kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

MarcinPykuS    68

@HubertOjdana

 

Pewnie zaorze 1,5ha/h. Wszystko zależy od wielkości pola.

 

Co do tej ceny-dopiero chce "złapać" klientów, dlatego myślę, że 160zł/h orki to dobra cena. Znajomy orze po usługach tym zestawem i bierze 120zł/h. Dlatego wolę zejść trochę z ceny i wygryźć konkurencje :P;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

nie schodź z ceny 200zł to dobra cena za godzinę... a 1,5 ha w godzinę zrobisz ale na długim kawałku, a jak ci klin trafi albo jakieś bagno do omijania to zrobisz tylko hektar w godzinę...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Okej-jeszcze się nad tym zastanowię z tatą ;) .

 

No to teraz ile brać za godzinę siewu agregatem uprawowo-siewnym 2,5m (bierze trochę więcej), ciągnik 125km? Wydajność to +/- 1ha/1h. Wiosną będzie się szybciej siało, bo jest mokro, do jesiennych zasiewów chce dołożyć jakiś wał z zębami na przedni tuz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

ile moge brac za siew kukurydzy proxima 8441 + Monosem 4 rzędy talerzowy z nawozem ( nowy ) lepiej na godzine czy od hektara płd wielkopolska :) co na to mówicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

za siew kukurydzy 4 rzędowym siewnikiem birałem 120 zł za 1 ha

za prasowanie słomy prasa rolujaca stałokomorowa 120 x120 brałem 7 - 8 zł

a za sianokiszonke + owijarka brałem 15 zł za sztuke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

Dzięki :) w ma ktoś taki zestaw lub podobny jaką wydajność uda mi sie zrobić? albo jak oceniacie ten siewnik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za siew kukurydzy 4 rzędowym siewnikiem birałem 120 zł za 1 ha

za prasowanie słomy prasa rolujaca stałokomorowa 120 x120 brałem 7 - 8 zł

a za sianokiszonke + owijarka brałem 15 zł za sztuke

 

 

To dosyć tanio. U mnie za siew QQ 4 rzędowym siewnikiem z podsiewaczem koleś kasuje 140zł a inny za belowanie sianokiszonki i owijanie bierze 19-20zł(sznurek i folia moje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

A ile biorą za siew nawozu?Z góry dzięki za odpowiedź


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

u mnie za koszenie 350 zl za ha

orka 200-250 zl ha

uprawa roli 100 zl ha 2 razy agregatem

siew 100 zl ha

opryskiwacz 40 zl ha

prasa do slomy 120 zl godzina

ciagnik z jedna przyczepa 50 zl godzina z postojami na zaladunek i rozladunek

wywoz szamba 2500l 50 zl

siew nawozu 50 zl hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Panowie jedno zasadnicze pytanie komu oplaca się płacić za oranie sianie przy tych cenach zbóż Ludzie nie mają co z pieniędzy robić u mnie w okolicy jedyne usługi to kombajn cos w rozdzaju dominatora 76 czy bizona kosztuje około 200 do 230 zł h i belarka chyba 8 zł za bele zwykła nikt już nie chce prasować. Ci co nie mieli czym orać lub mieli jakiś słaby sprzet juz dawno pożegnali się z rolnictwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

u mnie jest gosc ktory ma 80 ha i nie dbw wogole o sprzet i jak sie cos psuje to sasiad do niego jedzie orac wyrabiac siac pszenice rzepak

a i bywa ze w zniwa rzepak kosi tez ktos u niego . ale nie wiem jak mu sie to oplaca acha i buraki tez sasiad u niego kopie ja robie za to uslugi u jego ojca bo on nie ma kiedy zrobic w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Dzięki za info my jesienią to orkę i siew to nam sąsiedzi na usługę przyjechali i nie martwiliśmy się o nic


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wywoz szamba 2500l 50 zl

 

 

To trochę kasujesz za wożenie jak na tak małą beczkę. U mnie za wywóz beczką 6700l koleś brał 40zł a inny 30zł za 6000l. Ja mam beczkę, ale nikt mnie nie wynajmuje, ale to dlatego, że na palcach ręki można policzyć osoby, które mają zbiorniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

wedlug mnie nie jest drogo niemam praktycznie konkurencji a poza tym w tym smrodzie i gownach za grosze niechce mi sie paprac ale i tak odmawiam juz nie woze nie chce mi sie no i u nas straz mejska chodzila i sprawdzala gdzie sie szambo wozi mial bym przesrane jak by mnie zakapowal ktos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Sąsiad chciał abym załadował jemu ciągnikiem z turem ok 10 rozrzutników obornika.Nie wiem ile brać- czy za godzinę czy od załadowanego rozrzutnika.Wiem że będzie woził swoim ciągnikiem i jak pojedzie rozwieźć to ja będę bezczynnie stał i tracić czas.Ja się zastanawiałem nad ceną ok 20 zł za rozrzutnik lub przy większej ilości przejść na godziny tzn. 120 zł za godz jeśli gospodarz będzie woził na dwa transporty. Doradźcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

Jaka cena za transport cięgnik z turem + przyczepy wiem że mówicie że z jaką przyczepą albo z jakim ładunkiem. chodzi mi o cenę tak mniej więcej myślę że tak od 100-200zł/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Mam pytanie. Sąsiad chciał abym załadował jemu ciągnikiem z turem ok 10 rozrzutników obornika.Nie wiem ile brać- czy za godzinę czy od załadowanego rozrzutnika.Wiem że będzie woził swoim ciągnikiem i jak pojedzie rozwieźć to ja będę bezczynnie stał i tracić czas.Ja się zastanawiałem nad ceną ok 20 zł za rozrzutnik lub przy większej ilości przejść na godziny tzn. 120 zł za godz jeśli gospodarz będzie woził na dwa transporty. Doradźcie coś.

 

Ja brałem po 15 i się trochę krzywił facet.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ja brałem po 15 i się trochę krzywił facet.

Jakbyś brał po 20 to by się nie krzywił, tak to już jest z ludźmi jak tanio weźniesz to jeszcze taniej by chcieli, sam się czasem zlituje żeby już mieć czyste sumienie i zaokrąglę komuś w dół za robotę to taka menda jeszcze się targuje, albo niedopłaci końcówki, niestety taka jest mentalność że jak ktoś "dobrze" zapłaci to ma poczucie że robota dobrze zrobiona, a zrób tanio to się doszukuje że coś nie tak wykonane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj