kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Ferdek07    75

jak miałbym za koste po 150zł płacic to ja już woleuczepic starą przyczepe zbierającą i wypchac sterte pociąga, mniej się narobie jak przy zwozeniu kostki i jeszczekupa kasy mi zstanie.

 

kombajn u nas byl po 240zł oficjalnie a nieoficjalnie po 220 zł bo jest ogromna konkurencja a z roku na rok coraz więcej kombajnów

 

ps. po ile berze się za talerzówkę 2,8m z ciagnikiem 80km, np. za talerzowanie ścierniska a ile za talerzowanie łąki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

My za taką samą talerzówkę i traktor tez 80KM bierzemy 120zł/godz...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Ferdek to macie dobrze z tym koszeniem u nas było w tamtym roku 230-240 a w tym 270 za bizona .Tylko że sąsiada bierzemy ,ale w tamtym roku marudził (3-4 dni spóżnienia ) a w tym sam przyjeżdżał prawie ,Tylko że w tym roku odeszło mu ze 20 ha i w tamtym roku lataliśmy szukać kombajnu .A drugi bizon podobno słabo kosi ,kombajnista se leci,trzeci to stare volvo 3 m i się sypie a operator nie ma zbytnio też czasu,no i jescze na wiosce coraz częściej kręci się class z drugiej wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

widzicie ja za kombajn placilem na poczatku 350zl od ha - tyle mi kazal gosc od NH, DF i JD, końcóke jak dokaszał mi gosc bizonem to chciał 300zl/h a 2.5ha kosił 6 godzin, dlatego mam tego po dziurki w nosie i powoli szukam kombajnu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

NH TC56-300 zł/ha


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
2.5ha kosił 6 godzin

to jak on jechał?? na 1/3 kosy??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

na cała kose - problem z tym, ze miałem "lekko" powalone - czytaj górna warstwa zboża i słomy była na jakies 5-8cm nad ziemia, a ze pszenica sypała 8ton to 20ton kosił 3ha wiec nie jakos tak bardzo tragicznie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

Unas sasiad bierze po 350zł/h z sieczkarnią i bez i jak narazie jest on najdroższy w okolicy ale jeszce niewidziałem żeby stał(oczywiscie jak pada deszcz to stoi) a facet medionem 310 bierze 600zł/h co wychodzi jakies 300zł/ha


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No to u mnie za godzinę Bizonem bierzemy 220-240. Zależy czy z sieczkarnią czy bez. ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

My za claasa dominatora 66 braliśmy 270zł za godzinę sieczenia bez rozdrabniacza W godzinie hektar zboża w dobrym kawałku kłade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

ile brać za godzinę ursusem c330 i prasą Fortschnit K442/1 i z moim sznurkiem jest tego 1ha dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

widzę że kolega ma taką samą prasę jak moja ;) ;) ja w tym roku brałem na godzinę 80-90 złoty, ale sznurek tego co prasuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

zgłosił sie do mnie koleś z ofertą czy bym mu zaorał 2ha. Ile mam mu za to zaśpiewać?? ciągnik to ursus -360 i pług uni 3*35 .


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

W tym sezonie braliśmy bizonem super 260/godz z sieczkarnia i 240/godz bez sieczkarni, z możliwością rabatu przy większej ilości ;)


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Potrzebuję orientacyjnej ceny za usługę transportu - zwożenie kukurydzy na pryzmę, ciągnik 95KM + przyczepa 21m^3 (może być jakiekolwiek odniesienie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

może paliwo razy 3???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

@miasek 20zł od przyczepy ? Myślę, ze nie było by najgorzej


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

@mirasek 50-60zł/h ?

U mnie przy wywózce ziemi spod koparki w sposób ciągły takie są ceny.. ale ziemia to nie kuku ;]

JA za wożenie spod mini koparki(2 kursy wywrotką po 5t na godzine-2x ok 5 ton) ustaliłem cene na wysokości 30zł/h(ciągnik 50km i przyczepa 4m^3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Przeliczam to co zaproponowaliście i wychodzi całkiem podobnie, z dużą tolerancją ;) Praca będzie raczej ciągła, ciągnik ma co targać ale ok. 60% czasu to jazda obok sieczkarni, pewnie obróce ze 3 razy w ciagu godziny...

 

Nie zależy mi żeby zedrzeć z kolegi ale też nie chce mu robić prezentów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dopiero w czwartek będe wiedział ;) Narazie zaproponuje koledze te trzy formy rozliczania i niech sobie wybierze którą chce, jak wyjdzie tak wyjdzie, płakał nie będe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj