Skocz do zawartości
kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

janczar810    245

Kombajn zbozowy 250zł New Holland

Prasa to samo

Prasa zwiajjaca New Holland symbolow nie pamietam bele 1.3m w siatce za 8PLN

Wiadomość z agroFakt.pl

waldek315    2

opłaca się kupować sprzęt bo ostatnio u nas skr-y się rozpadły sprzedają te szroty co mają a jak bym chciał kupić parę sprzętów i jeździć na usługi i mam takie pytanie czy opłaca się kupować. i Jeszce jedno pytanko po ilu sezonach zwraca się kombajn taki za 100 tys zł i ile za niego można by wołać ?

Teddy    0

witam mam takie pytanie :( ile wziąść za podorywkę zestawem ZETOR 8011 + pług 3 skibowy obrotowy BRENIG ??? interesowały by mnie ceny za godzine zegarową

Nafciarz    0
myślałem na JD albo claas wielkopolskie powiat leszczyński gmina Święciechowa

aha to chyba nie pomogę za bardzo w tych regionach ile można wziąść,ale tak średnio kosząc to kilka ładnych może kilkanaście lat to w zależności ile by się kosiło na sezon

bandi61    0

U sąsiada dzisiaj kosił znajomy CASE-em 1660 Axial Flow i brał 300 zł za skoszenie hektara.

waldek315    2

tak myślałem żeby kupić kombajn na następny sezon jak myślicie na zimie ceny sprzętów zmaleją ?

endrju00711    11
tak myślałem żeby kupić kombajn na następny sezon jak myślicie na zimie ceny sprzętów zmaleją ?

Kolego myśle, że pomysł jest jak najbardziej realny, sam mam Z056 na usługi typowo, w międzyczasie swoje 15 ha zbóż koszę. Ogólnie to dba o niego kombajnista, rocznie nabija 100 godzin pracy ( wedłóg zeszytu :( ) już dziś na następny sezon planujemy kupić drugi kombajn. Oprócz usług kombajnem latam sam z prasą rolującą, fakt prasowanie mało wydajną prasą to mordęga. Jednak potrzeba porządnej prasy z szerokim podbieraczem, i siatką, aby przy 6,5 zł za bele jazda była opłacalna. :) Mój zestaw jest taki : http://www.agrofoto.pl/forum/Renault-7512-...mage160578.html Na ciagnik nie narzekam, lecz wąski podbierak i brak aparatu do podawania siatki w prasie mnie dobija ;/ Na dzień dzisiejszy jak dalej bym drążył temat odnośnie prasowania jednak skusił bym się na taką praskę :) : http://www.allegro.pl/item702823636_prasa_...80_570_590.html i odrobine większego konia, aby wycisnąć z tej prasy 150 % :) np. tego : http://www.allegro.pl/item695758238_renault_103_14_90km.html

Odrobina komfortu, i wydajna prasa, i można realnie myśleć o usługach :) To tyle z mojej strony. A przy wyborze kombajnu jednak ci nie pomogę, ponieważ mam mieszane uczucia, jednak niby do bizona dostanę części nawet w niedzielę, a do np. JD nie tak prędko, lecz patrząc z drugiej strony JD nie powinien się tak sypać jak np. bizon. Choć ostatnio nie mogę złego słowa powiedzieć, praktycznie wcale się nie psuje :)

Rafal7    0

@endruju00711 mając 15lat jezdzisz sam z prasą na zarobki. Ojciec wie wg o tym?? :(

Wacek21    35

Moim zdaniem czeny ztanieja na zime bo po sezonie, a po sezonie wszystko tansze :(

Ja na ten przyklad kupilem sobie przed sezonem (marzec) :)

endrju00711    11
@endruju00711 mając 15lat jezdzisz sam z prasą na zarobki. Ojciec wie wg o tym?? :(

Odpowiem jednosłownie tak, w listopadzie będę miał 16, więc na "T" będe robił do następnych żniw, wiadomo nie jeżdżę dniami i nocami, lecz czasem tam znajomych obskocze, głównie dla siebie zwijam, nie jestem zwolennikiem prasowania na usługi, wole kombajn :)

Marcelo1414    5

U nas ceny są masakryczne w porównaniu do tego co tu piszecie :(

-Bizon Z0-56 340zł/godzina

-Class dominator 380zł/godzina

-Sipma z-224 120zl/godzina

k0b    5

ktoś może mi powiedzieć z kąd u was takie wysokie ceny nawet 340zł za bizona? :( paliwo nie kosztuje już tyle co kiedyś, ale jestem pewien, że nawet o 1/3 taniej ten interes się opłaca, u nas cenę wyznacza SKR 300zł/ha, prywatni na szczęście taniej po 250zł

mareknh    8

@Rafal7 nie masz się czemu dziwić, ja też mam 15 lat i jeżdże z prasą kostką na usługi i u siebie, ogólnie rzecz biorąc to wszystko robie, wczoraj podorywke xD

garek    67

u mnie tc 5070 280 zł za hektar wysoka jakość nisko koszone. Pełen profesjonalizm.

Marcelo1414    5
ktoś może mi powiedzieć z kąd u was takie wysokie ceny nawet 340zł za bizona? :( paliwo nie kosztuje już tyle co kiedyś, ale jestem pewien, że nawet o 1/3 taniej ten interes się opłaca, u nas cenę wyznacza SKR 300zł/ha, prywatni na szczęście taniej po 250zł

Pewnie żeby się dało taniej ale po co skoro można się umówić i trzepać niezłą kasę :) Opłacać to by się na pewno opłacało bo rok temu brali po 300zł/h a 2 lata temu po 240zł/h także widać jak ceny poszybowały :) Żeby nie było nic nie zmyślam i nic nie kręcę tylko piszę jak jest.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.