Skocz do zawartości
kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian40000    85

ja mam starego ursusa ale jak nie wezmę np w orce 3 krotność kosztów paliwa czyli ok 270 zł na ha to orał u nikogo nie będę bo nawet w tym ciągniku mimo tanich części i taniego zakupu trzeba wymieniać oleje filtry i przeprowadzać ewentualne remonty. poza tym dochodzą części chodź by lemieszy, które też za darmo nie są. natomiast znajomy ma lamborghini gran prix 90 konne i on ten sam areał orze za 150 zł. nie wiem jak mu to się opłaci, jego sprawa. ale mu powiedziałem, że jak bym wiedział takie stawki to bym dużego ursusa nie kupował tylko jego najmował :)

To ile koledze te lambo pali na ha że bierze 150zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    186

MI case na 1 hektar orki bierze do 15 litrów. Nawet licząc po 5,8 zł za litr to wychodzi 87 zł minus vat 73 więc tak sobie zostanie z tych 150. Wymiana lemieszy co 100 ha.

JA teraz za transport NH T 5060 biorę 100-120 zł za MTH, a pali z 8 litrów.

Ale usług praktycznie nie robię, bo nie ma komu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek37    31

@gucik jeżeli za ha orania chcesz brać 270 zł[ile czasu orzesz,ile pali na godz zegarową,chyba trochę te spalanie naciągasz] to ile wyjdzie kombajn szerokości bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

gucik131    7

wg mnie za taką cenę mogę jechać orać spalanie akurat na tym polu ok 18l/ha kwadrat i ciężka ziemia. plus susza i zużywające się lemiesze. wiesz jak ktoś chce to może jechać i zorać za 150 zł i za 100zł paliwo a reszta dla siebie a na ciągnik i pług nic. każdy robi jak uważa ja uważam że 3 krotność paliwa trzeba wziąć :) czas jaki oram 1ha to ok. dwie godziny. i nie robię usług, bo większość ludzi ma swój sprzęt. a vat-u nie odliczam bo nie jestem na vat. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek37    31

ok. 270 z na ha a nie jak żle zrozumiałem 270 za godz,ja robie za do 150 za godz, koszenie 120zł ,za mniej trudno było robić przy tych cenach paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuszka007    64

Ile polecacie wołać za usługi:

-prasowanie prasą Warfama zł/balota lub zł/godz

-załadunek obornika na przyczepę lub rozrzutnik, ładowaczem MF z krokodylem zł/przyczepę lub zł/godzinę efektywnej pracy

-orka Farmer 8244C2 zz pługiem 4x35 zł/godz

-transport przyczepą HL 6t zł/godz lub zł/km

-załadunek i rozładunek balotów ładowaczem MF zł/godz lub zł/balot

-uprawa ścierniska agregatem ścierniskowym Rolmako 2,1m zł/godz

-ugniatanie, rozpychanie i inne prace przy kukurydzy zł/godz

-wożenie kukurydzy przyczepą HL 6t z nadstawkami 1m zl/godz lub zł/transport

 

Spalanie w orce ok. 9 l/godz, reszty nie mierzyłem, ale wiadomo, że są adekwatne do wykonywanych prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    34

Za balot rok temu wołali 15-18zł sipma czy metal-fach jak za 11zł to ja bym w ogóle nie wyjeżdżał na usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    234

Bardzo mało ! ja rok temu brałem 10 zł ale siatka nie moja i hektarów do prasowania ,ze tak powiem w h....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    34

15- 18??? To za sianokiszonkę znajomy brał chyba 18 zl z owinięciem.

Z owinięciem folią za 18zł?

U nas belowanie zwózka owinięcie folią to ponad 35zł za sianokiszonkę

 

A za kostkę słyszałem że po 190zł/h za siano biorą w sąsiednich wsiach

U mnie 170zł/h jak patrzę na cenę sznurka paliwa i części to pewnie do 200zł cena dojdzie w żniwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    803

Ile belek sianokiszonki można owinąć przez godzinę? Interesuje mnie tak średnio- nie na wyścigi. :P Oczywiście owijarką stacjonarną.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Za balot rok temu wołali 15-18zł sipma czy metal-fach jak za 11zł to ja bym w ogóle nie wyjeżdżał na usługę.

dlatego, bo u nas są takie realia, mianowicie pewien gość nie rolnik kupił prasę case za 120 tyś, i popsuł cały rynek bo brał 7zł za balota, nie mogę pojąć jak on na tym wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    105

Ja brałem za kostkę 140. Sznurek klienta. W tym roku trzeba będzie podnieść...

Ja z moim sznurkiem brałem 180. w tym roku dzwoniłem do chemitexu to sznurek mają teraz po 33 zł netto +8% vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    8

na rynku kupuje po 25zl (w tamtym roku) a teraz to nie wiadomo ale moze nie podniosa

sznurek tez chemitex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    34

@wojtas972 a gdzie kupujesz sznurek bo widzę że jesteś z moich stron?

Ja też brałem na rynku w Stoczku to rok temu chyba 27 a w tym już 33zł chemitex tytan więc nie tanieje a zawsze był poniżej 30 w zimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    8

wujo do Parysewa jezdzi tam jest naprawde tanio na stoczek nieraz tez sie jezdzi duzy rynek ale drozej niz w parysewie i troche dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×