kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hinco    1
100km to ok 3 godziny jazdy trzeba przyjąć a ze spalaniem to zależy jakim ciągnikiem i co ciągasz

pisalem 5211+ wywrotka 4-5t+ górki i ładunku od 1 do 5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ile brać za robienie sianokiszonki razem z owijaniem (sznurek i folia moja) ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
pisalem 5211+ wywrotka 4-5t+ górki i ładunku od 1 do 5t

ok wiem

a co do ceny to chyba tak jak wcześniej pisałeś te 100zł za godzinę bo to wyjdzie na te 100km te 300zł czyli 3 zł na km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

U nas siał kukurydze po 90zł/na hektar <_< ale on w niektóre dni obsiewał do 26-27 hektarów <_<


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jakim siewnikiem? Pewnie nadrabiał prędkością, albo siewnik bez nawozu i redliczkowy zamiast talerzowy Jesli jeździł powyżej 8 km/h to juz duży błąd. :angry:

Za 90 zł/ha to niech mój siewnik stoi w garażu <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

mam pytanie czy podnieśliście cenę usług wraz ze wzrostem ceny paliwa???

jeśli tak to o ile procent??


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
mam pytanie czy podnieśliście cenę usług wraz ze wzrostem ceny paliwa???

jeśli tak to o ile procent??

ja sie podniosłem o cene paliwa nic więcej, chociaz w tamtym roku jeździłem ciapkiem a teraz 5211 i ze stawką godzinną jest zupełnie rózna historia to mając spisane ceny od konkretnych kawałkow średnio o ok 10% sie podniosłem. W tamtym roku płaciłem za litr ON 3,70 pamietam jak dziś na początku roku a teraz bede sie tankował po 4,65zł za litr.. porażka z tym paliwem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

najgorzej nie mieć swojego siewnika do kukurydzy. Przyjedzie taki popiernicza po polu a potem wychodzi 10 tys mnije niz powinno i jeszcze jakieś pieniądze za to chce. Skoro ja najmuje siewnik i ustalam ile siejemy + granice błędu to tak powinno byc a nie teraz ide po polu i szukam kukurydzy


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
najgorzej nie mieć swojego siewnika do kukurydzy. Przyjedzie taki popiernicza po polu a potem wychodzi 10 tys mnije niz powinno i jeszcze jakieś pieniądze za to chce. Skoro ja najmuje siewnik i ustalam ile siejemy + granice błędu to tak powinno byc a nie teraz ide po polu i szukam kukurydzy

 

Wszystko fajnie tylko jak polską odmianę siejesz to właśnie ma takie wschody że pożal Boże.

 

U mnie Pionierem sieje idealnie a polskimi np Sanem jak zasiałem to już nie ma takiej wschodowości, może te 80 % :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja dzis za 10 minut pryskania owsa wziolem 30 zl jak myslicie drogo??????


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
a ile wziąć za zbieranie kiszonki przyczepa samozbierającą claas quantum4700p??

 

 

250zł/ha - cena z ostatnich lat

 

 

Wypożyczenie przyczepy w firmie Asprim kosztuje ok. 100zł/ha - własny ciągnik do tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jeżdżąc na hektary można sie nacią. Bo nigdy nie wiadomo ile masy będzie do przywiezienia z 1ha i dużo zależy jak daleko będziesz jeździł <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollek    0
najgorzej nie mieć swojego siewnika do kukurydzy. Przyjedzie taki popiernicza po polu a potem wychodzi 10 tys mnije niz powinno i jeszcze jakieś pieniądze za to chce. Skoro ja najmuje siewnik i ustalam ile siejemy + granice błędu to tak powinno byc a nie teraz ide po polu i szukam kukurydzy

co do siewu kukurydzy to musisz wiedziec iż zasianie to tylko 1/5 sukcesu.reszta zależy od klasy gleby,odmiany ,ilosci opadów i słońca,nawożenia,przedplonu i WLASCIWEJ uprawy gleby.

co roku sieję usługowo ok150 ha i to co widzę na polach.swiadczy tylko o gospodarzu.

sieję w elegancko uprawioną ziemie z zimową orką a także w świeżo 'uprawioną' gruberem orkę na oborniku.a efekty niestety widac potem.a co do ilości siewu to zawsze się pytam ile ktoś chce mieć zasiano :od115tyś do 65tyś nasion.a odmian to polecam zwykłe polskie na kiszonkę i lg2244,2243,2232, nk(veritis)na ziarno.

 

co do ceny usługi przyczepą samozbierającą to w okolicy biorą 300zł/ha poetinger profi2.sądzę iż to optymalna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Jak w tym roku usługi z presowanie ile za balot jaki rozmiar 120x120 150x120 175x120 otrzywiście cana z sznurkiem i bez i to samo z siatką proszę o wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ja dzisiaj pojade po 6 zł - prasowanie 120x120 ( sznurek klienta ) , z sznurkiem to po 7 zł , a za owijanie beli sianokiszonki to 6 zł ( folia klienta ) , a z folią to chyba 17-18zł za bele ( nikt tak nie chciał )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7
Ja dzisiaj pojade po 6 zł - prasowanie 120x120 ( sznurek klienta ) , z sznurkiem to po 7 zł , a za owijanie beli sianokiszonki to 6 zł ( folia klienta ) , a z folią to chyba 17-18zł za bele ( nikt tak nie chciał )

To tanio u nas taka impreza gdzie do niczego sie nie dotykasz i nie kupujesz żadnego sznurka i folii to 35 zł od beli chcą ja biorę różnie bo właściwie do obcych na usługi praktycznie nie jeżdżę... Ceny z tamtego roku...


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2
To tanio u nas taka impreza gdzie do niczego sie nie dotykasz i nie kupujesz żadnego sznurka i folii to 35 zł od beli chcą ja biorę różnie bo właściwie do obcych na usługi praktycznie nie jeżdżę... Ceny z tamtego roku...

To u Ciebie po ile kasują ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Jak ode mnie kasują przecież mam swoja belarkę itd. ja biorę za sprasowanie i owiniecie(bez swojego sznurka i folii) 25 zł ( w tamtym roku) a jeżeli sznurek i fola moja to tak jak pisałem 35 zł. w tym roku to nie wiem czy drożej nie będzie.


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2
Jak ode mnie kasują przecież mam swoja belarkę itd. ja biorę za sprasowanie i owiniecie(bez swojego sznurka i folii) 25 zł ( w tamtym roku) a jeżeli sznurek i fola moja to tak jak pisałem 35 zł. w tym roku to nie wiem czy drożej nie będzie.

nio oki a za słome ile nierzesz od balota si siano i jakie rozmiary balota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Śmiało 120zł/h. A nawet i więcej bo tyle w zeszłym roku braliśmy :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj