kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ale kolego odnośnie mojego pytania. To mogę brać te 20 zł za rozrzutnik? A przy większej ilości 120 zł za godz,jeśli na dwa traktory wozić będą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jeśli klient na to się zgodzi to oczywiście ze możesz.

 

Woził na jeden rozrzutnik. Nie miał tego dużo.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja bede brał 220zł godzina orki.

Posianie zboża na 1ha=120zł,

Opryskiwacz 400l=70zl.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taniuchno te pryskanie. JA w tamtym brałem 120 za 600l, i tak to było w promocji ze tak powiem.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No to pryskanie 90 zl beczka?? brac??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

no wiedzę że w temacie się ruszyło odnośnie załadunku rozrzutnika. kiedyś pisałem ale żadnej odpowiedzi nie uzyskałem. tak wiec jeszcze raz ile brać za zestaw ciągnik 120KM + tytan 10 plus (8tom)... dodatkowa oczywiście załadunek tego zestawu turem?? bo te małe rozrzutniki to przymierzałem się do 15zł ładować, ale mnie wyśmieli bo czubki ładują za 8zł!!!!!!!! szok!!!!!! frajerzy!!!!!!!


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

za 8 może by coś tam zostało gdybyś ładował non stop i woziło kilka rozrzutniki i przerw między załadunkami by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

W mojej okolicy za załadunek obornika bierze się 90-100zł/h w zależności czy się ładuje czy się stoi. Powoduje to że rolnik u którego się ładuje stara się o małe przestoje ładującego oraz jest krótszy okres wykonywania usługi.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My dla przykładu jak wozimy wapno, to liczona jest stała stawka od godziny pracy zestawu. Kiedy ciągnik z ładowaczem pracuje, stoi ciągnik z rozsiewaczem, analogicznie przy pracy rozsiewacza, ładowacz stoi. Ciągnik o zbliżonych mocach, więc nie ma dodatkowych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

100 zł za h ładowania masz na to klientów ludzie chyba zpieniędzy nie maja co robić. Tyle biora za godzine pracy nową koparką. Przestoje i tak musza być rozwiezienie obornika trwa chyba że się wozi na 2 rozrzutniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Ja za ładowanie obornika cyklopem biorę za rozrzutnik 3,5t - 15zł

za koszenie bizonem bez sieczkarni za godzinę- 270zł

z sieczkarnią - 300zł

prasowanie słomy i siana C-360 + claas markant ze swoim sznurkiem na godzinę - 140-150zł

To są ceny jakie u nas obowiązują od ok 2 lat już, są tacy co nawet drożej biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za wożenie obornika rozrzutnikiem t0-88 biorę 120/h a za ładowanie turem 100zł,cyklopem to 90zł. Przestoju nie liczę, bo wożę tylko znajomym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Panowie a powiedzcie Mi (bardzo proszę) ile brać za wożenie i roztrząsanie obornika (ursus 3512+rozrzutnik 3,5t) Mam pomagać takiemu panu pole ma powierzchnię 5ha i jest oddalone od pryzmy/obory jakieś 6km .

 

Jak u was ksztaltują się ceny takiej uslugi: zł/godz lub zł/mth lub zł/za kurs ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Policz sobie cenę paliwa które spalisz na godzine pracy dodaj jakas sume , która cię zadowoli, i która zakceptuje usługobiorca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

85 zł za godzinę policz. Ja za godz wożenia obornika Pronarem + Warfama 6t biorę 100zł


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris23    0

Witam. Ile mogę żądać za sianie agregatem uprawowo-siewnym 3m + ciągnik 135 KM ??? Jeszcze nie litrażowałem także niestety nie wiem ile mi ciągnik spali w takim zestawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

A ile kosztuje zbiór sianokiszonki prasą noże+rotor za godzinę lub prasoowijarką za balot?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

mam podobny zestaw i za 120 zl/ha przy rozsadnym areale , nie ciezkiej glebie i rownym odkamienionym polu moge jechac siac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj