rojewskib

JD 2130- Elektryka przedniego napędu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danielj001    0

Janek92924@wp.pl teraz ide do pracy to wyslij mi to wszystko a koło 18 postaram ci sie pomóc na ile bede potrafil.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocio1986    0

kolego jutro napiszę Ci co siętam dzieje, dotarł do mnie ten katalog techniczny i trochę jest pokazane instalacji, i zasady działania przedniego napędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocio1986    0

Jeśli ktoś potrzebuje pomocy z Tą instalacją to pisać bo udało mi się rozgryźć wszystko, łącznie z podłączeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam taki problem ze do przedniego zaworu  na przodzie nie dochodzi prad nie wiem od czego zaczac szukanie pomocy. hydraulika dziala ale naped juz nie

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyrektor3    0

Members- jeżeli rozgryzłeś " tą" instalację daj opis jak działa, ja mam podobny problem w JD 2130. Chętnie poznam Twoje doświadczenia w tej dziedzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyrektor3    0

U mnie napięcie na wyłączniku kołyskowym jest, natomiast brak na cewkach. Wygląda jakby padł sterownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche za pochopna diagnoza, prąd dochodzi do przełącznika kołyskowego ale czy z niego wychodzi na sterownik i dociera do sterownika??? może gdzieś jest przerwany przewód. czy czujniki na biegach działają poprawnie???


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyrektor3    0

Sprawdzane, prąd z przełącznika  wychodzi i dociera do sterownika, natomiast z sterownika żaden prąd nie wychodzi. Jak sprawdzę działanie czujników na biegach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie nie pamietam juz tej instalacji a schematy gdzies zapodzialem. Musisz dojsc po tych plytkach gdzie i kiedy powinien zwietac i sprawdzic przejscia. I chyba sterownik powinien miec zasilanie jeszcze.a Czujnik na sprzegle sprawdzales?


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepsiboss    0

Witam potrzebuje sie dowiedziec gdzie w jd 4240 są ceweki od przedniego napedu chce posprawdzac prad czy dochodzi ale nie wiem gdzie są te cewki.. pprosze o pomoc ;)

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba pod silnikiem przy przedniej osi Chyba 3. Do tego musisz sprawdzić przy lewarkach gdzieś pod kabiną jest chyba jakiś włącznik. Bo napęd ma działać tylko, gdy bieg jest włączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie elektrozawory w napedzie hydroststycznym JD znajduja sie w rozdzielaczu przy osi. A jaki masz problem z napedem ? Nie ciagnie ?


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to sprawdz prąd na cewkach miernikiem tylko nie odpinaj przewodu od cewki tak żeby miał opór


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Najpierw trzeba mieć schematy co gdzie i od czego. Kiedyś widziałem próby reanimacji takiego napędu. To olej tryskał w miejscu gdzie obracają się zwrotnice strumieniami. Nie wiem czy to spowodowany było zwykłą nie szczelnoscią czy złym podłączeniem elektrozaworów. Pomysł może i nie głupi. Sprawdza się w ciężarówkach. Ale połączenie silników hydraulicznych w zwrotnicach z resztą układu nie najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sie stanie jak sprawdzi prądy dochodzące do elektrozaworów???? moim zdaniem tylko tyle ze będzie wiedział gdzie dalej szukać usterki


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ale ja nie pisałem, że coś się stanie. Opisałem swoje doświadczenia z tym traktorem. A do sprawdzenia prądów przydała się wiedza jak to działa. Bo elektrozawory są chyba 3 a nie jak wskazywała by logika jeden odłączający i włączający napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie przydało by sie wiedzieć ktory jest od czego. ale jeżeli na żadnym nie bedzie prądu podczas jazdy gdy napęd będzie zalączony to bedzie wiadomo o co pytać:) bo zapytanie czemu napęd nie ciągnie jest zbyt ogolne:)  jak coś na priv mogę coś podpowiedzieć gdzie szukać robilem ten napęd jeszcze coś tam pamiętam:P


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego podpinaj od razu na żywca z akumlatora na te cewki pod silnikiem tylko nie pamietam która od czego ale nic nie zepsujesz kiedys tak reanimowałem jd jak wujek kupował nie działał naped a handlarz nie umiał zrobic sprawdziliśmy czy działa i był kupiony jako nie działający ale w domu było ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W sumie porada bez cenna wszystko pod prąd i gitara. Nic dodać nic ująć. Nie wiem czy w ogóle miałeś doczynienia z tym ciągnikiem i czy wiesz o czym piszesz. Ale radzę uważać przy podłączaniu prądu do wszystkiego na pracującym silniku. Jeśli ciśnienie oleju zostanie podane ciągnik ruszy. I może być to niezdrowe dla podłączającego prądy siedzącego pod spodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cenna uwaga, bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek na pierwszym miejscu w pracy:)


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

W sumie porada bez cenna wszystko pod prąd i gitara. Nic dodać nic ująć. Nie wiem czy w ogóle miałeś doczynienia z tym ciągnikiem i czy wiesz o czym piszesz. Ale radzę uważać przy podłączaniu prądu do wszystkiego na pracującym silniku. Jeśli ciśnienie oleju zostanie podane ciągnik ruszy. I może być to niezdrowe dla podłączającego prądy siedzącego pod spodem.

kolego miałem odczynienia nie z 4240 a 4040 więc bliźniacze ciągniki i mnóstwo jd widziałem od srodka jd mniejsze serii 40 i 50 znam jak własna reke i wiem o czym pisze 

kto kolego pisał ze silnik ma pracować kolego jak nie wiesz jak działa elektrozawór to poczytaj 

można to spr w ten sposób że podpinac prąd pod poszczególne sekcje elektrozaworu i jak elektrozawór bedzie sie otwierał słychać takie pukanie jeżeli puknie to sie otworzył i wtedy radze podjechac pod jakieś duze drzewo zaprzeć sie przodem i spr czy działa jak nie to spróbowac na innym bo z tego zo pamietam są tam 3 elektrozawory pewien nie jestem ile bo z 10 lat temu ostatnio miałem doczynienia z takim napedem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kylo55    0

Potrzebuję pomocy odnośnie podłączeń przewodów elektrycznych przedniego napędu hydraulicznego . Może ktoś posiada shemat podłączeń do John deere 3140? Będę wdzieczny za każdą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj