kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bartek330    0

zestaw to landini 7550 + 2.4 z przodu + 1.65 z tyłu prędkość odpowiadająca 3 na 2000obr w 60 czasem trochę szybciej czasem trochę wolniej, na dobrym kawałku to 3 ha w godzinę tylko gwizdnie

takim zestawem to wiadomo że nie weżmiesz 100-120zł bo by Ci się to nie płacało według mnie mnie powinieneś liczyć tak 250-280zł :D


Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

My płacimy 110zł/h + kupujemy sznurek(prasowanie słomy). Jeżeli mieliśmy by płacić w słomie 7zł od bala + sznurek to byśmy wszystką słome przez sieczkarnie przepuścili(no jedynie dla siebie trzeba by bylo ztswaić), bo co to za interes :D Licze już bardzo skromnie 40 bali z ha X 7zł= 280 zł + sznurek :D

 

 

To Ty myślisz że ktoś Ci za 5 złotych przyjedzie zwinąc ?? Z domu by mi się nie chciało do tego Twojego hektara wychodzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

zestaw to landini 7550 + 2.4 z przodu + 1.65 z tyłu prędkość odpowiadająca 3 na 2000obr w 60 czasem trochę szybciej czasem trochę wolniej, na dobrym kawałku to 3 ha w godzinę tylko gwizdnie

Takim to spokojnie :D

Bartek ma racje tak ze 250 zł to dobra cena :P


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

To Ty myślisz że ktoś Ci za 5 złotych przyjedzie zwinąc ?? Z domu by mi się nie chciało do tego Twojego hektara wychodzić :P

Pewnie te 3x paliwo trza brac a jak nie pasuje to niech każdy sobie kupi nową maszyne to zobaczy co ile kosztuje a nie niedosyc ze 0.5 ha pola i jeszcze za drogo bierzesz a dojazd z 5 Km. Ja tam tylko do kolegi jade co mieszka blisko i ma 3 belki szianokiszonki ale to kolega i jak co to przyjdzie pomoże jak trzeba. :D


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Nie biorąc pod uwage cen nowych maszyn, to bym za 5 złotych w zyciu nie pojechał, według mnie 7 to nie jest wcale wiele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@dyczkowski ile bel na godzinę zrobisz w dobrej słomie 120x120 z siatką???i ile kasujesz???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Mam pytanie do was koledzy nadszedł nowy rok to i ceny pewno inne mam prasę Kr 160 + Ursus 1014+tur

I mam takie pytanie ile brać za prasowanie słomy (bale 160cm) ile brać za siano. Teraz jeszcze kwestia transportu Ile brać od beli za załadowanie przewiezienie około 5km i rozładunek. Owijanie ile bierzecie za owijanie siano kichy?? Oczywiście folia moja. Na jesień pytałem znajomego to za bale 150 od sprasowania do owinięcia brał 40zł. I jeszcze kwestia ładowania obornika z pryzmy turem ile brać i jak od rozrzutników od godziny?? Pytam bo ludzie mnie pytają o prasowanie bo w okolicy nie ma rolki i jeden gościu pytał o ładowanie obornika a ja jestem w tym temacie zielony i nie wiem co im mówić.

 

Dzięki za odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Mam pytanie do was koledzy nadszedł nowy rok to i ceny pewno inne mam prasę Kr 160 + Ursus 1014+tur

I mam takie pytanie ile brać za prasowanie słomy (bale 160cm) ile brać za siano. Teraz jeszcze kwestia transportu Ile brać od beli za załadowanie przewiezienie około 5km i rozładunek. Owijanie ile bierzecie za owijanie siano kichy?? Oczywiście folia moja. Na jesień pytałem znajomego to za bale 150 od sprasowania do owinięcia brał 40zł. I jeszcze kwestia ładowania obornika z pryzmy turem ile brać i jak od rozrzutników od godziny?? Pytam bo ludzie mnie pytają o prasowanie bo w okolicy nie ma rolki i jeden gościu pytał o ładowanie obornika a ja jestem w tym temacie zielony i nie wiem co im mówić.

 

Dzięki za odpowiedzi pozdrawiam

 

Ponieważ nie wiem co mam mówić ludziom ile za co może piszcie ile wy bierzecie to sie dopasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też przyłączam się do pytań...

Ile za siew 3 metrowym agregatem upr-siew biernym (plus 700)

ile za orkę kuhn 4x40 ażur

czy lepiej na godzinę czy na ha ?

 

nikt nie robi usług czy co ;/


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek330    0

Mam pytanie do was koledzy nadszedł nowy rok to i ceny pewno inne mam prasę Kr 160 + Ursus 1014+tur

I mam takie pytanie ile brać za prasowanie słomy (bale 160cm) ile brać za siano. Teraz jeszcze kwestia transportu Ile brać od beli za załadowanie przewiezienie około 5km i rozładunek. Owijanie ile bierzecie za owijanie siano kichy?? Oczywiście folia moja. Na jesień pytałem znajomego to za bale 150 od sprasowania do owinięcia brał 40zł. I jeszcze kwestia ładowania obornika z pryzmy turem ile brać i jak od rozrzutników od godziny?? Pytam bo ludzie mnie pytają o prasowanie bo w okolicy nie ma rolki i jeden gościu pytał o ładowanie obornika a ja jestem w tym temacie zielony i nie wiem co im mówić.

 

Dzięki za odpowiedzi pozdrawiam

moje propozycje cen za poszczególne usługi:

-prasowanie słomy 8-9zł

-prasowanie siana 10-11zł

-pełna usługa przy sianokiszonce 40-45zł

-ładowanie obornika 12-15zł :D


Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie...


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie czy sianie agregatem uprawowo-siewnym 6m zboż i rzepaku za cenę 200zl/ha to nie za drogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

O Sprinta Ci chodzi czy o jakiś inny? Bo do Vaderstada jak dasz nawóz jeszcze to na pewno nie za drogo. W Sumie nawet bez nawozu to cena nie jest za wysoka jak na mój gust


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No raczej bedzie to Spirit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Policz ile wyniesie Cię koszt i dodaj marżę. W koszta wrzuć paliwa, amortyzacje ciągnika i agregatu. Cenę można zawsze negocjować ;[


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciekawe tylko czy znajdę jakiegoś klienta na co najmniej 100Ha ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Szukaj, może akurat. W sumie jak przedstawisz mu wszystkie zalety (jeden przejazd a trzy czynność uprawa, siew, nawożenie) to może i mniejsi się skuszą ;[


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Spiricie nie ma mozliwosci podsiewania nawozow wiec ta czynnosc odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też przyłączam się do pytań...

Ile za siew 3 metrowym agregatem upr-siew biernym (plus 700)

ile za orkę kuhn 4x40 ażur

czy lepiej na godzinę czy na ha ?

 

nikt nie robi usług czy co ;/

W tamtym roku brałem za oranie Kverneland czwórka obrotową 200-250zł/ha

Jesli masz wydajny sprzed oplaci sie brac za hektar, jesli mniej wydajny to za godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey11    1

siew ,3m,agregat aktywny z nabudowanym siewnikiem 150 za ha orka plug 4 ph1 150-160 za ha to tyle co do uslug .Na ten rok nierobie zadnej uslugi 1 z racji tego,ze doszlo troche ha 2 pszy takiej suszy jaka byla tej jesieni ,to jest dobijanie sprzetu ,,,ale to jest tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi może jeszcze ktoś coś dołoży, biorę ciągnik na różnicowanie i muszę trochę usług porobić


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
W Spiricie nie ma mozliwosci podsiewania nawozow wiec ta czynnosc odpada

Aha myślałem, że jest tak samo jak w Rapidzie.Codziennie dowiadujemy się czegoś nowego ;[


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj