kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tombar123    3

Ceny które płaciłem w ub. roku za sianokiszonkę:

 

-prasowanie (baloty 120x120) 200 zł/h + dopłata za siatkę 2,5 zł/ szt

-owijanie (ciągnik z owijarką, folia po stronie usługodawcy) 100 zł/h

-ciągnik z turem (ściąganie balotów z pola w miejsce owijania, układanie owiniętej sianokiszonki w stercie na polu) 100 zł/ h

 

Jakie to ceny w Waszej opinii?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Brałem 12 zł za sprasowanie 6 zł owinięcie i 5 zł za tura od balota, folie dawał rolnik. Prasa pasowa z nożami belek wychodziło 10-16 na hektarze. Ze stawkami za godz. w tych usługach się nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Właśnie, w moich stronach z kolei nigdy, ale to NIGDY nie spotkałem się ze stawką na sztuki. Prasa to w okolicach 200-230 zł/ h (w zależności czy z dojazdem, siatką itd.)

Wydaje mi się, że stawka za sztukę, dla mnie, jako usługobiorcy byłaby korzystniejsza, raz że nie interesuje mnie, czy ciągnik jedzie 8 km/h czy 15, no i ogólnie taniej wychodzi. Niestety cienko z możliwością negocjacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a ile mozna powiedziec za zwozenie siana w okraglych belach. Tzn zaladunek na moja przyczepe i wozenie jakies 4km i rozladunek z ulozeniem w stogu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

A ile kosztuje

siew kukurydzy

koszenie

ewentualne suszenie (takie z przyjazdem do gospodarstwa)


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja płaciłem za siew 150zł/ha (ale miałem oferty po 110 i 120zł/ha),

koszenie 350 i 360zł/ha ok 300km i 5 rzędowe przystawki,

z suszarnią raczej nikt nie jeździ - ewentualnie można wynająć suszarnię bez obsługi, suszenie usługowe 6zł/t/% lub 150zł/t takie dwie stawki znam, ale z żadnej nie skorzystałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile brać za transport ursus C-360 + przyczepa. Mam wozić korzenie drzew około 1 km w jedną strone. Ładuje koparko ładowarka, chodzi mi o cene za godzine. Gościu proponuje 70 zł za h

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

@MarcinNH to nawet niezła cena bo trochę podczas ładowania poobijasz się przecież :P Ja z reguły za usługi biorę 3x paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

5 razy nałoży i musze jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

no wiesz więcej kasy to raczej za godzinke ci nie da bo usługa koparko ładowarką jest około 90 zł/ godz w moich stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

jak myślicie ile trzeba brać za orkę new hollandem td5050 + unia tur 4 x40 ?

Dodam że klasa ziemi to 4-6 jeżeli to istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Ile brać za transport ursus C-360 + przyczepa. Mam wozić korzenie drzew około 1 km w jedną strone. Ładuje koparko ładowarka, chodzi mi o cene za godzine. Gościu proponuje 70 zł za h

a co z korzeniami będziecie robić?

Pytam bo właśnie będę wyrywał koparką korzenie z leszczyn (1metr średnicy nawet) i nie wiem co z nimi zrobić. Część wykopana i leży już ale chcę wyrwać wszystkie i gdzieś wywieźć bo pomysłu nie mam.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Są rębaki do tego i idzie to jako opał, ale jak masz mało to nikt CI nie przyjedzie albo przyjadą i skasują porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Ile brać za transport ursus C-360 + przyczepa. Mam wozić korzenie drzew około 1 km w jedną strone. Ładuje koparko ładowarka, chodzi mi o cene za godzine. Gościu proponuje 70 zł za h

 

Osobiście nie lubie pracowac na czas ,proponuje pogadać i zaproponować 40zł od przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam ile mozna brać za transport ciagnikiem 110km i przyczepa 8t od godziny czy kilomerów

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Nikita_Bennet woże to do takiego faceta, on to rozbiera i pali tym w piecu

 

@Pawel6485 teraz to już za późno, nakulane tam mam przeszło 20 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

Witam. koledzy jaką cenę można wziąć za odśnieżanie ciągnik 110km i pług 3m??!! jak by to sobie mądrze wyliczyć??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

My za orke John Deere 7730 + Kverni 5 skib bierzemy 400zł/h tylko że jak jest fajny równy kawałek to idzie nawet 2,5ha trzasnąć za godznike.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

My za orke John Deere 7730 + Kverni 5 skib bierzemy 400zł/h tylko że jak jest fajny równy kawałek to idzie nawet 2,5ha trzasnąć za godznike.

 

2,5ha?? Jaki model pługa, jaka szerokość robocza i jakie klasy ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0

witam wszystkich Moje pytanie jest nasępujące- rozrzutnik obornika 10 ton stawka to 50 zł za rozrzutnik plus paliwo usługobiorcy, pryzma na polu !!! cz to dobra stawka ???

Edytowano przez adi29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

deer20 nie to żebym się czepiał ale nawet jeśli masz pług z 50cm odkładnią 2.5h w godzinę w lini prostej jest to 10km w takiej samej prędkości:) jeśli masz tak wielkie pola i orzesz z taką prędkością to tylko pozazdrościć:) chyba że chcesz jednak troszkę skorygować swoją wypowiedź:)

adi29 jeśli on też będzie Ci ten makaron ładował to coś tam może na eksploatacje zostanie:) wcześniej ktoś tu wpisał złotą regułę cena usługi to

 

trzykrotność zużytego paliwa

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrpawlak101    6

ja za wywóz szamba biorę 70 zł zestaw to Pomot ch*jna 6700l na tandemie +New Holland tl100

Edytowano przez mrpawlak101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

Witam. koledzy jaką cenę można wziąć za odśnieżanie ciągnik 110km i pług 3m??!! jak by to sobie mądrze wyliczyć??!!

 

jak juz bedziesz kolego znał odpowiedz na to pytanie to prosze mnie tez po informuj bo też jestem zainteresowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

 

jak juz bedziesz kolego znał odpowiedz na to pytanie to prosze mnie tez po informuj bo też jestem zainteresowany

 

To jest ciężki temat ale sadzę ,ze jakieś 80-100zł od godziny jeżeli to dotycz drogi.

Jesli chodzi o plac to licz jak za ładowarke 150 od godziny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj