kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JacekNH    0

Temat brzmi: Ceny Usług !!!!!!. Trzymajcie się tematu.

 

Ja za koszenie biorę 350 zł za 1 ha pszenicy, 370 zł za 1 ha rzepaku. Skoszenie 1 ha średnio (samo paliwo) kosztuje mnie około 90 zł (zaokrąglam), kupę pięniedzy wziął serwis za przegląd, durny pasek od napędu kosy dolnej do stołu kosztował 80 zł.

 

Za darmo nie będę kosił. Jak się nie podoba niech najmują padliny 25 letnie. Niech tam szukają oszczędności. Lepiej żeby mój na podwórku stał niż nabijał mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger
Temat brzmi: Ceny Usług !!!!!!. Trzymajcie się tematu.

 

Ja za koszenie biorę 350 zł za 1 ha pszenicy, 370 zł za 1 ha rzepaku. Skoszenie 1 ha średnio (samo paliwo) kosztuje mnie około 90 zł (zaokrąglam), kupę pięniedzy wziął serwis za przegląd, durny pasek od napędu kosy dolnej do stołu kosztował 80 zł.

 

Za darmo nie będę kosił. Jak się nie podoba niech najmują padliny 25 letnie. Niech tam szukają oszczędności. Lepiej żeby mój na podwórku stał niż nabijał mth.

No wreszcie ktoś się pojawił kto myśli tak jak ja, ceny jak najbardziej prawidlowe 350zł nowym kombajnem to minimalna cena jaką powinien zapłacić za hektar!!,

Dokładnie się z tobą zgadzam lepiej żeby kombajn stał niż komuś miał kosić za półdarmo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

A jak myślicie ile powinienem wziąć od hektara bądz na godzine za koszenie claasem jaguarem 690? Słyszałem ze cena kształtuje sie w granicach 400-460zł, ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Ceny za sieczkarnię woj. lubelskie:

trawa - 200 zł/ha bez paliwa /350 z paliwem/

kukurydza - 300 zł/ha bez paliwa /500 z paliwem/

Ceny przy dużych powierzchniach.


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

Cześć kupiłem sobie kombajn mf 206 2,6m i nie wiem po ile mam cennic godzinę moich usług mogli byście dać mi jakieś konkretne propozycje


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

A skad jestes jesli mozna wiedziec???Bo ja jak mialem protectora (2,6) to bralem 140zl za godzine.

Teraz mam nowke kombajn to piernicze te koszenie po zarobkach. Wogole przy tych cenach ropy i czesci to sie nie oplaca kosic na zarobek- dobrze jest jak wszystko ladnie chodzi, ale jak cos siadzie to wtedy jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

Jestem z okolic Ostrołęki woj. mazowieckie tak myślałem czy po 160zł brać ale czy to nie będzie za mało ach ta ropa!!!!!


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meteorek91    1

Dla mnie nie opłaca się kupować nowego lub starszego Bizona bo mi się nie spłaci bo w okolicy jest ich ok. 10. Najprędzej opłaciło by mi się prasować słome w mojej wsi bo jest ich z 6,7 w dalszych okolicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

My w tym roku za NH 8070 z 5.2 m hederem bierzemy po 300-320 zł za hektar w zaleznosci od jakosci pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aiverson    0

ile hektarów, ewentualnie godzin wykosicie (na usługach) w sezonie??? i jakim kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

U nas planowane jest około 500 hektarów, dwoma bizonami ZO56 :P:D

 

U nas w SKR cena na ten rok za kombajnowanie to 280 zł za godzine + Vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Cena ZO56 na 1h to 300zł z sieczkarnia.

Dlaczego słysze opinie ze bizony sa dziurawe,jak ktos dba i remontuje to nigdzie nie gubi. Zachodnie tez maja swoje lata i sytuacja jest taka sama. Czasem mysle ze wiekszosc forumowiczów to dzieciaki ktore nie maja co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

U nas jak to w SKR prasa połowe co kombajn więc prasowanie my to 150zł/godz a koszenie MDW E514 to poniżej 300zł/godz nie będzie


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

Nie wiem czy w dobrym temacie pisze ale mam pytanko. Ile za godzine dostaje u was traktorzysta?? Bo znajomy by jakiegos szukal ale nie wie ile mu za h placic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

mysle ze tak 6 zl na godz 10 godz = 60 zl


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Za 6zł/h to ciężko by było kogoś znaleźć. My kilka lat temu traktorzyście płaciliśmy 10zł/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Mojej kolezanki tata potrzebuje na zniwa 16-tu traktorzystów i 4 kombajnistów, traktorzysta dostaje 18zł/godz a kombajnista 20zł/godz, 4 kosi 4 prasuje, 8 zwozi, 4 odwozi zboże, no i jednego na tira co zboże zawiesie na sprzedaż, no a mechanik co u mnie władka i inne robi dobry nasz znajomy, mówi że on dostaje takiego większego busa z częściami i jeździ jak coś się rozsypie ale mówi że ma takiego pecha że jak jedna prasa się rozwali, to gdzie indziej kombajn a jescze gdzieś ciągnik więc wtedy zapierdziela ale mówi że ma wszystkie łożyska jakie w Agromi mają igły do prasy dużej kostki wszystkie części a ma 2000zł na miesiąc


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

to jakies u was sa ludzie bogate bo u mnie to max co moga dac to 9 za godz dla traktorzysty


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj