kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
corrado    401

Ile mam sobie liczyc za cięcie kombajnem Consul? Bo w tym roku brałem po 200 bez cięcia słomy i 220 z cięciem. Miałem tyle klientów ze przez 2 tygodnie prawie nie gasiłem silnika :rolleyes: , teraz zastanawiam się czy może brałem tak tanio??? Bo przeciesz na okolicy nie jestem jedynym który mam kombajn.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

U nas prasa rolujaca to ceny sa w granicach od 85 zl/h do 110 zl/h. Zalezy od tego jaka prasa,ile hektarow i kiedy platnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U nas za prasę rolującą kasuje sie od balotu po 8 zł za słome i siano a sianokiszonka to po 15 z owinieciem a po 20 z załadunkiem na przyczepe


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

a ile kosztuje uslugowy zior przyczepa samozbjerajaca u was sianokiszonki? ( ilu tonowe te przyczepki i czy razem z ugniataniem?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Ile mam sobie liczyc za cięcie kombajnem Consul? Bo w tym roku brałem po 200 bez cięcia słomy i 220 z cięciem. Miałem tyle klientów ze przez 2 tygodnie prawie nie gasiłem silnika :rolleyes: , teraz zastanawiam się czy może brałem tak tanio??? Bo przeciesz na okolicy nie jestem jedynym który mam kombajn.

To drogo ja Bizonem z sieczkarnią brałem 200zł/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
a ile kosztuje uslugowy zior przyczepa samozbjerajaca u was sianokiszonki? ( ilu tonowe te przyczepki i czy razem z ugniataniem?)

ja miałem wynając tako usługr to powiedział mi 100zł/h. Pronar 82 a przyczepa krone (nie znam pojemności ale nie taka wielka)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

a jak myslicie oplacalo bys ie smigac na uslugach ttakim sprzetem ? (belarus 952.2 90koni + 6tonowa samozbjerajaca?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Panowie przeczytałem cały temat ale nie znalazłem odpowiedzi ile średnio zaorzecie przez 1 godz?

 

Więc zapytam ile bierzecie za orke na 1 godz i ile średnio w tym czasie zaorzecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Panowie przeczytałem cały temat ale nie znalazłem odpowiedzi ile średnio zaorzecie przez 1 godz?

 

Więc zapytam ile bierzecie za orke na 1 godz i ile średnio w tym czasie zaorzecie?

 

Moim zdaniem zależy jakim ciągnikiem i jakim pługiem się orze... :D

 

Więc napisz jaki masz zestaw (tzn. ciągnik i pług)...

 

POZDRAWIAM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Pytam ogólnie jak to średnio wygląda, u nas członkowie grupy warzywniczej czy sadowniczej mają orke po 100 lub 120zł za 1 godz, orka Johnem 6620 z obrotówką unii 4x40 i podobno ok 1ha/1godz robi.

Ja mam zamiar robić Fendtem 514 + Ibis 4x48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jeszcze dużo zależy od ziemi i wymiarów działki. Bo jak by mieli orać 2ha w kwadracie to na pewno nie osiągną takiej wydajności ;) .

Jesienią brałem 160zł/ha i na dłuższych działkach 1ha orałem szybciej niż 1h ciągnikiem Valtra N111 i IBIS 4x48.

Jak ceny ropy się tak utrzymają to od wiosny będę chyba brał koło 200zł/ha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

przy takich cenach mat. eksploatacyjnych to chyba trzeba brać więcej w porównaniu do np. ceny 1 t pszenicy?!!

za orkę zimową 250zł/h/ha w myśl że 1ha zaorzesz w 1 h


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie nie orietujecie sie ile biora za godzine usługi ładowarka lub turem???


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

My w kurniku jak ładujemy usługowo c330 z turem to bierzemy ok. 50-60zł/h zależy od kogo.

 

Pozdrawiam Cichy007


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

100-120zł/ha to na pewno. A jeśli wolisz na godziny to musisz sobie przeliczyć ile ha dasz radę w godzinę zrobić ;)

 

 

@lukotek

U mnie tyle by nikt nie zapłacił. Ziemia lekka i nie aż tak urodzajna :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

w moich okolicach za belowanie to po 7zł za słome a z siana suchiego to 8zł a załadunkiem 10zł od sztuki. a za mokre to po 15zł z o winieciem, a załadunkiem 20zł.

za ciecie kukurydzy 700zł z worzeniem trzy traktory woziły a jak jeszcze z gnieceniem to 750zł od hektara.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
u nas za jaguarem z dwoma ciągniczkami facet bierze 520zł

 

A ile skosi za godzinę...??? ;)

 

Jaki to był Claas Jaguar...??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

@zetor7745 musisz sobie przeliczyć ile wykosisz w godzinę, np znajomy TSA 135A z Pottingerem Novadisk 350 bierze 120 zł/ha ale wiadomo mi że kosi raczej ''dopłatowe'' łąki i pola, więc nie są one zbytnio zadbane, uważa że opłaca się to ponieważ w godzinę średnio skosi ok 3 ha powierzchni. Ja jak jadę kosić to biorę zalerznie od tego komu kosze, no i w jakim stanie jest dany grunt. Od hektara podobnie stawka wynosi 120 zł, w godzinę zetorem z Pottingerem Novadisk 305 zrobie ponad 2 ha- 2,5 ha w miarę normalnych warunkach, ale jest też tak że wezme 170 zł za godzinę ale to już na sajgonie gdzie wolno jeżdże i w godzinę może hektar wykosze. Przelicz też spalanie, bo na normalnych moich łąkach wychodzi mi 5l/ha, a ekstremalnie na usługach podchodzi pod 10l/ha ale wtedy turbo gwiżdże.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

moze wiecie ile moge wziąść od talerzowania zetorem 7245 z talerzówką akpil2 40 na ha lub lepiej na godzinę bo to nieużytki i szybko raczej nie pójdzię chwasty są dosyć duże gość w styczniu postanowił że po 5latach trzeba coś z tym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj