kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Taurus83    888

a ile wziąć za koszenie trawy na dwie kosiarki, łączna szerokość 3,75m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

to licz od hektara po powiedzmy 100 zl i bedzie dobrze dla ciebie i dla uslugobiorcy bo na godziny stawka mogla by byc przerazajaca hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Jakie stosujecie stawki przy robieniu oprysków, chodzi mi o opryskiwacz ciągany, ja jak prędzej brałem dla siebie usługę to płaciłem 35zł/ha ale zawsze brałem cały opryskiwacz i to nie jeden ( czyli cena hurtowa :P , jak zrobić gdy ktoś ma mniej np od 0.7 do 3-4 ha


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja to zawsze bralem 70 zl za opryskanie 2h, czyli za 400 litrowy opryskiwacz, musisz brac jednak za hektar i juz.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Tylko o to chodzi że lepiej u kogoś opryskać 10 ha niż jechać do kogoś na 1ha. Jeśli nie zależy Ci na pryskaniu takich małych powierzchni to po prostu machnij cenę zaporową i po kłopocie w tym roku z 50zł(bez różnicy czy to 0,2 czy 0,9ha)od działeczki a jak będą zamawiać to jeszcze podnieś :P . No chyba że takie usługi także chcesz wykonywać. No to wtedy stawka nie może odbiegać zbytnio od ceny oferowanej innym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Do mnie zadzwonił gośc żebym mu zasiał 1 ha QQ (jakieś 4 tyg. temu), zapytałem gdzie ( w dwie strony ponad 40 km) powiedziałem 500 zł i po temacie :P.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile można wziąć ze siane zestawem 4m (Ares + Vitasem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że pod 200/ha.

Ile brać za Kosa 3m + 16245?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Ja myślałem by brać tak 150zł/ha za sianie zestawem uprawowo-siewnym Kuhna, z opryskami to tak od 35 do 50zł/ha w zależności od powierzchni do oprysku, za siew nawozu myślę że ciut mniej niż za oprysk czyli ok 30zł/ha. Zastanawiam się ile brać za orkę Kuhnem 4 obrót zabezpieczenia hydrauliczne ( jeszcze go nie ma :P Za koszenie Pottingerem Novadisc 305 brałem w tamtym roku po 200zł/h ( wydajność w zależności od łąki do 3 ha), a za prasowanie siana czy słomy z moją siatką po 10 zł od beli. Podaję ceny usług robionych przeze mnie osobiście, ceny innych usług ustalane są nie przeze mnie np bizona.I jak z cenami, za duże, za małe????


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

za pierwsza usluge w tym roku prasowania sianokiszonki i owijania zaplacilem nastepujaco: prasowanko -8zl z siatka,owijanie 5zl ,folia moja kupiona po 240zl rolka... 50mm.Srednio Bela sianokiszonki wyszla mi okolo 23 zl.i mysle ze to bardzo dobra cena z tego co widze z powyzszych postow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

8 zł za zwinięcie beli z siatką to tanio,powiedzmy że wyjdzie z siatki ok 175 bel cena ok 360 to 2 zł kosztuje sama siatka.

Ja mam JD 550 i zastanawiam się ile brać? Ale za tą cene to chyba by mi się nie kalkulowało. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9
Napisano (edytowany)

"8 zł za zwinięcie beli z siatką to tanio,powiedzmy że wyjdzie z siatki ok 175 bel cena ok 360 to 2 zł kosztuje sama siatka.

Ja mam JD 550 i zastanawiam się ile brać? Ale za tą cene to chyba by mi się nie kalkulowało"

 

 

jak dlA mnie ktory korzysta z uslugi to cena super.a jak dla Ciebie wykonujacy usluge to wlasciwie tylko po kosztach by bylo.Ciesze ze tak tanio znalazlem usluge,a ze cena taka to moze wynika z tego,ze u nas duzo konkurencji jest:)

Edytowano przez rafffffff
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Bela beli nierówna, wole gościowi co robi sipmą classik z z7211 zapłacić po 7zł za bele niż typowi co lata z ciągnikiem 105km i bierze po 5zł bo te po 5zł to c 330 dzwiga bez problemu na długim kolcu, jak ktoś lata z sipmą ciągnikiem 100km na wom eco lub 1000 obr to u mnie nie zarobi, :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

hmm masz racje ale moje bele wazyly swoje napewno tak 700kg mialy jak nie lepiej.fakt dzwigalem je c360 ale mam zalozoną orginalna pompe zetorowska i w dodatku niektore musialem dzwigac przez bieg niezalezny,takze co do beli zbicia jestem spokojny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

@Ferdek

Ale mógł byś to troszkę rozwinąć? Takie zdanie masz o każdym zestawie z ciągnikiem + - 100KM? Czy po prostu w waszej okolicy jest taki jeden zestaw i do niego się odnosisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

@kat

Bela beli nierówna, wole gościowi co robi sipmą classik z z7211 zapłacić po 7zł za bele niż typowi co lata z ciągnikiem 105km i bierze po 5zł bo te po 5zł to c 330 dzwiga bez problemu na długim kolcu, jak ktoś lata z sipmą ciągnikiem 100km na wom eco lub 1000 obr to u mnie nie zarobi, :P

 

chodziło mu o ten konkretny przypadek, o to że ten zetorem7211 robi dużo lepsze za 7zł, niż ten większym ciągnikiem za 5zł. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
@Ferdek

Ale mógł byś to troszkę rozwinąć? Takie zdanie masz o każdym zestawie z ciągnikiem + - 100KM? Czy po prostu w waszej okolicy jest taki jeden zestaw i do niego się odnosisz?

W okolicy jest kilka zestwów z ciągnikami 100km np. r4 105 +sipma clasik, forterra+sip clasic, mf 3095+crone kr125, r4 + metalfach itd, każdy tłumaczy się że nie może mocniej zbijać bo zarz urwie coś w prasie a za to niby szybciej jeździ, ale i tak najlepsze bele robi 7211 który czasem i się przydusi lub 4512 i tak najtaniej wychodzi, fakt na "mokre" łąki musze zamiawać duży ciągnik z prasą ale wole kożystać z zestawów z małymi ciągnikami,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Ile brać za Kosa 3m + 16245?

 

ktos odpowie? 200zł/h wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

No to coś wkręcają. Ja tam w Farme II pcham ile wejdzie i nic nie urwałem. Przecież od czego są bezpieczniki w prasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Po prostu oszukują was z tymi dużymi ciągnikami albo nie umieją jeździć. przecież mocniejszy powinien lepiej zbić o ile będzie jeździć z małymi prędkościami a nie 8-10 km/h i cieszą się z wydajności. Ja mtz82ts + class 46 to przy porządnym wałku to tak koło 4,5km/h a w marnych to do 6 km/h i żadna 60 nie da rady podnieść no chyba że na belce bezpośrednio i to ledwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

ja mam prase walcowa metal fach i ciagnik do niej 80km NHTD jak zbijam bo kiszonkie to "czuje na ciagniku opor" i wiem ze jest zbita jak trzeba. i od pieciu lat tak zbijam i nikt sie nie skarzyl ze sie jakas bela zepsula (bez dodawania zadnych "polepszaczy") i prasa lak nowka nic mi sie nie urwalo a nic nie popsulo a rocznie robie troche tych bel

pozdrowianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ile bierzecie za produkcje sianokiszonki (mój sznurek i folia) razem z owijaniem?? bele 120x120. Interesuje mnie cena za szt owijaną na polu. Oraz ile zł doliczyć do każdej beli gdy będzie trzeba zwozić do domu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

my z dowiezieniem na miejsce bierzemy ok 45zł - to zależy ile bel i jak daleko trzeba wozić. Ty możesz te 8 złotych za dowózkę odliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj