kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sebe1033    397

po co kupować ciągnik i resztę przecierz jest :D;) ,Nie no dobra .

Źle zrozumiales chodzi mi że ta stawka za ha jest nierówna co powiesz na taki kawałek: pole 5 ha 0,5 km dlugości równe i prostokąt

a co na taki 5 ha ,górki strome ,25 słupów ,2 stawki i do tego w kształcie klepsydry

I w obu przypadkach stawka za ha taka sama będzie?

A nie powiedzialeś ile zrobisz w godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w tym roku za koszenie Bizonem Z056 Super brali wszyscy po 300 zł/h z sieczkarnią, tylko ze wydajność była różna, bo jeden robił ha w 50-60 min a drugi w 100 min.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
po co kupować ciągnik i resztę przecierz jest :);) ,Nie no dobra .

Źle zrozumiales chodzi mi że ta stawka za ha jest nierówna co powiesz na taki kawałek: pole 5 ha 0,5 km dlugości równe i prostokąt

a co na taki 5 ha ,górki strome ,25 słupów ,2 stawki i do tego w kształcie klepsydry

I w obu przypadkach stawka za ha taka sama będzie?

A nie powiedzialeś ile zrobisz w godz

oczywiscie ze stawka bedzie rózna :D

ale nie moge poki co gosciowi powiedziec na godziny bo kompletnie nie znam sprzetu skoro mam zestaw uprawowo siewny od wiosny?

nawet jak ktos przyjezdzal do mnie kombajnem kosic i bral od ha to stawka była srednia, bo mam kawalek 92ary, mam 1,10 - w duzym klinie a mam tez łan 11ha, pole długie na 800-900m ze koles nie mogl objezdzac kombajnem do okoła bo mu miejsca w zbiorniku brakowało :)

był kawałek idealnie stojacy, był taki jak po walcu, no ale wiadomo wszystko mozna usrednic - trzeba tylko chciec.

teraz jak wiem co moge z plugiem czy z talerzówka to spokojnie moge brac na godziny, bo wiem ze na duzym kawałku z palcem w nosie zrobie 2.5ha na godz, a na małym kawałku to blisko 1ha na godzine - takie uroki sprzetu ciaganego :D

 

wracajac do tematu - wez pod uwage ze ciągnik sie zuzywa - nawet jak nie musisz go kupic bo juz masz to za jakis czas bedziesz go musiał remontowac, wymienic olej, opony i cala mase innych rzeczy a to kosztuje


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Claas Medion 310 - 400 zł za hektar

Ursus 12XX + Metal - Fach 562 - 6 zł za balot

Ursus C-360 i Sipma Z-224/1 - 130 zł za godzinę

Ursus 12XX i Claas Rollant 62 - 10 za balot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

yacenty z tym ciągnikiem żartowałem

a stawka za ha mi nie pasuje musi byc zależna od sytuacji na polu np w tym roku będzie trzeba negocjować albo nie puszczać na całe pole sieczkarni .No bo w tym roku z kukurydzą słabo na 2 ha 0,5 niema znaczy dopiero w lipcu po deszczach zaczeła wychodzić ;) i w tej chwili w tym miejscu ma 0,5 m wysokości no i oczywiście towarzystwo chwastów .Tych ostatnich nic nie rusza (znaczy susza) może by je uprawiać tylko które i na co?

Tagże w tamtym roku stawka na ha była dobra bo plon dobry a w tym na pewno większa będzie a roboty mniej będą mieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

ja biore za koszenie bizonem z0-58 350zł/ha ,a z sieczkarnia 370zl/ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

To u nas nie tak źle z sieczkarnią 310zł/h chyba a normalnie 250zł


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Orientuje się ktoś może jakie są obecnie ceny wykopania stawu? Ile musiałbym mniej wiecej zapłacić za taki 15x15m i głębokość ok. 3,5m? Wiem, że to zależy od sprzętu jaki się wynajmie itp. ale chodzi mi o przybliżone koszty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

2 lata temu godzina pracy Waryńskiego(linowa, duża łyżka ok 1 m szer.) kosztowała 80 zł, teraz pewnie ok 100 zł.

Koparka gąsienicowa CAT(łyżka ponad 1 m szerokości) bierze 150 zł za godzinę, bardzo wydajna maszyna(dwa Mercedesy Actross nie nadążają na krótkiej trasie).

Jeśli warunki pozwalają to bierz koparkę hydrauliczną, powinno wyjść taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ja cyklopem biorę 10 zł od 3,5 tonowe, a 15 zł od tandema 6 tonowego za ładowanie ;) tylko jak ładujesz turem to spalisz więcej paliwa, więc stawkę musisz większą wziąść i uzaleznioną od wielkości rorzutnika lub przyczepy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a czemu to z turem więcej spali? Cyklop weżmie 450 kg a Zetor z turem ile ?

u nas za ładowanie cyklopem 3,5 t rozrzutnika 15 zł w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Kombajn ziemniaczany (podobny do anki) 200 zl 1h

Koszenie kosiarka 165 cm 160 zl 1h

Prasa sipma (kostka) 200 zl 1h

Orka 2 skibowy Plug +c360 160 zl 1h

brony kultywator talerzowka itp jak orka

Kombajn zbozowy kosa 3m 200 zl 1h

 

 

Prasa nie moja ale w rodzinie jest

 

 

Jak ktos przychodzi to odrazu mowie ten cennik i ze jak mniej to nawet nie ide po kluczyk do c360 i jakos nikt nie narzeka a jak komus niepasuje to mowie niech idzie do kogos innego albo niech sobie szprzet kupi i koniec gadki nieoszukujmy sie ropa droga smary nietanie a niedaj Boze czesci ;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

@kombinator18 ja mam ceny prawie przez pół a jeszcze sie ludzie krzywią, mam znajomego co jeździ farmtrakiem 70 i wysyłam tych co sie krzywili strasznie poprzednim razem do niego, i są śmieszne akcje-koszenie kosiarką 1,8m- 30minut - 150 zł; orka 20 minut na 3 skiby- 120zł; transport na ogleglość ok 3km (cieżki ładunek i górki i zły wjazd)- 150zł itd..

Facet jeździ w firmie i wcale mu nie zalezy na takiej 'drobnicy' i mnie namawia żeby ludzi przysyłac do niego bo wie że pierwszy i ostatni raz przyjdą ale tweirdzi że ludzi trzeba wyprostować..

W mojej okolicy są same małe kawałki, dużo pól jest niemal kwadratowych, kilka arów orania może zajac nawet godzine; a ludzie patrząc na to ile sie zrobiło krzyczą że dużo, albo krzywią się że między drzewkami nie wykoszone mają w ogrodzie- nerwowy 'zawód' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

kombinator chyba przekombinowałeś z tymi cenami ;)

 

2 dni temu facetowi ciołem rotacyjno (jego kosiarka sie popsuła jak ciął) i wziąłem 100zł/h


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Tylko wam niepowiedzialem ze na 2 wioski jeden kombajn ziemniaczany a innego szprzetu jest malo tylko u nas niema typowych rolnikow ziemniakow 10arow

laka to tylko by doplaty dostac albo by nie roslo bo dziadek by zawalu dostal :D 20 krow na kilka wiosek i tak dalej kminicie teraz?????

a na brak klientow nienarzekam ;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

my za koszenie BIZONE suprem bierzemy 250 z sieczkarnia a bez jakieś 20 zł mniej ...a powiedzcie mi ile by brać za godzinę orania MFem z UG tur vario 4(ażur)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ile zorzesz za godzine? ja mysle ze tak kolo 150zl za godzine mozna krzyczec


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

u nas na wiosce kombajnowanie bizonem 4.2m 300zl/godz, 320zl/godz (z sieczkarnia),

prasa sipma (kostka) 150zl/godz.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@yacenty my mamy ziemie objęte w ONW... wiec chyba 150 za godzinę to mało;/ a praca z agregatem ścierniskowym 2,6 do tego ciągnik 105 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj