kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19687
Napisano (edytowany)

Opryskiwacz 600l,belka 12m,ciągnik ok 60km

z tym,że ja do wszystkich oprysków wodę ciągnę ze swoich studni

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754
Napisano (edytowany)

tak bele 120/120 owijane sznurkiem. Co do ceny owinięcia folią to ok wychodzi tak 20zł ale 20 za prasowanie trochę przesadził. Ale dzisiaj przywieźliśmy przekładnie do naszej i będziemy swoją robili. Ale jak ceny takie będą to też tyle będziemy brali. aha dodam że prasa była bez noży. z nożami może jeszcze taką cenę można przełknąć

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

tak bele 120/120 owijane sznurkiem. Co do ceny owinięcia folią to ok wychodzi tak 20zł ale 20 za prasowanie trochę przesadził. Ale dzisiaj przywieźliśmy przekładnie do naszej i będziemy swoją robili. Ale jak ceny takie będą to też tyle będziemy brali. aha dodam że prasa była bez noży. z nożami może jeszcze taką cenę można przełknąć

Kolego, a jak jest z dojazdem usługodawcy do pola w którym będzie praca?? Kto za to płaci jeśli do prasowania nie ma wielu hektarów?

Ja mam kilku klientów ale mają łąki oddalone ode Mnie o 8-10 km i najczęsciej do prasowania 1-2 ha więc rolek nie za dużo.

Jak tu rozliczać paliwo z dojazdu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja jak mam daleko jechać to dorzucam do ceny kilka zł na dojazd.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFkujawy    0
Napisano (edytowany)

soltys48- Drogo za to pryskanie... Jak długo pryskasz 1ha?

Edytowano przez DFkujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Drogo to nie jest widziałem w tygodniku rolniczym że jeszcze więcej wołają. Zobacze potem i napisze ile dokłądniej. Panowie ile wołacie za owinięcie beli? i napiszcie kogo folia i ile za sprasowanie słomy/sianokisoznki. Jest jakaś różnica w cenie między prasowaniem słomy a sianokiszonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Ile bierzecie za owinięcie , sprasowanie, załadunek i ustawienie sianokiszonki? W tamtym roku brałem po 50 zł a w tym roku paliwo poszło w góre i nie wiem czy cene podnosić i o ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

@DFkujawy czy drogo?Nie sądzę moje zdrowie jest dużo droższe!!!!Zdarza się,że pryskam u ludzi którzy mają swoje opryskiwacze a wolą zapłacić i mieć z głowy.....

Jeżeli chodzi o czas oprysku to nie wiem nigdy nie mierzyłem(pryskam z prędkością roboczą 8km/godz),ale od początku nalewania wody do powrotu do domu jedna beczka wychodzi ok godziny,wszystko zależy jak daleko leżą pola usługobiorcy(najczęściej 2-5km od mojego domu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@tiger folia i sznurek/siatka twoja czy zamawiającego usługę za to 50zł?. U nas płaciliśmy za prasowanie w tamtym roku 12-15zł/szt zależy jaka prasa, za owijanie brałem 5-6zł/szt, za ładowanie beli ciągnikiem 90 konnym 100zł za godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

z dojazdem nic nie liczą ponieważ to nawet nie 500m. ale wiadomo jak daleko i mało do pracy to trzeba coś dorzucić. Folia i reszta była faceta. kolego tiger a napisz jak to bierzesz z rozbiciem na poszczególne etapy. prasowanie i owinięcie? my w tym roku pierwszy raz będziemy prasowali i nie mam pojęcia ile brać bo każdy inaczej mówi. u nas tylko ze swoją folią robią.

najbardziej mnie interesuje ile brać za prasę wielkość standardowa bali owiniętą siatką z tym że ile brać w słomie a ile w kiszonce i ile dopłaty za noże tu ktoś pisał 3zł do ceny. i ile za owinięcie osobno, bo to kuzyn będzie owijał a ja prasował a drugi kuzyn będzie woził i układał jak ktoś sobie zażyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

@damian40000 w tej cenie siatka i folia jest moja

@chiquitab na etapy nie było dzielone, poprostu braliśmy od całości, facet tylko na wały pozgrabiał i przyczepy podstawił. Za samo prasowanie to 15zł z moją siatką, bela 120x120 bardzo mocno zbita, taniej to nawet z domu nie wyjeżdżam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a w tym roku jak planujesz brać za prasowanie słomy i kiszonki? i czy 3zł doliczać jak ktoś chce z nożami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Sianie kukurydzy siewnikiem mechanicznym Meprozet S100 bez podsiewacza+Zetor 5211 - 120 zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

a w tym roku jak planujesz brać za prasowanie słomy i kiszonki? i czy 3zł doliczać jak ktoś chce z nożami?

Noży to ja nie mam w prasie tylko sam rotor i raczej nie będę doliczał za samo prasowanie tylko jak coś to do całej roboty za sianokiszonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

Panowie a powiedzcie mi ile liczycie za usługi chemizacyjne? obojętne czy z środkiem czy bez.i ile za nawożenie dolistne? z góry dziękuję za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

@marzencia za każdy hektar opryskany z użyciem mojej wody biorę 65,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja tam i więcej bym zapłacil jak by jakaś fajna dziewczyna przyjechała pryskać :rolleyes: . A że u nas dziewczyny nie chcą to muszę sam :(

  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To wynajmij sobie taką co bierze 300zł za 1h, by się zdziwiła jak byś jej zaproponował pryskanie pszenicy fungicydem :P

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonaRolnika    1

u nas chłopak bierze po 45 za bele 120/120 za prasowanie bez nozy i 48 za prasowanie z nozami. Ty musisz tylko skosic i zgrabic reszte robi on, prasuje prasoowijarka Class i potem zwozi tez sam. Jak u nas za paliwo nic nie bierze bo ma 3 km. Ale jak ma dalej to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Panowie i Panie jak myślicie na ile wycenić hektar bądź godzinę koszenia kosiarką rotacyjną 1,65 + ciągnik 60km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj