kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki Panowie za odpowiedzi może jeszcze ktoś coś dołoży, biorę ciągnik na różnicowanie i muszę trochę usług porobić

 

Są u ciebie jeszcze chętni na usługi,których stać by za nie zapłacić?W moim rejonie ten gatunek posiadacza gruntu jest na wymarciu. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A o dziwo jest sporo ale to jeszcze pewnie ze 2-3 lata poza tym muszę znaleźć jakiegoś chętnego żeby się ARiMR nie przyczepiło że nie robię usług;d


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

u mnie np. z koszeniem łąk nie ma problemu co niektórym to odmawiam biorę 110 za godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Dzięki koledzy za cennik. Za słomę myślę brać gdzieś z 15 a na siano chętnych nie będzie a sianokiszonka 45 pełna usługa bo nie ma w okolicy owijarki ani prasy (ani za bardzo gospodarzy jest nas muzę z 10 w mieście) A te ładowanie obornika na Mth czy od bieżącej?? ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek330    0

Dzięki koledzy za cennik. Za słomę myślę brać gdzieś z 15 a na siano chętnych nie będzie a sianokiszonka 45 pełna usługa bo nie ma w okolicy owijarki ani prasy (ani za bardzo gospodarzy jest nas muzę z 10 w mieście) A te ładowanie obornika na Mth czy od bieżącej?? ;[

za ładowanie obornika proponowałbym brać od rozrzutnika 12-15zł(w poprzednim poście pomyliłem się pisząc 40-45zł)oczywiście dużo zależy od wielkości rorzutnika wiadomo czym większy tym drożej ;[


Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

On ma rozrzutnik (chyba to jest polski) na tandemie wysokość burt tak + - ma chyba do kolan to chyba 20zł by było dobrze od 1 czy 15?? dojazd do tego pola to 4 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

a ile za zestaw fendt 412 + rozrzutnik tytan 10 plus (8 ton)


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

Jak jest to rozrzutnik 3,5t, to za załadowanie jednego bierz 20zł.

No latem to 15 zł za taki było a jak wiadomo nowy rok nowe ceny :P


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam wzeszłym roku odemie takim zestawem za siew qq brał 90zł za ha


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR9002    0

W zeszłym roku brałem 100 zł z nawozem siewnikiem kleine 4 rz. mechanicznym.Średnio obsiewałem 230 ha rocznie.Teraz myślę o 110 zł za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

co to jest 15 zl za rozrzutnik obornika . mi za tyle nie chialo by sie zaczepiac go nawet a co dopiero myc ja biore 50 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

kolego my nie piszemy ze ja mam mu rozwalać obornik tylko ładować turem myślę ze 20zł za naładowanie rozrzutnika na tandemie to nie drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

sory nie przeczytalem chyba dokladnie

 

chociaz za zaladowanie to 20 zl tez za malo a jak placic nie chce to widlami niech laduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BusteR    16

Czy jeździ ktoś z was na podsypywanie ziemniaków??? I za ile??


Uczmy się na błędach i ich nie powtarzajmy. Sprzedam Simsona S51 stan dobry brak dokumentów kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

kolego @Lukaszjarm podoba mi się twoje podejście do tematu, "a jak płacić nie chce to widłami niech laduje" to ile bierzesz za rozrzutnik i jak duży?? ile za załadowanie??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Panowie nie ma się co pieścić i cenić trzeba górne stawki, bez cackania się z rabatami, usługodawców z takim sprzętem jak ładowacze, rozrząsacze, opryskiwacze itp. jest coraz mniej i jeszcze mniej chętnych na to, jak wpadnei jakaś fucha to max 50-100zł zarobku, bo im taniej się bierze to jeszcze rabatów by chcieli, a tak raz pojadę i zarobię niż 3 razy miałbym się użerać, a jak się nie podoba to proszę bardzo niech widłami machają, konną furą wywożą i widłami roztrząsają, miałem takiego klijenta gdzie cały dzień ręcznie nakładali po 5 rozrzutników cały dzień traciłem stojąc nad nimi i wąchając to i im 20zł za rotrzęsienie jednego to za drogo było, podobnie jak chętni na sam obornik, obrażają się na same słowa że za gnój chce 50zł/3t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

fedek masz racje... ale rzuć konkretne sumy... bo ja teraz tez bym chciał przy okazji coś zarobić, ale nie wiem ile krzyczeć??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Witam ja troche z inej beczki, jak kasujecie za transport za kolometr, motogodzine, moze jeszcze jakos inaczej.

 

Byłbym wdzięczny za odpowiedź. ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Transport jest zależny od tego, czym to będziesz przewoził, co oraz jaka ładowność przyczep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U mnie Ursus C360 i przyczepa 3 osiowa, lub D47, przewoził bede najczesciej drewno lub zboze.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Mam pytanie, czy 160zł/h orki pługiem obrotowym 4 skibowym współpracującym z ciągnikiem 125km to dobra cena? Oczywiście, jak gość będzie miał dużo do orania, to można zejść trochę z ceny? Już pytałem o to, ale chce wiedzieć na 100%.

 

Jeszcze jedno-ile brać za godzinę siewu agregatem uprawowo-siewnym 2,5m (bierze trochę więcej), ciągnik 125km? Wydajność to +/- 1ha/1h. Wiosną będzie się szybciej siało, bo jest mokro, do jesiennych zasiewów chce dołożyć jakiś wał z zębami na przedni tuz.

 

Z góry dziękuje za pomoc ;) .

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja za hektar bralem 200-250zl Kverneland 4skibowy obracalny

 

Marcin w ciągu godz ile zaorzesz?? 1,5 Ha? jeśli tak to ja uważam, że ta cena jest za niska trochę ;)

Jeśli nie masz konkurencji w tej usłudze podbij nieco cenę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj