kat

Ceny usług rolniczych

Polecane posty

damian40000    86

ja mam starego ursusa ale jak nie wezmę np w orce 3 krotność kosztów paliwa czyli ok 270 zł na ha to orał u nikogo nie będę bo nawet w tym ciągniku mimo tanich części i taniego zakupu trzeba wymieniać oleje filtry i przeprowadzać ewentualne remonty. poza tym dochodzą części chodź by lemieszy, które też za darmo nie są. natomiast znajomy ma lamborghini gran prix 90 konne i on ten sam areał orze za 150 zł. nie wiem jak mu to się opłaci, jego sprawa. ale mu powiedziałem, że jak bym wiedział takie stawki to bym dużego ursusa nie kupował tylko jego najmował :)

To ile koledze te lambo pali na ha że bierze 150zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

MI case na 1 hektar orki bierze do 15 litrów. Nawet licząc po 5,8 zł za litr to wychodzi 87 zł minus vat 73 więc tak sobie zostanie z tych 150. Wymiana lemieszy co 100 ha.

JA teraz za transport NH T 5060 biorę 100-120 zł za MTH, a pali z 8 litrów.

Ale usług praktycznie nie robię, bo nie ma komu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

@gucik jeżeli za ha orania chcesz brać 270 zł[ile czasu orzesz,ile pali na godz zegarową,chyba trochę te spalanie naciągasz] to ile wyjdzie kombajn szerokości bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

wg mnie za taką cenę mogę jechać orać spalanie akurat na tym polu ok 18l/ha kwadrat i ciężka ziemia. plus susza i zużywające się lemiesze. wiesz jak ktoś chce to może jechać i zorać za 150 zł i za 100zł paliwo a reszta dla siebie a na ciągnik i pług nic. każdy robi jak uważa ja uważam że 3 krotność paliwa trzeba wziąć :) czas jaki oram 1ha to ok. dwie godziny. i nie robię usług, bo większość ludzi ma swój sprzęt. a vat-u nie odliczam bo nie jestem na vat. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

ok. 270 z na ha a nie jak żle zrozumiałem 270 za godz,ja robie za do 150 za godz, koszenie 120zł ,za mniej trudno było robić przy tych cenach paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuszka007    65

Ile polecacie wołać za usługi:

-prasowanie prasą Warfama zł/balota lub zł/godz

-załadunek obornika na przyczepę lub rozrzutnik, ładowaczem MF z krokodylem zł/przyczepę lub zł/godzinę efektywnej pracy

-orka Farmer 8244C2 zz pługiem 4x35 zł/godz

-transport przyczepą HL 6t zł/godz lub zł/km

-załadunek i rozładunek balotów ładowaczem MF zł/godz lub zł/balot

-uprawa ścierniska agregatem ścierniskowym Rolmako 2,1m zł/godz

-ugniatanie, rozpychanie i inne prace przy kukurydzy zł/godz

-wożenie kukurydzy przyczepą HL 6t z nadstawkami 1m zl/godz lub zł/transport

 

Spalanie w orce ok. 9 l/godz, reszty nie mierzyłem, ale wiadomo, że są adekwatne do wykonywanych prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Za balot rok temu wołali 15-18zł sipma czy metal-fach jak za 11zł to ja bym w ogóle nie wyjeżdżał na usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

15- 18??? To za sianokiszonkę znajomy brał chyba 18 zl z owinięciem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Bardzo mało ! ja rok temu brałem 10 zł ale siatka nie moja i hektarów do prasowania ,ze tak powiem w h....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

15- 18??? To za sianokiszonkę znajomy brał chyba 18 zl z owinięciem.

Z owinięciem folią za 18zł?

U nas belowanie zwózka owinięcie folią to ponad 35zł za sianokiszonkę

 

A za kostkę słyszałem że po 190zł/h za siano biorą w sąsiednich wsiach

U mnie 170zł/h jak patrzę na cenę sznurka paliwa i części to pewnie do 200zł cena dojdzie w żniwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja brałem za kostkę 140. Sznurek klienta. W tym roku trzeba będzie podnieść...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Za balot rok temu wołali 15-18zł sipma czy metal-fach jak za 11zł to ja bym w ogóle nie wyjeżdżał na usługę.

dlatego, bo u nas są takie realia, mianowicie pewien gość nie rolnik kupił prasę case za 120 tyś, i popsuł cały rynek bo brał 7zł za balota, nie mogę pojąć jak on na tym wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja brałem za kostkę 140. Sznurek klienta. W tym roku trzeba będzie podnieść...

Ja z moim sznurkiem brałem 180. w tym roku dzwoniłem do chemitexu to sznurek mają teraz po 33 zł netto +8% vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

na rynku kupuje po 25zl (w tamtym roku) a teraz to nie wiadomo ale moze nie podniosa

sznurek tez chemitex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

@wojtas972 a gdzie kupujesz sznurek bo widzę że jesteś z moich stron?

Ja też brałem na rynku w Stoczku to rok temu chyba 27 a w tym już 33zł chemitex tytan więc nie tanieje a zawsze był poniżej 30 w zimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

wujo do Parysewa jezdzi tam jest naprawde tanio na stoczek nieraz tez sie jezdzi duzy rynek ale drozej niz w parysewie i troche dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj