kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

david85    3

mam pytanko ile wołać za wywóz szamba meprozet 6000 L+u 1201 nie wiem czy od beczki czy na godzinę kasować proszę o szybką odpowiedź (przejazd około 0,5 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Pytanie na przyszłość...

 

W te żniwa brałem 7zł. od belki+ sznurek usługobiorcy, ile brać za jedną bele z moją siatką ? Chyba 10 zł. to bedzie troche za dużo, nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

U nas ceny za rolkę 8zł sznurek a za siatkę 10zł sznurek i siatka właściciela presy takie ceny są od 2 lat


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ile brac za siew poznaniakiem 2,7m + Ursus C-330 ? I wogole jak kasowac od hektara czy od godziny?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

witam hcialbym sie dowiedziec ile dostaje kombajnista przy koszeniu kuku.... chodzi mi tu o samego kierowce bo kombajn nie moj tylko zatrudniony moghe byc jako kombajnista... ile sie cenic?? chodzi mi tu o najnowszego classa jesli wam to cos da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szefu2008    0

mam pytanko ile wołać za wywóz szamba meprozet 6000 L+u 1201 nie wiem czy od beczki czy na godzinę kasować proszę o szybką odpowiedź (przejazd około 0,5 km

ok 40 zł


oczywiscie c330 4512 zo58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
W te żniwa brałem 7zł. od belki+ sznurek usługobiorcy, ile brać za jedną bele z moją siatką ? Chyba 10 zł. to bedzie troche za dużo, nie ?
U nas ceny za rolkę 8zł sznurek a za siatkę 10zł sznurek i siatka właściciela presy takie ceny są od 2 lat

Znaczy się jedziesz do gościa prasować z własnym sznurkiem/siatką i kasujesz go 8PLN za bele słomy związaną sznurkiem a 10PLN przy siatce?

Pytam bo nie mam pomysłu co zrobić z pozostałymi 20hektarami słomy (bo aż tyle mi nie trzeba) a nie mam prasy (albo nając prasę i postawić w stóg niech stoi albo nie zdejmować szarpacza i sciąć).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@Nikita_Bennet

Tak z własnym sznurkiem 8zł a siatką 10zł za sztukę rolka 120x120

U nas niektórzy chcieli zarobić na rolkach i od 2 lat słoma leży na polu i nikt tego nie chce. Więc jak nie masz pewnego zbytu a w dodatku swojej prasy to lepiej nie odczepiaj szarpacza .Wydasz kasę na usługę,naukładasz rolek w stóg ,narobisz sie przy tym a później będziesz się martwił czym tą słomę rozwieźć po polu jak klienta nie trafisz.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

ile wziąźci za oranie w górach zetorem 8145 z 3skibowym pługiem i jak liczyci od hektara czy od godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

@ferdek1

U nas biorą podobnie ale sznurek i siatkę daje właściciel pola i najęcie się nie opłaci.

Jeśli miałbym prasować to rozegrałbym to tak żeby nie najmować prasy to raz, dwa to to, że w tym roku się już ktoś pytał (w zeszłym zresztą też) czy nie może zebrać słomy (ale trafił późno bo ostatnią działkę kosiliśmy) a trzy to to, że cała słoma od nas znajduje chętnego. Problemem nie jest sprzęt ale znalezienie czasu żeby to sprasować, zwieźć i ułożyć (a na głowie jest koszenie, wywózka tego co skoszone i zaraz orka).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@Nikita

u nas jeden gościu to sprzedaje w ten sposób że ten co odbiera to ma sobie sam sprasować i zabrać a on liczy tylko rolki i kasuje za ilość rolek zrobionych , czyli nic się przy tym nie napracuje a kasa spłynie tylko że nie wiem ile za taką rolkę sobie liczy


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Wiesz ale ja nie mogę sobie pozwolić na czekanie kiedy gość to sprzątnie :D

Jestem z PLN warmi i sorki ale klimat mam jaki mam i bardzo mało okresu wegetacyjnego - popatrz na terminy siewu np u mnie i w mazowieckiem lub przy południowej granicy z Niemcami i porównaj.

Jeśli miałbym sie bawić w zbiórkę słomy (co myślę z kumplem zrobić w przyszłym roku) to musimy sie uwinąć w 2-3 dni max ze sprzątnieciem z pola.

Gdyby mi nie zależało na szybkich uprawkach to słomę by sąsiedzi mi z pola zabierali ale co mi za interes jak słoma leży w kostkach 2 tygodnie na polu i nie moge wjechać w pole z uprawkami. Wiesz ja nie patrzę z punku widzenia rolnika jako kogoś kto ma zwierzaki i uprawy polowe tylko same uprawy polowe.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

Witam jaka jest cena za wykopanie buraków 1 ha Holmerem z pszystawką do lisci??


Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Ile trzeba krzyknąć za talerzowanie zestawem ciągnik 200KM + talerzówka 4,5m. Interesuje mnie cena za godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

witam kolegow w nowym roku. nowy rok to pewnie i nowe ceny usług. mamy zime to uważam za odpowiedni czas na mam nadzieje gorącą i owocna dyskusje na temat usług na rok 2010.

 

Może ktos powie że odnośnie cen żeby przeczytać sobie kilka stron do tyłu i już wszystko będzie wiadome ja uważam że może czas na drobne korekty?? bo np. akcyza na paliwo zwrosła o 16gr i pewnie to nie koniec zwrostu a może obniżki innych kosztów...

 

Ile według was powinna kosztować wiosenna orka ciągnikiem 120KM z pługiem 4-skibowym (4*45cm)??

 

 

Ile według was powinien kosztować siew ciągnikiem 120KM z siewnikiem 3m pneumatycznym Kverneland Accord DA


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co moge zaoferować narazie na ten rok to usługę beczką asenizacyjną 4300 za 20 zł od beczki dojazd do pola w tej cenie do 1km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

belowanie slomy pras zwijajaca i ciagnik 90 km ile to moze kosztowac?

jak sie liczy od bola czy od hektara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helmut    0

Ja od nowego sezonu będę miał nową prasę i zamierzam brać po 9 zł. od beli z moją siatką. Tyle powinno wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

9 zł za siatkę a za sznurek?? sznurek usługobiorcy...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helmut    0

W tamtym roku brałem po 7 ale w tym zamierzam robić tylko siatką. Jak odlicze vat od paliwa i od siatki to sporo na tym zarobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

uważaj na US !!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

wiemy wiemy my tylko teoretycznie gadamy o cenach


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Ja od nowego sezonu będę miał nową prasę i zamierzam brać po 9 zł. od beli z moją siatką. Tyle powinno wystarczyć.

 

 

Co?? 9 zł od beli z siatką??

My od dawna bierzemy po 10 zł za bele po sipmie oczywiście bez sznurka :)


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj