kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wacek21    35

U nas za siew QQ biora 80-100 zl/ha

A za kombajnowanie 250 bez sieczkarni a 260 z sieczkarnia ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Jakiś czas temu mojej ciotce uprawiłem kawałek pola i zasiałem jęczmień (własny) i policzyłem 120 złociszy za godzinę pracy i 50 kg. Dziś przyśła do mnie i jej powiedziałem ile za usługę to delikatnie mówąc mnie wyśmiała, że tak drogo. Powiedziała, że zapłaci mi 70 zł. B) Sam nie wiem co już o tym myśleć, prócz tego , że mnie wkurzyła to wiecej nie jadę na usługi typu p......e zagonki. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Siew kukurydzy siewnikiem Maschio Gaspadro chyba 1 zł za ar

ja za wywóz beczkowozem o pojemności 2500 litrów ciągnikiem ursus c-330 biorę np od sąsiadki za jedna beczkę 10 zł bo wywożę jej na pole oddalone 100 metrow a tak to zależnie od ilości beczek jak gdzieś droga około kilometra to za 5 do 10 beczkę biorę około 8-9 zł wszytko zależny od warunków


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie a ile bierzecie za 1ha ciecia trawy rotacyjna


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Rotacyjna to podobnie jak prasa. Około 130zł/h. Lepiej na godziny bo nigdy nie wiesz jakie dziury trzeba będzie kosić.

Cena dotyczy się zestawu Ursus C-355 + rotacyjna 1,65m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ile bedizecie brali za belowanie siana, slomy i sianokiszonki??? Za samo belowanie bez sznurka itp. No i ile za owijarke??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koyot23    1

koszenie zboza bizon 300zl/h -- 320zl/h z rozdrabniaczem

prasa kostka 140-150zl/h

prasa zwijajaca 7-8zl sloma,siano --12zl zielonka

owijarka 5zl bela

orka 4x45cm 200zl/h

brona talezowa 3m 200zl/h

koszenie kukurydzy 500zl/h sama sieczkarnia, 900zl sieczkarnia +2 ciagniki z rozrzutnikami + ciagnik do ugniatania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Hmm, u nas to tak będe brał, Bodajrze bizon bez zmian, czyli 240 za ha ( Z056 ) prasa rolująca bela 120 x 120 5,5 zł od beli, większe obliczam od objętości beli w słome i porównuje do objętości beli 120 x 120 cena wychdzi jaka wychodzi, może trohe rabatu z racji mniejszych postojów na polu ;) Sianokiszonka w beli 120 x 120 6 zł, owijanie 5 zł bela. I teraz się zastanawiam ile brać za przetrząsanie przetrząsaczem czterokaruzelowym KUHN o szerokości 5,2 m z MF 255, myśle że tak 60 zł ha, bo jak na godziny to by wyszło z 200 zł, średnio ha na 15 - 20 min, zalerzy jak i co :D Oprócz tego ile brać za komplet, czyli zgrabianie zgrabiarką karuzeową, prasowanie prasą zmiennokomorową JD, transport na miejsce składowania , załadunek dwa razy ( na owijarke, i na przyczepe na polu ) do tego dochodzi owijanie ?? Jak myślicie ile brać za taki kompleks, aby nie musiał się rolnik o nic martwić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

za presowanie kostką zestaw ursus 912 i prasa z 224 będe kasował 110zł za godzina

za bele robione prasą simpma+ursus 1634 będe kasował 8zł, za bele

orka 5*40cm + urus 1634 około 200zł na godzine

siew agregatem 3m 140zł ha

zbiór zboża kombajnem DF M36.40 8 cylindów heder 5.20 1ha=35-45minut zbiornik 3t, około 290-300zł


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelo    0

Ja biore za siew zboza pnełmatycznym siewnikiem gaspardo na bronie aktywnej maschio 3m 240zl/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

byłem z kółku wczoraj i tak zerknołem na ceny w tym roku

prasa kostkująca 200zł/h :)

siew kuku 4-rzędy 170zł/h

krone 1800 13zł/ balot

zaśmiałem się do kierownika i mówie kto was weźmnie za taką cenę ;):):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zvrek    1

U nas jest tak:

Orka 80zł godz

Prasa 45-100zł

Kombajn(bizon) 200zł/h i 230zł/h z sieczkarnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

Ja płaciłem siew kukurydzy siewnikiem MONOSEM 4 rzędy z posiewaniem nawozu po 120zł/ha. A za zrobienie beli 120x120 sianokiszonki +owinięcie wołają 40zł(sznurek i folia tego co ma sprzęt). Szok!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

w żniwa 300zł/godz 4m heder

orka 230zł/ha

prasa kostka 150zł/godz

siew agregatem zboża 150za ha ale mało jest usług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

W mojej okolicy wszyscy podaja za owijanie sama cene bez wliczonej folii, za owiniecie kulki chca od 7-12 zl, za zbelowanie slomy i siana od 8-13 zl, za sianokiszonke 10-16 zl.

Ja wtym roku bede cenil nastepujaco:

- belowanie slomy i siana 12 zl, sianokiszonka 15 zl i sznurek tego u kogo robie,

- 1 godzinka kosiarki 1,65 i MTZ- 150 zl,

- zwiezienie i ułożenie bel, 5 zł sztuka,

- orka 200 zł godzinka,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

u nas w okolicy za siew pneumatem 4 rzędowym z podsiewaczem kongskilde 100 zł/h

za zestaw tj. prasowanie zmiennokomorowa ferraboli z nożami i traktorem 130 km, załaunkiem na przyczepy i potem na owijarkę teleskopówką manitu i owijanie na miejscu biorą 30 zł od belki ale są wykonane bardzo dokładnie, wszytskie maszyny w tym cyklu są prawie nowe ( najstarszy ciągnik 130 km jest z 2004 roku)

kombajn zbożowy 240 (bizon)

kostka 110-120 ( sipma i mf 255)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Maciek to darmo robisz.

Kostka+c360 120zł/h

Kosiarka 1,65+c360 100zł/h

80KM w pługu agregacie gruberze 140zł/h

Bela 120x120 8zł słoma 10-12zielonka

Owijanie 7-10zł bela

Full opcja czyli prasowanie owijanie i załadunek od 25zł jak owija sie na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj