kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

jankris    12
a znasz ty się trochę na ekonomice???

bo kombajn powinien być rentowny - a gdzie tu koszty pośrednie - amortyzacja - no i ZYSK !!!!!!!

no i w tym roku to lepiej brać za ha a nie za h bo z tego co zauważyłem na polach po suszy to ha w 45min przelecę

 

Myślę że nieco sie znam, bo w usługach pracuję od wielu lat. Ogólnie zasada jest taka, że nie wolno dobijać klienta. A skoro w niektórych częściach kraju zbiory zapowiadają się podle, to tym bardziej. Stara zasada mówi że za usługę bierzesz w zależności od spalonego paliwa. Jeśli jedziesz samym ciągnikiem z prostą tanią maszyną to mnożysz przez trzy cenę paliwa, jeśli jedziesz droższą maszyną to mnożysz przez cztery. Można dodać jeszcze coś za rozpoczęcie zlecenia, jeśli pole jest małe. Póki co wystarcza mi jeszcze na vat i podatki, no i oczywiście na odbudowę parku maszynowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

U nas niżej 300 zł to nie wiem czy kombajn się dostanie, gówno bedzie ale zebrać trzeba, A nie dam komuś 250 zł i połowa będzie leżeć na ziemi bo i takich znam. A prasowanie też podejdzie, rok temu przy słomie braliśmy 90zł/godz. w tym roku przy sianie 100zł/godz, a przy słomie w tym roku 150 zł/godz jak nic. My tak jak SKR zawsze prasa zawsze połowe mniej niż kombajn al oczywiście bierzemy pod uwage cene SKR, Jescze w tamtym roku mieli po 200zł a dla udziałowców po 180zł więc się troche mniej brało od stałych klientów


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Jak usunąc podwójnego posta?


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Ja wszystko rozumiem, ceny wzrosły, ale nie można chyba podchodzic do sprawy tak, że jak wymieniłem silnik za 6000 to od razu w jeden sezon ma się to zwrócic i jeszcze zarobic na interesie, przecież silnik będzie pracował kilka najbliższych lat(tak przynajmniej byc powinno).

Gdyby kombajn zwracał się w dwa czy trzy sezony to ja też bym sobie kupił ;)

 

A poza tym, tak jak pisał "jankris" trzeba brac po uwagę panująca sytuację, w moim rejonie susza przyjmuje już rozmiary tej z 2006 roku i jeśli będzie tak dalej to będzie bardzo biedny rok. I jeśli teraz ja miałbym komuś zapłaci ze 300 zł/ha (bizon super) to przecież okaże się, że koszty mi się nie zwrócą. Ja rozumiem też, że nikt nie powinien byc stratny ale niech cena za godzinę pracy wynika z wiarygodnej i rzeczowej analizy.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

No u nas tak jak i rok temu 300 zl za hektar nie kosimy na czas bo by musiala byc duza stawka i ludzie by sie przestraszyli ;p


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Takie myślenie trochę mija się z celem. Bo jak komuś urosła tona zboża na 1ha to powinno mu się to wymłócić za 100zł, 150zł żeby kolo nie był stratny? Rynek usług to nie Caritas.

Tak jak liczył @jarekw koszt paliwa to 75zł/h(Chociaż mi się nie wydaje żeby Bizon palił tylko 15l/h, bynajmniej nasz) razy cztery(bo kombajn to nie brony tylko maszyna o skomplikowanej budowie). Wychodzi 300zł. My będziemy brać 270-280zł/h. A tym co maja zamiar jeździć za 200zł życzę powodzenia i szczęścia aby ich kombajny się nie psuły. Bo w przeciwnym wypadku tylko się narobią ;)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Wiecie co , tak czytam te posty , i z jedną żeczą się nie zgadzam , przecież ceny ustala usługodawca , a nie klient , a mnie nie obchodzi , czy przyjdą do mnie , i będą chcieli żebym im kosił za tyle ile oni będą chcieli , ja nie caritas , i za 200 za godzine jeździć nie będę , a jak ktoś na bramie ma napisane CARITAS , to życze miłej i długiej eksploatacji kombajnu , i nie odwiedzaniu agromy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Widzę, że emocje wkardają się do dyskusji ;).

Czuję się wywołany do tablicy ostatnim postem. Ja oczywiście uważam, że utrzymanie cen ubiegłorocznych jest niemożliwe i 200zł/h to jest za mało, co do tego chyba wszyscy się zgadzają.

Natomiast, od samego początku chodzi mi tylko o jedno, aby wielkośc cen wynikała z konkretnej analizy a nie była brana z przysłowiowego kapelusza !!! A sama analiza nie polegała na stwierdzeniu, że paliwo dużo zdrożało to trzeba podnieśc o 100zł/h. Ja nie mam żadnego kombajnu więc za takie wyliczenia brał się nie będę, bo pewnie czegoś bym nie uwzględnił.

 

Zawsze będą tacy dla których ich bizon oprócz wartości ekonomicznej (materialnej) będzie miał ogromną wartośc "moralną" i dla nich 500 zł/h to będzie za mało, ale skoro wszyscy po ziemi chodzimy, to (póki co) tego się trzymajmy :)

 

Pozdrawiam


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

W zeszłym roku u nas Bizon kosztował 220zł/h. W tym roku będzie 50-60zł drożej.

Paliwo podrożało około 1zł/l. Nasz bizon w 20l/h pewnie się mieści. Więc mamy + - 20zł

Wynagrodzenie operatora trzeba liczyć o 5zł więcej.

Pozostałe 25-35zł to wzrost ceny smarów, olejów, części zamiennych. Do tego można też podpiąć adekwatny wzrost dochodu z usługi. Bo skoro wszystko drożeje to dochód na czysto także powinien wzrosnąć ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

trzeba zauważyć także jedną ciekawą rzecz - ILE RAZY WZROSŁA CENA 1ha GRUNTÓW ORNYCH??? - KRUS drożeje - zboże poszło do góry (pasza) - MĄKA - ŻYWNOŚĆ - PYTAM się DLACZEGO INNI W OKOŁO MAJĄ ZARABIAĆ NA ROLNIKACH _ A MY SAMI MAMY DO TEGO INTERESU DOKŁADAĆ - ŚRODKI DO PRODUKCJI POSZŁY DO GÓRY - JEDNYM SŁOWEM WSZYSTKO DROŻEJE Z DNIA NA DZIEŃ - TO NIECH USŁUGI TEŻ ZDROŻEJĄ -

Ten co ma kombajn musi przed sezonem sporo zainwestować - paliwo - drobne naprawy - i nieźle trzeba się nalatać żeby po żniwach wyjść na PLUS


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Świadczenie usług, z tego co wiem, nie jest chyba obowiązkiem każdego właściciela maszyny. Jeśli jednak się na nie zdecyduje, a nawet zarejestruje taką działalność i płaci podatki to, to tak musi wszystko skalkulować, aby jemu się to opłacało, klienci byli zadowoleni i firma mogła się w perspektywie wielu lat rozwijać. Nie chodzi zawsze o cenę usługi, ale coraz bardziej o jakość i kompleksowość. W dzisiejszych realiach, kiedy w każdym gospodarstwie jest jakaś maszyna, a w niektórych częściach kraju nawet mały rolnik chce mieć każdą własną maszynę, trudno zmienić tę mentalnośc i przekonać że prościej i taniej będzie zamówić usługę. Jednak coraz częściej rolnicy przekonują się sami o tym. W usługach dla rolnictwa są lepsze i gorsze okresy i są one dokładnie związane z sytuacją rolnika. Jeśli ktoś poważnie myśli o takiej działaności to zawsze bieże to pod uwagę. Zawsze staram się to brać pod uwagę. Gdy jest nieuradzaj rolnik zawsze dostanie upust. Kiedy jest spadek opłacalności produktów rolnych nie nastawiam się na najwyższy zysk. Przychodzi lepszy okres w rolnictwie to wtedy zarabia się na nowe maszyny. Też chciałbym brać 300, 400 500. Ale to nie będzie ten sezon.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Mysle że ludzię chcieli by żebym do nich jezdził nawet jak by wychodziło 50 zł drożej. Poprostu jak coś robie to lubie wziąść konkretne pieniądze ale i konkretnie zrobic robote. Zadnego ziarna za kombajnem. Ściernia niska. Co za sztuka wpaśc i kosić hektary jak się kasuje od hektara. Heder 25 centymetrów nad ziemia i można zarabiac. Albo jak widze jak u sąsiadów niektórzy biją godziny przecież to jest totalna masakra pogonił bym to w cholere, ale co ludziska mają zrobic muszą sie męczyć z takimi pseudo usługodawcami.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie zobaczymy jak to będzie ale chyba 40-50zł pójdzie napewno w górę. Co do ściernia to u nas niektórzy każą tylko tak młucić żeby kłosy pościnać i ścirnie wychodzi w kolana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
trzeba zauważyć także jedną ciekawą rzecz - ILE RAZY WZROSŁA CENA 1ha GRUNTÓW ORNYCH??? - KRUS drożeje - zboże poszło do góry (pasza) - MĄKA - ŻYWNOŚĆ - PYTAM się DLACZEGO INNI W OKOŁO MAJĄ ZARABIAĆ NA ROLNIKACH _ A MY SAMI MAMY DO TEGO INTERESU DOKŁADAĆ - ŚRODKI DO PRODUKCJI POSZŁY DO GÓRY - JEDNYM SŁOWEM WSZYSTKO DROŻEJE Z DNIA NA DZIEŃ - TO NIECH USŁUGI TEŻ ZDROŻEJĄ -

Ten co ma kombajn musi przed sezonem sporo zainwestować - paliwo - drobne naprawy - i nieźle trzeba się nalatać żeby po żniwach wyjść na PLUS

 

Dobrze gadasz tylko mleko jak było troszkę ponad złotówkę to jest nadal. Chwilowo dali 1,6 zł i każdy myślał że tak zostanie a tu niestety :angry:

 

Trzeba myśleć o minimalizacji kosztów produkcji.

 

Nawóz 100 % w górę przez rok, paliwo około 20-30 % -do tej pory rolnictwo było dla mnie bardzo dochodową pracą, ale z miesiąca na miesiąć jest coraz gorzej, nie wiem jak u innych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Zależy jak rozumiemy wysoko ścinane ściernie , bo mam takiego sąsiada ,że przy wejściu na pole pytam się , czy mam jechać na jakość , i męczyć ten perz dwie godziny hektar , czy jechać na czas , i przelecieć po czubkach , i w 30 min hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

e tam u mnie nie ma po czubkach chyba że deszcz ma lać. Tu ci powi że masz kosić po czubkach a na drugi dzięń bedzie przeklinał że źle wykoszone.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szym    1

aj z tymi uslugami to jest taki kociol ze hej.. :D mowie tak bo siedze w tym od kilku lat i razem z ojcem troche na tym przejezdzilismy.. uslugobiorcy sa uczuleni na wysoka cene i dlatego wola zeby zboze zostalo na polu po jakims starym gracie jakby mieli zaplacic kilkadziesiat zloty wiecej i zamowic porzadna usluge (zawsze itak powiedza ze zboze zostalo na ICH polu :D) Nastepny typ ludkow to tacy co nie obchodzi ich cena bo nie maja zamiaru zaplacic lub chca odwlec zaplate do wiosny jak sprzedaja zboze (tych radze unikac) :D Oczywiscie z kazdym latem zwiekszam cene i mam ludzi ktorzy co roku sa bardzo zadowoleni z moich uslug.. na ten sezon licze cos okolo 250 zl/h a na wiekszych kawalkach biore za ha podobna cene. juz w telewizji trabia ze cena paliwa na wakacje pojdze jeszcze o 12% w gore czyli 5 zł nieuchronnie zbliza sie do naszych baków.

U mnie juz dawno rolnictwo stalo sie malo dochodowe.. teraz tylko jade na pszenicy i rzepaku.. noi zawsze licze ze cos z uslug wpadnie bo kazdego roku prawie 150 ha sie kosi w okolicy (zalezy od pogody)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy piszecie ze srednio 250zl/h, a nas biorą 250zl za ha + paliwo wynajmującego


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Powaliło ich. Ja zamawiam usługę i jeszcze paliwo leje i jeszcze tak drogo?? Chyba że żle zrozumiałen haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Nie no mysle że te 250-300 za godzine to moze byc, ale paliwo usługodawcy :D Ja moim dominatorkiem jednak na 280 za godzinke podskoczyłem, a jak ludzie nie będą brac to tez dobrze, sprzet sie nie będzie psół i nerwów mniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U kolegi w spółce koszą z agromixu STS-ami trzema i nieraz CTS wpadnie, i biora 265zl za ha +paliwo, bo jakby brali za godz to by sie nie oplacalo, bo ten sts z 9metrowym hederem opierdzieli w godz 6ha:D


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885
Mysle że ludzię chcieli by żebym do nich jezdził nawet jak by wychodziło 50 zł drożej. Poprostu jak coś robie to lubie wziąść konkretne pieniądze ale i konkretnie zrobic robote. Zadnego ziarna za kombajnem. Ściernia niska. Co za sztuka wpaśc i kosić hektary jak się kasuje od hektara. Heder 25 centymetrów nad ziemia i można zarabiac. Albo jak widze jak u sąsiadów niektórzy biją godziny przecież to jest totalna masakra pogonił bym to w cholere, ale co ludziska mają zrobic muszą sie męczyć z takimi pseudo usługodawcami.

 

Dokładnie tak jak mówisz, sąsiada jeden skasował chyba na 600zł, kosił godzinę w tym 2 naprawiał kombajn.. To było ze 3 lata temu. Myślałem, że ten problem nie będzie mnie dotyczył, ale też muszę ustalić jakieś ceny na ten rok. U was to i tak tanio, rok temu u mnie brali za supra bez sieczkarni 260, z sieczkarnia 280. Z tego co słyszałem to nikt oprócz nas w tym roku na usługi nie pojedzie. Myślę, że cena coś około 280-300 była by ok i nikogo by nie krzywdziła ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szym    1

no jak chca zeby nowe sprzety im sie zwrocily to oczywiste ze tyle biora poza tym zobacz na jakich arealach oni robia.. jesli mialbym tyle do wykoszenia to tez wzialbym jakąs nowke kombajn i bral tyle co oni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj