzę na pieniadze od ludzi, kosimy bo zborze trzeba zebrać, a jak komuś nie odpowiada to ja go nie zmuszam, w okolicy są inne kombajny.

Pozdro;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A no teraz rozumiem, u nas czasami są górki ale niewiele. Wiec jak masz takie góry jak piszesz to nie dziwne że półosie się ukręcają a one cholernie drogie a jakość nie jest rewelacyjna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

No jakoś nie jest super, no ale dzisiaj raczej dobrego materiału się nie kupi... a półosie są wrażliwe na poślizg kół, zazwyczaj wtedy się ukręcają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No cóż jakośc materiałów uzytych w sprzetach rodem z prl nie pozostawia wiele do życzenia. U mnie na wsi są 3 clasy 1 dominator i 2 merkatory koszą non stop czasami jakis dzień przestoju i 1 rekord koleś grzebie w żniwa nonstop i pratycznie kosi tylko swoje. Cena to mniej wiecej około 200 za h ze wzgledu na różną wydajnośc maszyn. Znajomy ma dominatora 98 w zeszłym roku z sieczkarnia brał 450 nie wiem jaka jest jego wydajność. Myślę ze cena zalezy od ilości kombajnów na danym terenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Dominatorem 98 1ha pola robi się około 35 minut. Wiem, bo 2 lata temu u mnie kosiłem takim.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kolego - ile czasu się zejdzie przy 1ha to sporo zależy od tego jakie zboże jest - jak jest jakiś badziew to i naszym bizoneem w tym czasie stukniesz 1 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Mam pytanie ile płaci sie pracownikowi który jeżdzi na prasie takim zestawem Pronar 1025A i John Deer 550?? Bo u nas w wsi szuka gościu pracownika na prasę, i che się dowiedzieć ile u was płacą?


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacyK    0

ja znam gościa co jeździł c360 to dychę za godzinę dostawał...

Tak mówił przy sklepie więc nie wiem czy to prawda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ile brać za ładowanie beli chwytakiem na przyczepe, a później zdjęcie tych bel z przyczepy ? Od 1 sztuki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vincent    0

Witam chciałbym się dowiedzieć ile bierzecie za prasowanie siana baloty 120x150? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacyK    0

Ursusc385

 

 

Myślę ze lepiej za godzinę by ci wyszło!!!

W cenę twojej usługi powinno wchodzić:

-Paliwo

-spłata tura (jego koszt,czyli kosz tura podziel sobie przez ilość mtg po ilu chcesz aby ci się zwrócił)

-2dychy dla ciebie

 

 

To moja propozycja

 

 

Ps tak po 300-400mtg powinien się zwrócić...może więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

amortyzacje dzili sie raczej na lata :) a ile godzin pracuje w roku to ciezko okreslic.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj