kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

kobra89    71

Ile brac za zbelowania 1 szt siana-sianokiszonki-słomy??? Pilne. I ile bierzecie za owijanie?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesy    5

Ile brac za zbelowania 1 szt siana-sianokiszonki-słomy??? Pilne. I ile bierzecie za owijanie?

U mnie to 10 zł,słoma i suche siano.sianokiszonka załadunek na łące,owinięcie folią i ustawienie

35 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

witam opłaca się kupować sprzęt na usługi i trochę swojej ziemi bo nic nie posiadam :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

witam opłaca się kupować sprzęt na usługi i trochę swojej ziemi bo nic nie posiadam :lol:

 

 

Ja w tym roku odsylam wqrzylem sie wieczne a puscil bys cos a czemu tak a nie tak sprzet mozna czasami zrujnowac u kogos

(slupki w trawie ktorych mialo niebyc B)) kusi bo kusi pieniadz dobry dosc ale jak sie podliczy koszty eksploatacji to juz tak wesolo nie jest albo zaczne walic ceny odpowiednie :lol:


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja np. w zarobkach już różne bajery na polach widziałem: głazy pod pokosem słomy ( kamienie niby wyzbierane), na łąkach że zaczepiście suche są, a zajeżdżasz i widzisz że sucha jest ale jak ktoś C 330 robi to kolein nie widac wjeżdzam belarka a ona pływa a nie jedzie.

Wszystko zależy z aile kupisz sprzęt i w jakim stanie. Ale tak na serio to ja już od tego roku rezygnuje z zarobków, doszedłem do wniosku że lepiej aby maszyna służyła u mnie dłużej i bezawaryjnie wychodzi na to samo co z pieniedzmi z zarobków.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Ja w tym roku odsylam wqrzylem sie wieczne a puscil bys cos a czemu tak a nie tak sprzet mozna czasami zrujnowac u kogos

 

 

 

...uff, głowa mnie rozbolała i nie rozgryzłem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Ile brac za zbelowania 1 szt siana-sianokiszonki-słomy??? Pilne. I ile bierzecie za owijanie?

Ja za samo zwinięcie beli siana czy sianokiszonki to biorę 18zł. a komplet-(zwinięcie i owinięcie siatką , załadunek , zwiezienie , owinięcie i postawienie na miejsce) to nie taniej jak 31-32zł no i oczywiście folia gospodarza. Schodzę do 30zł jak jest u kogoś więcej jak 100szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ile? Za bele 120x120 w tamtym roku miałem robione po 6-7zł jak ktoś lepiej zbijał to do 8zł, max niektórzy np. prasa jd + ciągnik jd ponad 100km brali po 12zł z siatką, no ale co strony to inny cennik, ale ogólnie to drożej będzie prasowanie w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

w tamtym roku prasa welger RP200 120x120 i Belarus 95KM taniej nie jechałem. zbicie beli było I klasa...(opinia gospodarzy) myślę że ceny w tym roku nie ulegną zmianie... jak do kompletu to szedł jeszcze 7745 z turem i przyczepami, a owijac 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja już w tym roku zrobiłem zwiad w swojej okolicy i u mnie tak chodzi: siano 10zl-12zl, sianokiszonka 12-14zl.

Ja natomiast bede brał taką stawke o ile gdzieś bede jechał 15zł siano i słoma. Sianokiszonki nie robie B) w zarobkach.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

...ale ogólnie to drożej będzie prasowanie w tym roku?

Będzie, bo kryzys, paliwo drogie, węże w kieszeni się odzywają B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

Koledzy a prasa kostka 150 zł na godzine to dużo, bo mam tyle zamiar brać.Paliwo co tydzień drożeje jak takpójdzie to będzie kosztować 5 zł/l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

150 zl to my bralismy z 3 lata temu za kostke więc w tej chwili to jest cena minimalna wedlug mnie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

DZięki kolego @kobra89 więc tyle bede brał, a powiedzcie co robicie jak Wam ludzie zalegają i nie chca płacic za usługi.Macie takie przypadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

no pewnie że takie sytuacje istnieją na pewno nie wykonuje się kolejnych usług żeby nie iśc dalej w straty... a co więcej zrobic to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

Ja też do takiego klienta nie jadę, a rekompensuje sobie podnosząc cenę u nastepnego klienta, który płaci oczywiscie w granicach zdrowego rozsądku by go nie stracić.Taka rzeczywistość, ludzie mi mówią ale ci dobrze bo masz prase, zarobisz,jedna kobietami nie zapłaciła bo stwierdziła ze 120 zł to dla mnie żadne pieniadze, pozostawiam to bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

U mnie 2 klientów zrobiło lepszy trik odnosnie zaplaty. Wszyscy wiedzą jak mają kase i płacą odrazu to jade, a jak nie ma many to nie jade B). Ale mniejsza o to przyjechalo 2 lepków tzn kolegów, zbeluj slome. No polakomilem sie bo to jednak mieli pare ladnych HA. Suma sumarum zrobilem za dzien jak pamietam u nich 180 bel(cos tak) no i po 13zl. I mialobyc zaplacone odrazu po robocie a oni 1,5miecha glupa palili, wszystko poszlo do gory (ropa itp).

 

W tym roku nie wybieram sie jakos wogole w códzych miedzach chleba szukac.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

W tym roku zamierzam zaoferować usługi prasą i owijarką, ale mam mieszane uczucia czy to tak na prawdę się opłaci?? Czy tylko będzie się sporo dokładać na remont uszkodzonych np przez kamień maszyn? A druga kwestia to co zrobić jak ktoś będzie zalegał większą kasę a nie będzie się spieszył z uregulowaniem długu? B) Jakie są wasze opinie i doświadczenia?


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiian    0

Koledzy ile brac za prasowanie sianokiszonki,ładowanie i owijanie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Zależy od regionu... na warmi nie wyjeżdżam inaczej jak 32zł (zwinięcie+siatka, ładunek i zwózka, ładunek na owijarkę, owinięcie i postawienie na miejsce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj